Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

lucia1181
22. okt 2009

jeeeeej tak to som velmi rada,ze som to len ja poplietla,moc sa tesim 🙂)dakujem velmi pekne za odpoved a drzim vam vsetkym palceky....a mate pravdu,uz radsej nebudem citat lekarske nalezy 🙂)...ale co mam robit, ked zvedavost obcas nedovoli neprecitat si tie vysledky,ved to poznate asi kazda🙂))

filmushka
22. okt 2009

ahojte, tu v BB mame cely den sychravo, skaredo, sice 13 stupnov, ale na nic pocasie 🙄

Ogeletka ahoj, asi len my dve sme tu na liecbe 😉 tak vitaj, ja v novembri idem na 5inj. berem tiez Lucrin. A neboj sa nicoho, teda vedlajsich ucinkov, ja doposial nejako extra necitim sa tak ako to vsetci opisuju...a zbitocne sa stresovat, ale zase na druhej strane, ci mi to zabera 😠 ale ked neni su kramy, tak hadam ano 😀
len v noci/nad ranom sa zobudim ako puk a cucim, no vecer zaspavam ok. a obcas mam tie horucavy. A chodim cvicit, tak musim si poklopat, zatial vaha stagnuje 😎 i ked u kazeho je to indivindi.
dahra a ostatne babule drzim vam palce 😉

ogeletka
22. okt 2009

Ahoj filmushka.Jáj tak Ty už máš 5injekciu pred sebou a ja ešte len 1 za sebou pár hodín.Tak Ty už o chvíľu s liečbou končíš. Ty sa máš.Ja mám do marca o zábavu postarané.Ale čo už nejako to musím zvládnuť.

Je tu niekto z KE alebo okolia? Ako sledujem všetky ste zo stredného alebo západného Slovenska.Východ nič??? 😉

liviaf14
22. okt 2009

ahojte 🙂
posielam vám všetkým vírusíky, keď už stimulujete toľké 🙂 tak chytajte :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

filmushka
22. okt 2009

Ogi, ked som sem prisla, tak tiez dost vela bab koncilo liecbu a uz mame i jednu tehulu, ide to tu rad za radom, teda hadam to pojde baby, ne?! sup sup, nejake virusy tehule nech poslu 😵 😵 😵
Tak sranda, ty budes koncit liecbu a mne maju vtedy dojst cca v marci prve kramy, ale nepredbiehajme, mozno vsetko bude inac, mozno ty budes mat menej injekcii a nie 6 a ktovie co bude v marci...Len jedno viem, ze dost nas bude mat narodky, lebo viacere sme ryby rybky rybicky 🙂

filmushka
22. okt 2009

Livia si zlata 🙂

janemari
autor
22. okt 2009

Ahojte 🙂 Prisla som vas pozdravit.Dakujeme za virusiky a snazilky chytat a ie co beriete liecbe sup sup dokoncit a zacat sa snazilkovat 🙂

ika33
22. okt 2009

Ahojte kočky. Tak ste toho dnes ale popísali. Ale už som vás dočítala. 🙂 JA som nemal dnes v práci na nič čas. Máme toho strašne veľa a ja už nevládzem, potrebujem oddych. 🙄 Najhoršie je na tom to, že sa mi tam už vôbec nechce, ale korunky potrebujem ☹ a keby som bola doma iba tak, tak by som sa určite zbláznila. Takže stále mi zostáva iba tá práca. 😒 Inak sa mám fajn, už mi pomaly končí mrcha, tak keď sa trocha dáme do kopy, budeme snažilkovať. Snáť to tento mesiac výjde.

Tak sa držte.

