Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

nelly3
16. okt 2012

ahojte, uz sem nejako neprispievam do tejto temy, vacsinou chodim do tem IVF, baby aj ste niektora otehotnela po IVF ked mate tu hnusnu endometiozu? ja mam IV. stupen, cystu dost velku , dneska mala 6,5 cm, po stimulacii mi narastla, bola som na 2.IVF a nic. som z toho dost smutna, bojujeme uz dost dlho, uz ma to fakt nebavi 😢

wewulik
16. okt 2012

@veva123 mala som endo v poslednom stadiu a liecba bola hormonalna 6 mesiacou ale kramy som nemala 8 mesiacou zajtra mam prvu kontrolu od ukoncenia liecby to bolo pred 3 mesiacmi tak som zvedava straaaasne aj sa bojim

wewulik
16. okt 2012

@nelly3 vydrz musi sa to podarit treba verit nevzdavaj sa skuste nejaku dovcu alebo tak zmenit prostredie a myslienky 🙂

nelly3
17. okt 2012

@wewulik
no ved to, ja uz to fakt ze dost dlho riesim ( 7 rokov ) tolko trpezlivosti ako ja snad nema nikto, ja to nevzdavam, ale uz by sa aj nam mohlo podati, jasne, ze aj Vam vsetkym.

yukki
17. okt 2012

@wewulik endo v poslednom štádiu? To je aká.....? 😕

gombicka
17. okt 2012

@nelly3 ja som prave absolvovala laparku, tak uvdime, ci pomoze.

wewulik
17. okt 2012

@yukki no tak sa vyjadril lekar ze uz to bolo v tom najhorsom poslednom stadiu ....ja presne neviem ake su stadia mala som zrastene vsetko dohromady a isla som hned pod noz dva krat posebe na laparoskopiu bolo neskoro

yukki
17. okt 2012

@wewulik aha, dík....bo to" posledné štádium" vo mne evokuje potom že už ide len smrť, a mne zas furt gynekológ tvrdil že endometrióza je ochorenie "nepríjemné ale nezhubné, nie smrteľné".....

wewulik
17. okt 2012

Tak vysetrenie po licbe mam za sebou verdikt v ramci moznosti je to ok ale otehotnenie vidi velmi daleko dokonca aj ivf vidi biedne vraj sa mam prichystat ze sa asi dlho nepodari :'(

wewulik
17. okt 2012

@yukki tak umriet sa na to asi neda ale mozno to myslel tak ze ak by sa s tym este stle nieco neurobilo tak deti nebudu vobec a mozu byt horsie nasledky....neviem

yukki
17. okt 2012

@wewulik no, rpesne,m zrejme v súvislosti že "päť minút pred dvanástou" a v súvislosti s otehotnením

wewulik
17. okt 2012

@yukki aj ked dnes sa vyjadril ze otehotnenie vobec nie je uplne mozne

yukki
17. okt 2012

@wewulik akože vôbec nemôžeš otehotnieť ani umelo či čo?

nelly3
17. okt 2012

@wewulik
asi si mala IV.stupen, ja tiez mam, ten najhorsi 😠 no ja som tiez bola na laparotomii lebo laparkou by sa to nedalo, vela zrastov a pod. mne vtedy gynekolog, ktory ma operoval tiez povedal, ze bude problem s otehotnenim a mal aj pravdu 😢 ale ja sa nevzdam. a preci si mala dve operacie? kto ta operoval?

christiana81
17. okt 2012

Ahojte ja by som sa chcela opytat trosku od temy ale neviem kde sa mam proadit mam 22 rokov s priatelom s abdueme brat na druhy rok potom chceme zacat z otehotnenim mam za sebou uz dve operacie mala som silny zapal a cisty zobrali mi pravy vajecnik aj zo slepim crevom aj vajcovody... nedavno som mala zas cistu a zobrali mi trosku aj z laveho vajcnika Moja otazka znie ak mi viete poradit ci sa mozem s priatelom milovat na plno ci mi to nejak neublizuje a nema to vpliv na nieco ci mi to neskodi alebo sa s toho nevytvaraju cisty a tak ci to je v poriadku...
Vopred vam velmy pekne dakujem za hocijaku skusenost ci radu...

martinkatinka
18. okt 2012

@wewulik posielam ti optimizmus... ja som mala tiež IV. údajne a otehotnela som prirodzene, dokonca folikulometria bola taká, že sú to minivajíčka... a podarilo sa!!! Takže držím palce

mabumi
18. okt 2012

@nelly3
@wewulik ahojte, aj ja mam rovnaky stupen ako vy. a to otehotnenie fakt nie je sranda. absolvovala som 2 IVF a spolu 5 vkladov, vsetko bez uspechu. mam za sebou 2 operacie a 1 hysteroskopiu, a asi tak to myslel lekar, ak si na tom podobne ako ja, ze prirodzene nie (ak su nepriechodne vajcovody ako u mna), ale cez IVF je to tiez zlozite kvôli toxinom a zhrubnutym stenam maternice a tym padom aj zmensenemu priestoru vo vnutri maternice 😢
ale bojovat neprestaneme, OK 😉 ? my to nakoniec prekoname a dokazeme 😉 😉 😉

