Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

majkal
20. feb 2010

oknosmas: ja som po prvej injekcii asi na desiaty deň tiež špinila - 8 dní v kuse, po ďalších inj. už nie.

čo sa týka dr - muž alebo žena .... ja tiež jednoznačne muž, neviem, či je v PO dr. žena, ktorú by chválili 😖

filmush: takže ešte stále čakáš? .... už by tá mrcha mohla prísť, nie? .... alebo najlepšie neprísť vôbec 😉 ... ako sa inak máš?

no a ja ... po starom .... po 3-tej injekcii ma prestali bolieť tie močové cesty, takže sa mi uľavilo ... zhoršili sa mi návaly, rozprávam zo sna a v noci metám rukami tak, že občas aj mužík dostane 😀 ale inak stále "pohoda" 😉

pekný večer všetkým 😉

lucy778
20. feb 2010

ahojte,
konečne som sa sem dostala 😉

jani - ☹ je mi to ľúto, veľmi. ale verím, že nabudúce to dopadne oveľa lepšie! 😉

oknosmas - ja som vybrala 5x decapeptyl, ale počas liečby som nekrvácala ani nešpinila a kým mi potom došla mrcha, tak to trvalo viac ako tri mesiace

fredy - sarapis nepoznám, ale femi kvapky som brala a môžem ich odporučiť. sú to bylinky, takže ak by ti náhodou nepomohli, určite ti neublížia. je tu niekde aj téma, myslím kvapky od Valoviča alebo niečo také, skús mrknúť

lucy778
21. feb 2010

jeee dnes tu nikto nebol? 😕
tak nás posuniem dopredu a prajem pekný večer! 🙂

janemari
autor
21. feb 2010

Ahojte zajtra mam den D a uz som nervozna. 😅

lucy778
21. feb 2010

janemari - tak ti držím prsty zajtra, aby to všetko klapalo 😉

janemari
autor
21. feb 2010

Strasne som zvedava ako to dopadne,ci budem volat do centra a tak.Ale ja sa vzdy bojim ked tam idem.Ale nemusim ist dnes do nocnej tak budem aspon vyspata ak sa mi podari spat.

lahhel
21. feb 2010

Ahoky, prepacte ze vam leziem do temicky, len sa chcem spytat vas, ktorym sa podarilo otehotniet prirodzene aj s endometriozou, ci ste mali v zaciatkoch tehotenstva nejake bolesti prave na tom mieste, kde ste mali lokalizovanu endometriozu, ci vas to pobollievalo..dakujem

jani2
21. feb 2010

jane - na zajtrajšok držím palce, nech dobre u doktorky pochodíš 🙂
..inak ja som dnes v noci dostala mrchu, našťastie nejak nebolí, tak je to v pohode....a začínam druhé kolo KET 🙂

lucy778
21. feb 2010

lahhel - ja som úplne na začiatku mala bolesti akokeby sa blížila mrcha, ale vždy to trvalo krátko a prešlo to. neskôr som zistila,že to súviselo s uhniezďovaním v maternici. teraz žiadne neobvyklé bolesti nepociťujem.

lahhel
21. feb 2010

Lucy778, dakujem...a ked sa smiem spytat, ty mas kde lokalizovanu endometriozu? Takze sa to podarilo aj napriek endometrioze??

lucy778
21. feb 2010

lahhel - no podarilo sa to, ale pomohol mi clostilbegyt + mi pichali pregnyl . Neviem kde presne som endošku mala lokalizovanú, myslím že niekde na vaječníku, ja si to totiž nejako nepamätám 😝 , ale v správe mám napísané endometriosis genitalis externa gr.II - z toho názvu viem len, že ide o druhý stupeň a viac som to akosi neriešila

mirip
21. feb 2010

lahet veôla báb otehotnelo prirodzene a len menšia časť bola na umelom, ja som tam žiadne bolesti necítila vobec

ulicnica
21. feb 2010

evina0: ďakujem, dám si pozor teda a pozorne naštudujem letáčik, zajtra idem akurát do centra a uvidím, či bude UIU alebo rovno injekcie a aké mi teda predpíše

katie233
22. feb 2010

Ahojte 🙂. Janemari, myslíme na teba 😵 a držíme palce.

lahhel, aj mne sa podarilo otehotnieť prirodzene. Ja som mala cysty na oboch vaječníkoch a zrasty v malej panve. A podbruško ma pobolievalo, neviem zrovna, či v tých miestach, kde som mala endošku. Ale bolesti som pripisovala blížiacej sa mrche a nie tehotenstvu.

dahra
22. feb 2010

Ahojte,
Jane,
nech od tej dokiny prinesies len pozitivne spravy a prides spravne naladena!

