Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

jani2
24. jan 2010

..juj, dievčatá a kde ste?...žeby vonku na slniečku? 🙂

katie233
24. jan 2010

Ahojte 🙂. V prvom rade: luko, mamine držím palce, nech je všetko ok.

Dahra, ja mávam večerné nevoľnosti ☹. Začne sa to stupňovať od obeda, a už je len horšie a horšie. Príde večer a všetko, čo som zjedla, je vonku. Ale na druhej strane, potom to je super pocit. Zaspávam s ľahkým žalúdkom. A už som aj objavila fintu: keď mi je len ťažko a napína ma, tak si dám kúsok čokoládky, vyzvraciam to a je dobre. Takže tak, ako som sa donedávna chválila, že mi ani zle nebýva, nezvraciam, že sa necítim ako tehotná, teraz to už nie je pravda. Preto chodím aj na koníka veľmi málo, lebo to všetko príde na mňa večer, a kým prejde táto procedúra, tak unavená ľahnem do postele 🙂. Ale aj tak je to krásne obdobie 🙂.

Baby, aj vám už vystupuje bruško? Ráno ho síce mám ešte ploché ako lata, ale večer je už také jemne gulatučké. A to som ešte aj schudla.

lucy778
24. jan 2010

ahojte,

luko - je mi ľúto, ale držím mamke prsty, aby všetko dobre dopadlo 😉

dnes tu akosi nikto nie je 😕
my sme mali snažilkovať, ale akosi z toho zišlo - ešte teraz to predýchavam. ďalší deň po pregnyle sme využili, ale to bolo asi tak všetko. potom sa mm na to zase vykašľaľ a uprednostnil radšej vysedávanie s kamarátmi a aby toho náhodou nebolo málo tak dva dni za sebou. zabila by som ho 😠 niekedy. zatiaľ držím bobríka a nerozprávam sa s ním a on sa ako vždy keď ma naštve tvári, že sa nič nestalo a to ma vytáča ešte viac 😠 . On bol ten kto začal s tým, že chce dieťa, tak som pristala veď prečo nie. ale zrazu mám pocit, že som v tom zostala sama ☹ ja už neviem, kombinácia clostilu a pregnylu mi asi nerobí dobre na psychiku. som z toho v akomsi kŕči, že musíme snažilkovať a potom, keď to nevyjde aj napriek pomoci liekov som z toho sklamaná. momentálne som z toho hotová, mm vedel, že máme plodné obdobie, vedel, že som bola na pregnyle, ale zatiaľ s ním o tom nemôžem hovoriť - jednak preto, že musím "vychladnúť" a jednak pre to, že mám z neho také nervy... 😠 akosi som zavrhla aj ivf, zase ja sa budem dopovať injekciami a kde čím a on čo? najlepšia by bola asi antikoncepcia, tá by mi mohla aspoň pomôcť k tomu, aby sa endoška nevrátila.

dúfam, že nový týždeň začne lepšie a prajem to aj vám, aby bol pohodový 😉

luko
25. jan 2010

dakujem kocky...no caka nas tazke obdobie, ale hold, niektore veci sa skratka ovplyvnit nedaju...ovplyvnit mozem len svoj postoj, ze?

lucy...nikdy nevies, kedy motyka vystreli,t ak snad 😉

tulipanike
25. jan 2010

ahojte 🙂

krasny slnecny den vsetkym 😵 😵 😵

katie233
25. jan 2010

Aj ja vám prajem krásny deň a posúvam na prvú stranu 😵

A ešte TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTt

jani2
25. jan 2010

Lucy - tak v tých chlapoch sa je ťažké vyznať!!!...vie že je vhodný čas na snažilkovanie a on zdrhne za kamarátmi!! 😒...čo si myslí, že otehotnieš zo vzduchu!!, darebák!!!...ale aspoň sa vysťažuj nám, my ťa pochopíme 😉
katie - no ty už tiež budeš za chvíľu končiť prvý trimester, to fakt neskutočne letí!
..inak ja sa mám celkom fajn, som 9.DC a endošku zatiaľ necítim, zvyčajne som bez antikoncepcie mala aj celý cyklus nejaké ťažkosti, raz boľačky krížov, raz ťažko od žalúdka, pichanie vo vaječnikoch.....vlastne som už z toho nervózna, necítim endoboľačky v podbrušku, tak sa obávam, či vôbec tá sliznica rastie...to by som bola nemilo prekvapená, kebyže dôjdem v sobotu na UTZ a sliznica v maternici nízka 😒

