Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

nikol18
19. okt 2011

@pici ahoj, no ako sa mas? dufam, ze je vsetko ok 🙂

pici
19. okt 2011

@nikol18 aaaaaaaaaaahoj ... zatial ano, uvidime do utorka :D

bobsent
19. okt 2011

@martinkatinka prosím ťa a ako sa cítiš s mirenou? ja už budem musieť niečo poriešiť..chcela som ju skôr, ale po cisárskom vraj až po pol roku, a ešte som mala laktáciu tak som nemenštruovala...a hneď ako som začala endo je späť 😠 😠 😠 tak rozmýšľam čo teraz.
@sabinovcatko nie sú tie tabletky na báze gestagénu? ja som po ňom dosť krvácala a na endo účinok 0 bodov...

martinkatinka
19. okt 2011

@bobsent - mne ju zaviedol lekár 2 mesiace po porode... dodržať sa má akurát šestonedelie, nie 6 mesiacov, to je aj v príbalovom letáku písané, tak ten, čo ti povedal, že 6 mesiacov trepal somariny...Ja ani necítim, že niečo v sebe mám... len bohužiaľ, mám to už 4 mesiace a stále mám menzes, ktorý sa mal stratiť...ja som si dala hlavne kvoli tomuto, lebo už dva mesiace po porode som mala cysty... ale ako vidím, nezaberá... a zmierovala som sa s tým, že ďalšie detia mi zakázali mať kvoli riziku a teraz mi moj spolužiak lekár povedal, že kto mi takú somarinu zase povedal... druhá vec je, že všetky dobre vieme aký problém je otehotnieť s endoškou... a keď ja mám štvrtý stupeň :( Tak ja už neviem.... ale baby pár strán dozadu písali o akýchsi nových liekoch...

martinkatinka
19. okt 2011

@sabinovcatko - fúha, budem sa asi pýtať aj na ne... lebo mirena mi menzes nezrušila a to znamená, že všetko to tam vo mne bujnie :( a doky povedal, že keď mám teliesko, už žiadne ďalšie hormóny do mňa pchať nebude... ale toto by som mohla, tak sa popýtam, keď tam pojdem...

nikol18
19. okt 2011

@pici juuuj, tak drzim moooc palce 😉

pici
19. okt 2011

@nikol18 dakujeeeeeeeem

janemari
autor
19. okt 2011

@martinkatinka takže ešte si nestratila nádej na daľšie dieťatko? 😉
@pici myslíme a držíme palčeky a Laurika posiela cmuuuuuk 🙂

pici
19. okt 2011

@janemari aj ja mojej krasnej po maminkovej :D

martinkatinka
20. okt 2011

@janemari - nádej zrjeme mám, len vieš aké to je počať so štvrtým stupňom endošky 😀 ale určite som na tom psychicky leepšie, ešte uvidím ako to dopadne na hematológii

bobsent
20. okt 2011

@martinkatinka však tohoto sa obávam..že aj tak mi to menzes nezastaví 😒 ani by mi nevadil, keby som nemala také strašné bolesti 3 dni,že nie som schopná existovať, a mám malé dieťa ☹ mne cyklus nabehol po 10 mes. od pôrodu, a na 2x už bolesti. po šesto. som na sone nález nemala,odvtedy som nebola...
tebe hneď našli dve cysty po pôrode? máš aj bolesti? ja mám tiež veľmi ťažký stupeň endo, už 9 rokov sa s tým trápim, a na ďalšie tehu sa teraz necítim,a kto vie či by sa aj vzhľadom na vek podarilo.
tak by som sa chcela tej hnusoby zbaviť a normálne žiť 😠 myslela som že po tehu budem mať pokoj 😖

martinkatinka
20. okt 2011

@bobsent - mne našiel jednu cystu a menzes som dostala hneď po šestonedelí, keď mi skončil, tak mi zaviedol tú mirenu, mávala som každé dva týždne, teda dva týždne som nemala, týždeň som krvácala...a to ma po porode dva krát čistili, tak sa doktor čudoval, že z čoho krvácam, keď som doslova vyškrabaná.... bohužial, vraj jedno percento žien má aj po zavedení mireny mrchu 😠 bolesti mám, cítim tam tú cystu....Ja by som druhé bábo aj chcela, ale veľmi dobre si uvedomujem, čo som prežila po porode a može sa to opakovať... druhá vec je otehotnieť s endoškou, však? 😅

janemari
autor
20. okt 2011

@martinkatinka Tak určite minimálne rok treba nechať telo oddychnuť a potom ak budeš chcieť druhé a nebudeš mať mirenu tak to nechať na náhodu či sa podarí,alebo nie.Možno sa to podarí hned a ked nie aspoň sa telo ešte viac zregeneruje 😉

sabinovcatko
21. okt 2011

@bobsent ano su na baze gestagenu-gestgen dienogest. Ja som zatial ok, len sem tam mam migrenu, ale da sa.
Horsie je, ze ma dnes na kontrole doktor nepotesil,lebo su to vraj slabe tabletky na moj 3. stupen endometriozy a odporucal mi second look po pol roku. Tak som zvedava ako to cele dopadne...