luko
22. feb 2010

ahojte, ja mam infarktove stavy...moja internistka ma buduci tyzden dovcu, tak mi dala termin na rpedoperacny odber tuto stredu, to som mala mat aj UZV v CArku...takze tam idem zajtra na UZV...uvidime co povedia a pokial by bolo OPU uz buduci tyzden tak serologiu mi nestihnu urobit, ale vraj vysledky si mozu zavolat do labaku,
kedze moj muz aninevie, kde ma obvodaka, tak si ide dat urobit krv do Medifery...ze 60,-.dakujeeeem...no na infarkt...

luko
22. feb 2010

😀 no

dahra
22. feb 2010

Teda Luko,
riadny pech ☹. Manzel potrebuje ist tiez na krv?
Inak moj muz by bol na tom rovnako, ale odkedy ma mna, tak sa mu o lekarov staram. Kym sme sa vzali, nevedel, kto je jeho lekar ani zubar, dokonca jeden cas si myslel, ze stratil cely zdravotny zaznam 😎.

Ja som sla na krv a interne pred cca 10 dni pred OPU. Krv bola hotova do tyzdna.
Ja som mala OPU na 15. den cyklu, tj. od zaciatku mrchy.

prahaxx
22. feb 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

luko
22. feb 2010

dahra: no ved mne vobec pri tych starostiach s mamou nedoslo, ze uz mam ist na krv....ale do piatku bude KO a serologia bude na telefone v labaku, pre istotu sa opytam, ak by to bol problem,t ak si to dam urobit v sukromnom centre ale baby mi v inej teme pisali, ze tiez nemali vsetky vysledky niektore
ja myslim, ze pojdem na OPU tiez taky 15-16 DC

ano...muz tiez musi mat ale ten tam ma toho menej na zistovanie ale aj tak pekna palka 60-70eur

dahra
22. feb 2010

Jaj, tu sumu som akosi neregistrovala predtym 😕 To je vysetrenie krvi take drahe? Len kvoli tomu, ze nema obvodaka?

luko
22. feb 2010

ano..lebo je to v sukromnom centre 😅 uz sa mi nechce zistovat ci by mut o urobil aj iny internista nemam chut sa doprosovat ked nikoho nepoznam mame sice znameho jednoho primara, ale tiez sa mu clovek ozve len ked daco potrebuje, uz mi je to blbe, tak co uz

janemari
autor
22. feb 2010

Tak konecne doma.Ako som dopadla?Najprv sa spytala ci sa teda nepodarilo otehu ja ze nie,potom sa ma pytala ci ideme na to s centrom ja ze ano.Po rozhovore sme sa dohodli na ICSARE v Martine a tak sa nemusim rozhodovat ci gyndos alebo gyndoska lebo tam su len lekari.Este natudovat kde je nemocnica.Zajtra volam do centra a budem vediet co dalej.Inak rano vstanem,vypijem kavicku a ked idem na wc skoro ma slahlo mrcha.A to mala prist 25.2. takze cykly sa mi po laparke a liecbe skratili.

luko
22. feb 2010

jani...tak drzim palceky...aby si otehu este do IVF a ked nie, tak pri IVF 🙂

janemari
autor
22. feb 2010

najlepsie by bolo prirodzene ale mozno urbia iui

katie233
22. feb 2010

Jani, prajem veľa šťastia 😵

janemari
autor
22. feb 2010

Katie dakujem.Troska som studovala o ISCARE na koniku a nie su prilis dobre referencie skor baby odporucaju Helios.Tak teraz som v pomykove a normalne sa bojim ze som sa zle rozhodla.

luko
22. feb 2010

moja kamoška chodila do Heliosu a už ma od nich cez IUI druhé babo 😵 o Iscare netuším akí su

janemari
autor
22. feb 2010

Ved to,ze ISCARE je novootvorene v MT a moja dokina si mysli ze je lepsie ako HElios.Mozno ma novsie a modernejsie vybavenie.Neviem,ale uz ked mam od nej odporucenie tak zajtra volam tam.Dufam,ze sa tu najdu nejake babenky co chodia do care v MT.Ale este mame jeden cyklus k dobru a budeme snazilkovat.Inak ked som na nete citala o care da sa objednat aj cez net vyplnenim formularu,ale je tam poziadavka na prvu konzultaciu doniest vysledky z krvi ale mne ziadnu krv nebrali.

lucy778
22. feb 2010

ahojte

Luko - no to je fakt na infarkt! ale hádam to bude tak, že teraz si užiješ stresov a potom si už budeš v pohode vychutnávať tehulkovamie 😉

Jane - takže zase si sa posunula ďalej 😉 , verím, že pochybnosti pominú a čoskoro sa dočkáš vytúženého babatka 🙂