mabumi
18. okt 2012

@christiana81 nie, to ti urcite neuskodi. neboj sa. len si davaj pozor na prechladnutia, ziadne hole krize, sedenie na betone,.... nemôzes to inak moc ovplyvnit. a este dodrziavaj hygienu (kvôli zapalom). ale ono to uz tak byva, ze sa staras o seba prikladne a zodpovedne a pozri na nasu tmavsiu populaciu, a tie su zdrave 😖

christiana81
18. okt 2012

@mabumi Dakujem ti velmi pekne za odpoved konecne niekto 😉
No snad sa mi do roka nic nestane a sa nam podari potom aj babo

mabumi
18. okt 2012

@christiana81 a to si mala endometriozne cysty alebo vodove? a zobrali ti oba vajcovody alebo len jeden? lebo ak oba, tak babo bude len s pomocou umeleho oplodnenia, ale to asi vies. no ale ak mas jeden zdravy, tak to bude OK aj prirodzene 😉
drzim palce 😉

christiana81
18. okt 2012

@mabumi No pri prvej operacii som mala endometriozu aj silny zapal respektive nezhubny nador dve cisty a zobrali mi obidva vajcovodi a pravy vajecnik..... teraz v juny som mala 8cm cistu medzi maternicou a lavim vajecnikom masovu.... vybrali mi ju aj stipku z laveho vajecnika....to ze mozem len umelym oplodnenim to viem.... ale bojim sa ze to bude tazke... a ze sa zase moze do vtedy nieco stat a pridem aj otu malinku sancu ktoru mam ☹

nelly3
18. okt 2012

@mabumi
ja presne, 2.IVF a 5 vkladov a nic. no maternicu si myslim, ze mam oki, teda apsom podla hysteroskopii co mi robili. takze tak a ty si v akom stadiu? Ja sa chystam na KET co v najblizsej dobe.

mabumi
18. okt 2012

@christiana81 pokial mas maternicu, tak vzdy mas sancu 😉
@nelly3 tak ak ti po hysteroskopii povedali, ze je maternica OK, tak potom je, to je super 😉 . ja teraz beriem visanne prave kvôli tej maternici. okrem toho idem brat aj lieky od imunologicky a hematologicky a potom KET ked mi povedia ze môzem 😒
tak ti drzim palce na KET 😉 . ty chodis do Brna? a co ti tam povedali na toto vsetko a celkovo na tvoj stav? ja sa tam chystam v novembri na konzultaciu

reni1512
18. okt 2012

@christiana81 ahojky, citam co pises a normalne mam slzy v ociach, tiez som po operacii nadoru, obrovskeho a zobrali mi lavy vajecnik... Liecili ma na endometriozu injekciami a umelo vyvolanou menopauzou-katastrofen, no vzdy ma dostanu take pripady, snazime sa o miminko a ja ti z celeho srdca prajem VSETKO vsetko dobe, nech sa ti podari co si prajes, velmi velmi treba verit a zverit to do Bozich ruk podla mna, ked sa on rozhodne, ze je cas tak to pride! Hlavne usmev a vela sil 🙂!!!!!!!

wewulik
18. okt 2012

@yukki no vyjadril sa tak ze otehotnenie vidi velmi daleko asi nie uplne bez sance ale na prirodzene neveri a umele tak na viacero pokusou sama neviem co si mam mysliet

wewulik
18. okt 2012

@nelly3 ja som mala do tych zrastou vrastenu mocovu ruru a yacala mi kolabovat oblicka tak ma znova otvorili a voperovali mi taku hadicku co rozsirovala mocovu ruru a nasli tam dalsie zrasty tak aj to.Operovala ma dr Kozolkova a dr Janek

wewulik
18. okt 2012

@martinkatinka dakujem moc moc

wewulik
18. okt 2012

@mabumi bojovat budem snazim sa len je to tazke a stretavam sa s velkym nepochopenim oklia lekar mi este povedal ze mam nepohyblivu maternicu mas to ja ty nevies co to znamena?

wewulik
18. okt 2012

Babulky mate niektora problem aj so zlatou zilo v suvislosti s touto chorobou?Alebo nepohyblivu maternicu?co to znamena?

mabumi
18. okt 2012

@wewulik ano, mame to tam vsetko ako zabetonovane. presne to mam aj ja. je to hrozne deprimujuce, viem o com hovoris ☹ ☹ ☹ . no v podstate to znamena aj to, ze ked sa nam raz konecne podari otehotniet, môze byt aj problem s donosenim, lebo ta maternica je nepruzna 🤐
mne dr. v centre povedala, ze ked maju normalne zeny uspesnost pri IVF okolo 40%, tak u zien s endometriozou je to asi o polovicu menej. ale ja aj tak radsej pocuvam lekarov, ktori mi tu nadej dodavaju, a nie tych, ktori mi ju odoberaju a aj silu bojovat 😉 😉 😉 . takze aj ked sa to nerealizuje lahko, skus sa koncentrovat na takych lekarov, ktori v teba veria 😉
lekari tiez nevedia vsetko a casto sa mylia 😉 . neviem si predstavit zivot bez deti 😢 . my ich raz budeme mat, musime 😵