Endometrióza

datelina
12. feb 2013

Ahojte zienky,

Mam 26 rokov a pred 4 rokmi som bola operovana na cystu laparoskopicky, nasli mi ale lozisko endometriozy.
Na to my moj gynekolog predpisala HAK EVRU (tabletky nemozem,lebo vsetky obsahuju laktozu). Tu som brala az doteraz, vymenila mi ju uz nova gynekologicka za Nuvaring.

Moj problem spociva v tom, ze ja tie lieky brat nechcem. Neznasam sa tym pchat, som z toho strasne nestastna, ze to musim brat. Ale asi styria gynekologiva mi povedali, ze ak chcem mat v buducnosti dieta, nech to beriem, aby som si nesposobila neplodnost.

Len ja mam stale svrbenia, vytoky a o nechuti na sex ani nehovorim, cize je to skutocne zarucena antikoncepcia :( Pecenove testy mam dobre, testy na zrazanlivost krvi budu buduci tyzden. Mam aj krcove zily na nohach, starka ma velmi vela krcovych zil, aj operovana bola. Nepijem, nefajcim, zdravo sa stravujem a cvicim.

Najradsej by som si ten kruzok vybrala a uz nikdy nic nezaviedla a nenalepila, lebo je to svinstvo, neviem sa s tym stotoznit.

Babo by som chcela mat o cca rok, kedy by sme sa chceli zacat snazit.

Zaujima ma, ci ste niektora presli niecim takymto alebo ci by ste to "riskli" a HAK vysadili a riskli tak neplodnost. Skutocne neviem co mam robit a som z toho velmi nestastna.

Dakujem za vase postrehy.

blanka12
13. feb 2013

@datelina ahoj moja chcem sa opitat ako ona chce liecit endometriozu tebe ked ti nasly loziska a preco ta najprv neliesi na zapal a potom postupne nieje vychodiskom ti dava antikoncepciu moja a liecenie ako nic podla mna mala by najprv preliecit ta aby si nemala zapaly vytoky a potom otom vsetko pouvazovat a ak ti poviem hak ked si das potom po vysadeni ked sa konecne rozhodnete a pokusat babo dude vam to dlchsie trvat pokial vsetko prejde a zacne vsetko fungovat ak ti poradim nedaj si toto ked su aj ine moznoti prinajhorsiom date pozor a skus pit cajiky achimelka je dobra a na zapaly mysi chvostik mne toto pomohlo 🙂