evina0
25. jan 2010

tulip hej akosi to rychlo uteka 🙂 🙂 zajtra zacinam 23 tt uz aj zhanam vybavicku,ale len opatrne .lebo ku koncu budem isto rada ze som a nie sa trmacat po obchodoch,ale prevaze nakupujem cez net a v obchode si len okuknem ako to v skutocnosti vyzera 😀

lucy kazdy chpal ked to ma chytit do svojich ruk zdupka..nie si prva a ni posledna..ale netrap sa nad tym co sa ma stat sa stane ber to tak ze ine zeny sa denne snazia aj 3x a nic..drzim placeky a naozaj sa netrap,uvidis casom bude vsetko OK.ved takmer kazda sme si tymto presli. a na babenko treba aby sa dvaja obetovali,aj ked viem ze zena viacej. chpali su casto zbabelci..a aj oni maju zle obdobia a ako som pochopila z vela skusenosti aj od inych boja sa zodpovednosti o babeno, ale dojde situacia ze si to uvedomi a musi popracovat aj ked ma chut ist radsej von s kamaratmi..rzim palceky 🙂

oknosmas
25. jan 2010

ahojte, tak som dnes dostala prvu injekciu..tak som sa rozhodla..endo vraj nebola len v zaciatkoch a je podozrenie, ze loziska su aj hlbsie vo vajecniku a nie je ich vidiet. tie, ktore vzali boli na vajecniku a stene malej panvy.. dost dlho som to riesila s lekarom a vela som premyslala za ten cas, ktory som stravila po laparke doma. zatial sme sa dohodli len na 3 mesiacoch..potom uvidime. telo bude potom vraj chciet otehotniet, po liecbe, tak uvidime.. samozrejme ratam aj s tym, ze mrcha nepride hned po vysadeni liecby..velmi tazko sa mi s tym zmieruje, ale akosi citim, ze je spravne zacat liecbu. je to akysi vnutorny hlas, ktory ma o tom presviedca...tak uvidime, ci bol spravny...ale strasne mi horia usi...ako rychlo sa prejavia dake vedlajsie ucinky? precitlivelost, to asi este nebude ucinok, to som bola aj predtym..ved ked som dnes cakala na vyberanie stehov a kontrolu u gynekologa, tak ma rozreval pohlad na male dieta, ktore mala na rukach jedna mlada baba..a potom tie tehulky, co cakali do poradne..prajem to vsetkym, ale mne trha srdce..a skoro vzdy sa rozplacem..uz by som rada nosila to svoje 😒 no, ved snad o daky pol-tristvrte rok... mame cas zatial vyriesit byvanie, no nie? musim to brat aj z tej stranky..

janemari
autor
25. jan 2010

Ahojte 🙂
onkomas tak gratulujem k prvej injekcii.A ako dlho trva kym zacne injekcia ucinkovat?Je to individualne,ale myslm ze po prvej to este niesu ziadne.

lucy aj ja to poznam ked bol cas sa snazilkovat vzdy sa nieco stalo a sme sa aj pohadali a potom som bola nervozna a zaroven sklamana ze sme premrhali ovulku.A preto uz nic nesledujem,sexikujeme ked mame chut a musim priznam sa kvapky beriem ako mi napadne 😅

luko
25. jan 2010

ja som mala priznaky asi az po druhej ale pretrvavali riadne dlho...

janemari
autor
25. jan 2010

Inak sa mi nechce ani verit ze od laparky ubehol uz rok a mam po liecbe a pomaly aj po prirodzenom snazilkovani 😎

luko
25. jan 2010

ja tri stvrte roka po op.

majkal
26. jan 2010

oknosmas: mne nastupili do dvoch tyzdnov po prvej injekcii nocne navaly. Nic hrozne, len ked som vecer lahla do postele tak mi bolo strasne teplo, o par minut zima ... v noci som sa zobudila cela prepotena ... ale uz som si zvykla 😀 .... vzdy lepsie ako ked zacne sused o 1:30 h v noci tlct kladivom orechy 😖

dahra
26. jan 2010

Caute,
Oknosmas,
tak prva injekcia za tebou, uvidis, rychlo to ubehne. Ja som mala prve priznaky cca po 2 tyzdnoch - najprv asi 3-dnove spinenie v strede "byvaleho" cyklu a potom zacala nespavost - budila som sa spotena uprostred noci. A to mi zostalo. Teraz este par dni - tyzdnov budes nabudena - lebo najprv ta injekcia nabudi telo a az potom rapidne klesne estrogen. Tak mi to bolo vysvetlene.