Inak aj u mňa je koník na prvom mieste. 😉

prahaxx
22. okt 2009

no tiež čakám na spln v novom mesiaci ako na spasenie.. snáď s ovuláciou..
začínam totiž na slovo práca reagovať podráždene ☹

pozdravujem a ak je práve niektorá z Vás v "akčnom" období, tak veľmi držím palce a modlím sa 🙂

janemari
autor
22. okt 2009

prahaxx dakujem.Myslim ze momentalne som v akcnom obdobi len ja.Som 12DC takze ak sa ten hore zlutuje a da mi ovulku ta zajtra,alebo pozajtra by ovulka mohla byt.Dnes som ovu test nerobila,necham to na zajtra.Muz uz je na zajtra nedockavy a berie to snazilkovanie nejako vazne.Ja to beriem tak vlazne,lebo uz ma to za tie roky omrzelo,to napatie,planovanie a stres.Teraz ked ma muz chut ideme na to a uz ho do nicoho netlacim ani mu nehovorim ci je plodne obdobie.Tak najprv ovulka a potom mam este jednu prosbu aby sa zadarilo. 😔

dahra
22. okt 2009

Ahojte,
Filmushka a Ogi 🙂
fakt ste teraz dve na liecbe, jedna zacina druha pomaly konci. Filmushka, to je fajn, ze nemas take vedlajsie ucinky. Mozno je dobre bat liecbu na jesen a v zime. Vtedy su aj tie navaly prijemnejsie. Takze mas viac-menej len nespavost.
Ogeletka,
z KE je tusim Zajacik, ale ona nechodi casto sem medzi nas. Chodi do SPLN-u, teraz je tusim na 2.IVF, som dakde zazrela.
Zajko, ak citas, drzim palceeee!
A tiez aj moja sestra, ale tu zastupujem na koniku ja, bo ona nie je ten typ,co tu bude vysedavat. 🙂 Ju operoval Kraus a chodi k nemu. Ozaj, ty chodis do jeho poradne v utorky?
Ika, Prahaxx,
dnes si clovek nenavybera s robotou. Problemy tam, urcite na pohode nepridaju. Jedine, co pomaha, vetrat hlavu, hned ako sa da.
Jane a vseky, ako sa Prahaxx nazvala "akcnacky",
nech je snazilkovanie urodne!

Mne sa kazdu chvilu spusti mrcha, brucho citim, beriem injekcie domov k nasim, lebo zajtra cestujem dole a tajne si zelam, aby mrcha dosla v sobotu alebo nedelu a pichla prvu injekciu znama. Aspon budem mat vacsiu istotu v tom, ako sa to pripravi, rozrobi, pichne a vytlaci.

lucy778
22. okt 2009

ahojte,
pred chvíľou som došla z práce z vyplazeným jazykom 😝 a ako prvé som zapla pc a počítala som čo ste popísali 😉
Dahra - tú emulziu som neskúšala, ale možno ešte skúsim, lebo dnes ráno som sa zobudila v ešte horšom stave, keď som sa obliekala až som plakala od bolesti a mala som problém vôbec stlačiť pedál v aute. bola som aj za gyndošom nech mi poradí, lebo všetky tie analgetiká, ktoré tlmia zápal sa nemajú užívať ak sa plánuje tehotenstvo - trochu ma to prekvapilo. ale on mi napísal ibáč, že na jeho zodpovednosť 😒 a začal mi hovoriť, že to môže byť aj z ovulky, je pravda, že tá bolesť mi z krížov prechádza až do brucha, ale kde je ešte ovulka ( 10DC ) 😠

yukki
22. okt 2009

ogeletka ja som z východu, v sept.ma operovali a teraz čakám na menzes, že mi budú môcť pichnúť injekciu Diphereline...21,9 ma operovali, som bola 16,-18,DC a doteraz nič...už ma nervy berú, ja nie som vyčkávací typ a hlavne-také vedľajšie účinky ako som tu kdesi povyše čítala nebudem môcť vydržať...tak už nech mi pichnú a môžem po mesiaci povedať či chcem či nechcem ísť ďalej...hlavne ma žerie, že keby mi boli pichli hne)d, tak som už mohla mať mesiac a už aj druhú injekciu za sebou, však menzes som aj tak nedostala... 😠

miminap
22. okt 2009

dobry vecer damy. ako sa dari. prisla som mrknut,aj ked asi tu zasa nik nie je, len ja tu strasim v noci.
baby, ja som tuto mrchu zjedla tolko ibalginu, ze mam teraz vycitky svedomia.. oj.. ale hadam, ved este vajicka len vypestujeme, ci? ako je to?