sabinovcatko
21. okt 2011

@martinkatinka ani tieto tabletky nezastavuju menzes, vraj liecia endometriozu aj bez toho 🙂

prahaxx
21. okt 2011

@sabinovcatko jee vdaka za info, potom daj vediet, ako to u Teba dopadne, drzim palce 🙂

martinkatinka
21. okt 2011

@sabinovcatko - ups, tretí stupeň?? No tak mne na ten štvrtý asi nezaberú 😠

martinkatinka
21. okt 2011

@janemari bola som dnes u doktorky, tak najskor idem na krčné, či nemám prasknutú žilku v nose kvoli tomu krvácaniu z nosa, ak budú dobré výsledky, spraví mi nejaký jednoduchý test na zrážanie krvi a ak budeme chcieť bábo, pošle ma do MT na nejaké špeciálne testy z krvi... tak uvidíme...

yukki
21. okt 2011

ženy, aby mi nebolo ľúto mám namiesto jednej veľkej dve menšie endocysty, dnes som bola na sono....nedal mi nič doktor, žiadnu antiku, že kým nie sú bolesti až také že nanevydržanie tak nič, len mám prísť o dva mesiace na kontrolu resp. skôr, ak bude zle...a som sa pýtala, či môžem skúsiť ten Natural progesteron krém, ta že hej...tak sa idem mazať...no a uvidíme....

janemari
autor
21. okt 2011

@martinkatinka tak budem držať palce ,aby si mala dobré výsledky a mohla sa snažiž o bábetko 🙂
@yukki to máš čo za doktora,že ak budeš mať bolesti na nevydržanie tak ti dá HAK? Mne dokina na preventívke po pôrode povedala,že mi HAK predpíše aj hned. Len ja som odmietla,kým nemám bolesti,žeby sa nedalo vydržať tak nechcem do seba pchať a aj tak nemám na to peniaze.Ale ked budem musieť tak si dám predpísať.

martinkatinka
21. okt 2011

@janemari dík... ono je to aj tak hudba budúcnosti.... len som proste potrebovala vedieť, že tú možnosť budem mať... trochu prihlúple, ja viem, ale záležalo mi na tom

janemari
autor
21. okt 2011

@martinkatinka ja som strašne rada,že je tu šanca aj na druhé babo.

yukki
21. okt 2011

@janemari on je dobrý, ja ho mám rada, asi nechce len tak pchať do mňa hormóny už po tých dvoch liečbach...ono s takými bolesťami ako som mala posledný mesiac-neboli slabé ale ani na nevydržanie, by som kľudne prežila aj celý život, len ench by nebolo horšie...on ais tak myslel, že ak budú priveľké bolesti no tak asi operácia..neviem, ani som nemala chuť sa pýtať, veď je to začarovaný kruh

janemari
autor
21. okt 2011

@yukki tak ja si myslím že HAK je menšie zlo,ako nechať vyblázniť sa endošku a potom zase operovať 😔

martinkatinka
22. okt 2011

@yukki - ani jedno nie je dobré... ide len o to, čo je vačšie zlo... ak máš ložišká aj inde, nielen cysty, krváca ti to do dutiny brušnej, čo tiež nie je dobre...a predsa človek chce normálne fungovať, nie trpieť každý mesiac...

tatianatvar
23. okt 2011

Ahojte baby, mne pri zdanlivo nevinnej laparke zistili 2 cysty a endo 2-3 stupna a to moj gynekolog mi 3 roky hovoril, ze som v poriadku a nic mi nie je, tak mne to nedalo a isla som za inym lekarom a zrazu toto ☹

pici
23. okt 2011

@tatianatvar a co ti navrhol?

tatianatvar
23. okt 2011

@pici tak ja som uz vlastne po operacii, teraz nasleduje liecba - 4 injekcie decapeptyl, asi v marci kontrolna laparka a potom uvidime co dalej...

pici
23. okt 2011

@tatianatvar tak to mas pred sebou este kusok cesty... dufam ze to vydrzis :D

yukki
23. okt 2011

@martinkatinka presne tak, ide o menšie zlo...ale čo je menšie zlo...ja som zas z tej fajty čo operácií by som ešte zniesla zopár, ale tie sku..é hormóny, panebože daj aby už som nikdy nemusela....volím fakt odísť zo špitálu prázdna jak odkvapová rúra, len už nie hormóny...
prepáč
@tatianatvar neboj sa ich...tie injekcie pôsobia veľmi individuálne na každého, veľké percento žien z nich nemá nijak veľké problémy.