Lucy,
☹ to su chlapi, nemaju radi, ked su pod tlakom. Moj si tiez zazil so mnou, ked som ho nutila, ale sex potom bolo len cosi cisto mechanicke. My sme mali "stastie", ze po operacii sme vedeli, na com sme a ja som prirodzene otehotnenie zavrhla. Tak to pomohlo, aspon manzel nemusel na povel "makat".
Bol tvoj na spg? Je unho vsetko ok?

Jani,
super, ze to mas bez bolesti. Tento tyzden ides na utz?

evina0
26. jan 2010

oknosmas neboj sa tie divne pocity sa casom vytratia. ja som sa dlho nevedela zmierit s diagnozou, potom s liecbou ale ked mi pichli prvu injekciu vedela som ze musim aj vnutorne bojovat a verit ze po liecbe budem tehu.
vedlajsie ucinky som sem tam zle znasala,ale to boli len zle dni a zase dosli pekne..pocas liecby som uplne vypustila temu dieta a snazilkovanie a myslela na ine veci a zahrabala sa do prace..to mi pomohlo.ale akonahle sa vytracal ucinok injekcie poseldnej (5) tak zase psychika a vnutro zacalo riesit temu dietatko..ja som bola v urcite momenty skepticka a neverila som snad uz nicomu ..no preslo to a ja som otehotnela v kratkej dobe po liecbe a vsetko toto sa stalo pre mna minulostou .
vidis moje tt pri nicku?..treba verit ze liecba zaberie je to polovica uspechu k dietatku.drz sa

oknosmas
26. jan 2010

Dakujem,postupne sa s tym vyrovnavam,ved ako mi doky povedal,je to stale lepsie ako cukrovka ci ina nevyliecitelna choroba..vraj v uplne najhorsom pripade sa odstrania vsetky reprodukcne organy a clovek moze zit dalsich 120 rokov..ale to je samozrejme extrem a nie nas pripad..takze sa teraz zacnem pripravovat a tesit na babatko..len mam strach z tych priznakov..co uz

prahaxx
26. jan 2010

Ahoj okno, hlavne ziadne obavy, priznaky zas nie su nieco z inej planety
vidis aj laparky si sa bala a uz to mas uspesne zasebou..
mala som liecbu polroka, lebo som mala cysty vo vnutri vajecnikov a keby chceli vsetky odstranit, museli by brat vsetko, takze polrocna liecba vysusila co bolo treba, nikto pri mne neuvazoval, ze by to mohlo byt kratsie, nakolko stav bol aky bol, liecba je draha, na to ze nic neplatime, lekar rezolutne vyhlasil, ze polroka, aby bol ten ucinok co najlepsi.
5.2. bola laparka, 10.2. prva injekcia, najhorsie su na tom zeny pracujuce s ludmi, na to ma upozornil hned, robila som v banke, tak doporucil PNku, no ale nemohla som ju prijat, uz po 3 tyzdnoch ma isiel sef zozrat.. ludi som veru zvladala horsie ako dovtedy, casto som musela von na "cerstvy vzduch" najhorsie mi bolo tyzden pred injekciou, po laparke som 2 mesiace krvacala, co som sa cistila, tak prvy mesiac v praci bol naozaj neprijemny, este koruny, eura, fuj, ale zase vecer a v noci som uz nemala ziadne povinnosti, tak som sa venovala sebe.. zmenila som satnik, stravovacie navyky, po pobyte v nemocnici a injekciach popri onkologickych pacientoch som zmenila aj niekolko nazorov na moj zivot.. v juni statnice, v juli svadba, v auguste posledna injekcia, menses na 67 den po injekcii, v septembri kontrola - ziaden folik, oktober podla bazalnej teploty bez ovulacie, 2.11. vyhadzov, 9.11. ovulka, 30. november som uz blahozelala manzelovi k meninam s dvoma ciarkami na teste..
od 4.12. som 3 tyzdne krvacala - nedostatok tehotenskych hormonov, nasadene tabletky, odvtedy sa neviem najest, napit, vyspat, nic urobit, nic zabezpecit, nemali sme ziadne Vianoce, ani Novy rok, iba som prezivala, cela stastna, ze nemusim lezat v nemocnici, aj ked 2x bola 112 na spadnutie, keby som mala uz nejake babatko, neviem, ako by som ho zvladala, takze neprijemnosti pocas liecby boli oproti tomuto uplne zanedbatelne... napriek vsetkemu ten rok bol najkrajsim obdobim v mojom zivote, ked Ti doktor stale hovori, ze uz sa cesta k babatku o mesiac skratila :-}