miminap
22. okt 2009

este jedna vec ma teraz napoadla. neviete niektora, ako sa rozbehlo to nove iscare centrum v martine? nepoznate niekoho, kto tam bude mat v najblizsej dobe IVF?
aj by som zalozila novu temu, ze iscare v martine, ale ked ja technicky typ netusim ako sa to robi. len som chcela, aby niekto reagoval, co sa tam chysta a vie o tom. poculi ste? citali? alebo niekto spominal?

dahra
22. okt 2009

Yukki,
to ti dako dlho meska...
Miminap,
tak to prvykrat pocujem, ze ISCARE bude v Martine. Podla mna by mali centra rozlozit po viacerych mestach, kde nie su, nie to natrepat dve do jedneho. Boja sa Heliosu a idu priamo po konkurencii ci ako? 😀
Lucy,
chrbtica boli aj zo stresu, mam skusenosti. Ja by som sa snazila skludnit rezim, nejake masticky a lieky posledna moznost.

viera6
23. okt 2009

Dobré ráno všetkym

pripajim sa k Vám ,mala som tie isté problemi krčovite bolesti ...atd.Vlani po troch neuspešnych IUI som bola na laparoskopii. Priechodnost vajcovodov v poriadku a bum endomentrioza III stup. Nastala šest mesačná liečba s Lucrinom, ktoru som ukončila v decembri.Vo februvári nabehla mrška s tym,že možno otehotniem prirodzene no nestalo sa.V maji mi bolo robené štvrté IUI znovu neuspešné a s nástupom mršky začali tie strašne bolesti znovu.Koncom júna som bola na konzultácii v Heliose Martin tam sme sa rozhodli pre IVF a to sa začalo hned,ako nam potvrdili papiere s poistovne.Prípravu na IVF som začala v septembri a bolo to uspešné.

Tak a teraz Vám možem poslat vírusiky tak chytajte a vela štastia

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV
VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV
VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV

ogeletka
23. okt 2009

Ahojte.
yukki - odkiaľ si z východu z KE? Ja neviem či je dobre tak dlho čakať ak máš endometriozu,lebo to treba začať liečiť.Zájdi za gyndoškou svojou a povedz jej že aká je vec či si nemôžeš už tú injekciu pichnúť bez menzesu,alebo či Ti oni nedajú vyvolávačku na menzes a tak.Mne síce menzes došiel,ale taký divný,že som volala svojej dr. že neviem či je to špinenie alebo menzes alebo čo to je.NA špinenie to bolo silné na menzes zase slabé.Ale dr.mi vravela,že nech si to pichnem,že tam nie je čo čakať.Je tam endometrioza a treba to začať liečiť.A krvácanie aké také divné ale došlo. Ešte jedna otázka.Máš nejaké skúsenosti so Splnom?

tulipanike
23. okt 2009

ahojte bambulky, nestracajte nadej, ja viem, ze vam to vsetkym vyjde

preto vam na posilnenie posielam aj ja tehu virusiky TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tittika
23. okt 2009

ahojte 🤐

tak ja si znich dam 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

tittika
23. okt 2009

ups 😵

evina0
23. okt 2009

viera gratulujem a som rada ze tema uspesne tehulky s endom. bude mat dalsiu tehulku,lebo pomaly ale isto vsetky porodili..

dahra jasne ze som keksy skusala.no nic.. je uplne jedno ci cosi v posteli zjem ci nie. chcela by som si zvyknut na ten moj neposluchajuci zaludok ale akosi to nejde, ta tazoba je hnusna a ked cosi zjem a tie chute potom blee.Fakt neviem uz s coho mi nebude blbo a tazko.proste padne podvecer a koniec ..som nepouzitelny -lahnem do postele a kukam TV 😀 Verim ze to casom prejde ,ako tak citam po nete nie som jedina a tesim sa aspon tomu ze nevraciam. 😉 pre drobceka to zvladnem 😵 😵

prajem vsetkym tuna aby sa zadarilo a budete so mnou riesit co jest a co nie 🙂 a podobne(ne)mile starosti 😵

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂 🙂

yukki
23. okt 2009

Ogeletka nie, od Spišskej N.Vsi som. Však tá liečba endometriózy spočíva v tom, že mi umelo odstavia menzes-tak keď ho aj tak nemám tak to asi nemôže byť také zlé...Keby mi doktori-obaja, aj môj aj čo ma operoval, nezdôrazňovali že PO menzese, tak asi by som tam už otravovala...ale takto...však už mám pocit, že už už to príde, možno zajtra. Teda nie že by ma dačo bolelo. Skočím tam cez týždeň, len ja vždy musím niekoho nájsť kto pôjde so mnou lebo nemám kde nechať malú a k najbližšiemu -aj teda môjmu doktorovi to je vyše hodina busom a ešte potom cez celé mesto, s malým deckom...a dnu ju nemôžem vziať a nechať cudzím "tetám_" v čakárni tiež nie...

liviaf14
23. okt 2009

ahojte 🙂
vítam vierku, novú tehuľku 🙂 v téme. to je super, že sa to tu rozrastá.
a toto je pre snažilky :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
😵 😵 😵 😵 😵 😵

ogeletka
23. okt 2009

yukki - hmmm tak to máš pravdu.Môžem sa opýtať či aj pred prvým bábom si mala takéto problémy?

yukki
23. okt 2009

Malú mám adoptovanú. A problémy som nemala žiadne, len posledný mesiac ma zo dva razy ukrutne bolelo brucho, tak som šla na gastro-stamtade na gynekológiu a rovno na oddelenie, všetko v jeden deň,a už aj som v ten deň tam ostala. Či som schopná otehotnieť to tiež netuším, ale keby nebolo toho, čo mi v septembri našli, 😠 😠 tak už by som do Vianoc bola mala k malej aj sestričku-tiež nie z "bruška" ale zo "srdiečka". Takto ešte čakám, ako budem znášať tie injekcie...aké budú mať účinky...bývam ďaleko od dediny a ešte ďalej od mesta s malou sama, chováme, kúrime drevom...takže musím fungovať na 100% ak chceme prežiť zimu...a nie na "pol plynu"...a len do pohodovej situácie si trúfam privítať ďalšie dieťatko. 😉

janemari
autor
23. okt 2009

Ako ste sa pekne rozpisali a same pozitivne spravy.Lucy mozes mat ovulku aj 10DC nie je dane ze ju mas vzdy ten isty den cyku.Dokonca ju mozes mat aj par dni po mrche.Ja dufam ze dnes alebo zajtra ovulka dojde a ze sa zadari.Teplotka je medzi 36.9-37.0 takze ratam ze uz zajtra bude za 37.0 co by znamenalo ze ovulka bola.Este si urobim dnes testik.Ale tak ci tak sa budeme snazilkovat.

evina ja neviem co za ucinky ma ta maca,ale rastu mi prsia.Svrbia a bolia ako dive a kolegyna hovori ved ti tak narastli co sa cudujes 😀 .Ale to svrbenie je neprijemne.

janemari
autor
23. okt 2009

zukki klobuk dole,uz len za to ze si si dokaazala adpotovat dietatko a po druhe ze sa dokazes o neho postarat sama a za takychto podmienok.Ale na druhej strane ma urcite krajsie detstvo ked byvate v prirode.Aj mi byvame na kraji obce alebo ako by som to nazvala lebo to nieje ani dedina ani mesto.Hory okolo,ticho,cisty vzduch,skratka ideal pre vychovu dietata a pre jeho rozvoj.Vsetko uz mam len dietatko chyba.

ogeletka
23. okt 2009

yukki - tak to Ťa veľmi obdivujem.Ja ešte neviem prijať myšlienku,že by som si dieťa adoptovala.Ale aj do toho človek musí dozrieť.Iste ako najposlednejšiu šancu to pripúšťam.A veľmi obdivujem ľudí s adoptovanými deťmi.Takže pred Tebou klobúk dole.Kedy si sa rozhodla pre adopciu?A čo Ťa k tomu viedlo?Keď zrejme ešte je možnosť,že budeš mať vlastné deti.Ak kladiem nevhodné otázky a nechceš mi na nich odpovedať,tak úpne v pohode.

ogeletka
23. okt 2009

janemari - nehovorí sa tomu na samote? Inak musí to mať ohromné čaro.Aj by som niečo také brala.Len za čo sa zbudovať? 😖