najdi si nateraz nejaku cinnost, co Ta dostatocne zamestna a o babatku bude dost casu hovorit, ked mesacne pichance prejdu, nijako to neurychlis, ani tomu nepomozes.. to je ta spravodlivost zivota a nakoniec si povies ako ja, ze mas krasne obdobie zasebou a este krajsie predomnou

oknosmas
26. jan 2010

praha, zaujimavy pribeh,vdaka za podporu a skusenosti. s najvacsou pravdepodobnostou mam loziska vo vajecniku tiez,preto liecba bez odkladania. mam troska strach z toho,ze ked som teraz na mm neprijemna,aka budem potom.mam pocit,ze sa uz tak zbytocne dakedy hnevame..verim,ze sa raz budem s vami tesit z ciarociek a bude to tento rok.. Prajem ti praha vela sil to vydrzat,kedze to mas naozaj tazke... este raz vdaka za podporu vsetkym..je super,ked na to nie sme sami..a inak ja ucim na gympli,tak som zvedava ako ich budem mucit..alebo oni mna?

zlatanka30
26. jan 2010

evina ,prahaxx pekne ste to napisali.oknosmas aj ja mam presne take iste obdobie ako ty.pytam sa sama seba preco prave ja?

jani2
26. jan 2010

prahaxx - tak tie začiatky tehu si mala veru ťažké, ale ako sa vraví, ťažko na začiatku -ľahko na konci....ja som mala úplne super tehu až po ten nešťastný zákrok v nemocnici, takže som to mala opačne, všetko bolo super na začiatku a na konci sa všetko posr...lo! 😒 ....ty si si už všetky nepríjemnosti teraz vybrala, už bude len a len dobre 🙂
oknosmas - ten doktor mal pravdu, mnohokrát som si povedal, že tá endometrioza je ešte ten lepší los od osudu...moja veľmi dobrá kolegyňa sa v ten istý rok ako ja, dozvedela tiež svoju diagnózu - skleróza multiplex...no a to už nie je sranda, ten ortieľ sme si obe vypočuli 7 rokov dozadu a ona už je na invalidnom 😔 ...endoška je bolestivá a nepríjemná, ale je to zvládnuteľné 😉
..a ešte k tým náladam, to je tiež jedna veľká nevýhodá pri tých všetkých hormonálnych tabletkách a injekciách...ja sama cítim, že som iný človek, keď niečo "hlcem" ako keď som "čistá"...zvyčajne som kľudnej povahy ale pri hormónoch jak fúria 😒
dahra - na UTZ idem v sobotu, teším sa, že sa konečne niečo deje ale aj sa bojím, či sliznica bude OK, či sa embryjko rozmrazí, no zas samé obavy...v sobotu sa už asi dozviem termín KETu a máme aj pohovor s embryologičkou...vo štvrtok chcem ešte zbehnúť k mojej gyndoške na cytologiu po roku, možno je to už natesno s tým KET, ale už sa mi fakt nechcelo čakať aj na toto, však minulý rok to bolo v pohode a na prvý krát sa mi KET aj tak zrejme nevydarí...to by bolo moc šťastia 😉

oknosmas
26. jan 2010

ahojte,
tak som prave prisla z konzultacie od primara bielika...je to naozaj uzasny clovek...skvely.. uz mi je o dost lepsie..ked som vam pisala z mobilu v cakarni, este som netusila, ze budem taka vytesena, ked pridem domov. primar bielik mi vysvetlil, v com je pri endometrioze problem a z toho co cital z mojej karty, vraj vobec nie je dovod na to, aby som brala liecbu. vraj vnutorna endo to nebude (teda hlboka) ako mi povedal obvodny gynekolog, bo loziska je najskor vidiet na vrchu a potom vrastu a zatvoria sa dnu a na vrchu uz nic nie je. ja som mala tie na vrchu, co znamena, ze vnutri by naozaj nic nemalo byt. kedze som mu vravela, ze chcem otehotniet, povedal mi, ze urobi vsetko preto, aby som skoro bola tehotna. dohodli sme sa, ze po mesiaci, ked mi odznie mrcha (ci uz pride alebo nie), mam prist opat, urobi mi sono a uvidi, ako budeme pokracovat dalej. kazdopadne uz nebudem brat tie injekcie..je to vraj zastaraly sposob liecenia, ktory sa sice este pouziva, no v mojom pripade by ho urcite nevolil. skoda, ze som s tym uz zacala.. a tiez, cudoval sa, preco uz mi dali injekciu, ked nie su vysledky z citologie..vraj to nakoniec endo ani nemusi byt. nuz, som teraz spokojnejsia a tesim sa, ze uz tie hormony nebudem musiet brat. oni aj tak vraj endo nevyliecia, ako mi primar bielik povedal, ale ju len utlmia, utisia, no nic viac neurobia.
som stastna, ze som sa dostala do ruk takeho odbornika..chyry o nom sa siria na nete i medzi ludmi nadaleko..tak to som teraz naozaj rada. uz sa tesim o mesiac, ked pojdem na kontrolu. 😀
dievky, vidim, ze toho mate naozaj vela za sebou a mozem sa od vas vela naucit, som rada, ze mi vas tato choroba dala...lebo to je asi to najlepsie..a keby nie jej, tak vas "nespoznam" 😉 dakujem vam a drzim palce, aby sa nam to vsetko vyriesilo so stastnym koncom... 😉

majkal
26. jan 2010

oknosmas: som rada, že si kľudnejšia ... aj keď sa musím priznať, že to čo Ti povedal zasa zneistilo mňa 😒 .... ale beriem to tak, že čo doktor, to názor .... a zrejme aj čo pacient, to iná diagnóza ..... takže posnažím sa veriť, že v mojom prípade je postup správny a že to nakoniec vyjde 😉 .... držím palce aj Tebe, aby dôvera, ktorú si do neho vložila nevyšla nazmar a naozaj ťa k tehotenstvu úspešne "priviedol" 🙂

ja som tiež rada, že existuje koník, táto diskusia a toľko skvelých ľudí v nej, lebo aj mne ste babenky veľmi pomohli 😉

ešte k tým príznakom - hlavne náladám .... ja neviem, ale na mňa ten Lucrin pôsobí presne opačne. Ja som bola strašný nervák týždeň pred mrchou, nedalo sa so mnou niekedy ani vydržať, za všetko som sa urazila, všetko mi vadilo - aj to že môj muž vedľa mňa dýcha 😀 ... ale teraz .... som ako vymenená, kľudná ako baránok 😎 ... najprv som si myslela, že to estrogén bol na vine mojich zlých nálad ... ale teraz som sa dočítala, že práve estrogén je hormón dobrej nálady .... tak neviem .... hlavne, že som v pohode 😀

jani: držím palce, aby ti KET vyšiel na prvý krát 😉 .... ak sa smiem opýtať a byť možno trošku "drzá" - som trochu mimo v Tvojom prípade a vždy keď ťa čítam, tak neviem o čom je "reč" .... čo sa vlastne stalo na konci tvojho tehu? .... niečo mi naznačuje tvoj profil .... každopádne je mi to ľúto a naozaj držím palčeky, aby Vám to teraz vyšlo úspešne až do konca 😉

jani2
26. jan 2010

majkal - nie drzá nie si, už som to tu raz písala, ale samozrejme nedá sa čítať dozadu...tak len v skratke, po úspešnom IVF som čakala dvojičky, všetko bolo super do 21tt, ani som necítila že som tehotná, tak mi bolo fajn..no a potom som išla na serkláž-steh na maternici aby som sa nebodaj pri dvojičkách neotvárala. Pri zákroku mi dole zaniesli infekciu klebsielu a už to dobré nebolo vôbec...no v 26tt som predčasne porodila, jedno dievčatko to neprežilo ale Janička je bojovníčka ako má byť 😉 a hlavné je, že je zdravá 🙂 ...tak preto som písala prahaxx, že je možno dobre, že si vyberá tie nepríjemnosti na začiatku a záver tehu bude potom v poriadku....radšej tak ako u mňa 😔
...a ešte k tej liečbe, je pravda, že endošku to nevylieči, ale ju utlmí a tie drobné zápaly prelieči...a práveže po dobratí liečby je vyššia úspešnosť na tehu...poznám osobne dve dievčatá z nemocnice, čo do 3 mesiacov po liečbe otehotneli...a vlastne aj Evina tu tiež otehotnela po liečbe...takže fakt, čo doktor, to iný názor a iný postup....ani ty ani oknosmas sa nemáte nad čím zamýšľať, či pozastavovať 😉 🙂 😉
zlatanka - to "prečo práve ja" si hovoríme asi mnohé, ako chodím tu na konika, tak som sa podozvedala mnoho ľudských osudov a veru ten život vie byť pekne krutý a nikoho nešetrí....tiež si naň poriadne ponadávam, ale viem, že je aj mnoho šťastných dní...tak sa teším hlavne z nich 😉

janemari
autor
26. jan 2010

onkomas tak aj mna operoval Bielik a teraz som normalne zaskocena ze tebe povedal ze liecba je zastarala a tebe ju netreba a ja co som mala taky rozsah mi liecbu dal namiesto toho aby ma poslal hned do centra.Teraz uz mam z toho chaos. 😅

lucy778
26. jan 2010

ahojte,

noo už mi je lepšie a musím povedať, že aj vďaka vám 😉 . Dnes som konečne na mm prehovorila, lebo už som to nevydržala 😝 a ako tak rozmýšľam on to vôbec nepochopil 😅 .chápem, že môže byť z toho na nervy, pretože je presvedčený, že sex máme len keď mám ovulku - aj keď sa snažím aby to tak nebolo, lenže niekedy fakt nie je kedy 😀 sme obaja dosť vyťažení. takto pred rokom som nastupovala do nemocky na laparku a so svojou diagnózou som sa už zmierila, ale zistila som, že mm si vôbec neuvedomuje o čom to je 😖 . Hovorila som teraz s jednou babou, tiež má endo a otehotnela cez ivf, povedala mi, že nemám zbytočne strácať čas a mám ísť do centra. jej sa v období po laparke, keď snažlkovali endoška vrátila a o stupeň horšia. teda som sa zase vrátila k tomu, že skúsime ivf - ale neviem čo s mužom, on to musí nejak prežuť a nejak sa s tým stotožniť. fakt si ho neviem predstaviť ako chodíme spolu do centra. aj do nemocky, kde chodím na kontroly chodím sama a som tam dosť "divná" lebo poväčšine tam baby sprevádzajú manželia. brr potrebovala by som teraz nejako zamestnať svoju hlavu, okolo mňa samé tehulky -, momentálne mám čo robiť s psychikou.

oknosmas - to je super, že ti povedal, že nemusíš brať liečbu. je tu šanca, že sa to nebude zbytočne naťahovať a babatka sa dočkáš skôr 😉 . držím prsty, aby to tak bolo!

janemari - teraz neviem, vy uš riešite to centrum? už si si nikede podala žiadosť?

luko
26. jan 2010

lucy...u nas je to podobne...ja nie som sice az tak vytazena...ale muz chodi vecer medzi 20.30-21:30 /rano odchadza okolo pol 9tej/ v nepouzitelnom stave...snazilkovanie napr. 5 dni v kuse nemyslitelne...jedine cez dovolenku...to by si ju musel brat kazdy mesiac...
aj ja chodim vsade sama...on bol so mnou raz...ale zas on zaraba peniazky na zivobytie..tak mu to ani nevycitam...

lucy778
26. jan 2010

luko - 5 dní v kuse no neviem neviem 😝 , ale u nás sa tie rána celkom dajú, pokiaľ niekto z nás nevstáva veľmi skoro, alebo sa mm vráti veľmi neskoro a ráno je úplne off 😀 . je to trafené, ale nikedy si na "to" nastavujem ráno budík, aby sme to stihli 😀
mne to ale nevadí, že chodím sama. sama som flexibilnejšia a navyše, keď ja dve hodiny sedím v čakárni, načo má on dve hodiny zabíjať čakaním v aute, lebo pri sebe by som ho nezniesla, on je taký nervák 😀

janemari
autor
26. jan 2010

lucy cakam na to ako sa dohodneme s dokinou.Idem tam 22.2.tak do vtedy uz vydrzim 🙂

luko
26. jan 2010

lucy...tak ja rano vstavam 5:30...to uz vobec nehrozi, ze by sa krt zobudil ken on vstava o pol 8