Endometrióza a liek Visanne

vevaaa
22. feb 2012

Ahojte dievcata, chcela by som sa spytat, ci mate niektora skusenost s uzivanim lieku "visanne", ktory je vyvinuty specialne na liecbu endometriozy...
Mam endometriozu, bola som na nu uz dva krat operovana, snazime sa s manzelom cca rok o dietatko, no zatial neuspesne...
Lekarka mi odporucila, dat si na pol roka od snazenia sa o dietatko pauzu a odporucila mi nasadit si antikoncepciu alebo visanne, neviem co mam robit, ako sa rozhodnut...
Ak s niecim podobnym mate skusenosti poradte prosim . Dakujem

jellyr
8. máj 2017

@nikusqa čo znamená ten hormonálny implatát??

nikusqa
8. máj 2017

@jellyr je to tekuty implantat, ktory si za mesiac vstrebe. A kazdy mesiac mi ho bude dr. davat v dobe pol roka. Picha sa pod kozu do brucha.

mauceuka77
8. máj 2017

@janaayurveda Hodiny zameriavam všeobecne, keď su ženy, tak asany ( okrem iných a základných +napr. Malasana, konasana,+ obrátene pozície ( tie ovplyvňujú hormonálny systém)... Každú hodinu zaciname meditaciou a lokalizáciou dychu. Avšak o jej problémoch som nevedela, povedala to az po kontrole u lekára. Naozaj je to o disciplíne a zmene životného štýlu.

andrea362000
16. máj 2017

@ewca Dobry den,ako ste na tom s endometriozou?Pomohla liecitelka?je mozne zaslat viac info? Dakujem

jellyr
20. máj 2017

Chcem sa ešte opýtať v januari mi robili diag.laparoskopiu koli bolestiam brucha ze či to nie je endometrioza, lenže nič take sa nepotvrdilo ale v krvi som mala pozitivne nejake markery a na estrogen som mala negativne vysledky som z toho mimo moze mi to niekto vysvetlit??

zdenkaandreas
13. nov 2017

@jamaalka ja viem,ze uz je neskoro ale len teraz som tento koment videla,ja uzivam tieto tabletky vissanette 3 mesiac na endometriozu,ze vraj by som krami nemala mat ale ja stale mam bud krv alebo spinenie,to spinenie bolo iba zo zaciatku teraz je to iba krv.asi sa ziadnej z Vas nic taketo nestalo?

janaayurveda
13. nov 2017

@zdenkaandreas ja som ich brala tiez, ale prestala som, a to spinenie to som mala aj cca 8 dni, ved telo je priroda a pracovat proti prirode sa nema, tak som aj tie tabletky prestala brat. Telo sa chce vyčistiť. Lekar mi odporúča operaciu alebo tehotenstvo, ale oboje by bolo vysoko nezodpovedne, vybrala som si prirodnu cestu liecenia.

nikusqa
14. nov 2017

@zdenkaandreas ja som tiez minuly rok uzivala Visanne, mala som ho uzivat pol roka ale uzivala som ho iba 3 mesiace lebo tiez som kazdy mesiac krvacala a mala normalne menzes tak mi to dr. vyradil

zdenkaandreas
21. nov 2017

Mne povedal,ze to je ok,tak asi este raz za nim skocim alebo to vyradim sama,a aj sa ti menstruacia upravila potom ako si ich vysadila?

nikusqa
21. nov 2017

@zdenkaandreas mne sa to nemuselo upravit, vsak ja som kazdy mesiac mala normalne menzes.

zdenkaandreas
21. nov 2017

A ok,lebo mo sa o snazime o babatko s priatelom,len mi zistili endometriozu,tak je to dost tazske.
A potom ako si sa liecila na endometriozu ked ti vysadil tie lieky?lebo ja mam bud menstruaciu alebo iba spinenie,ale je to o nervy kazdy den a uz to budu 4 mesiace.

nikusqa
22. nov 2017

@zdenkaandreas mne predpisali implantat a na ten som kazdy mesiac chodila v obdobi pol roka a bola bez menzesu.

aliquis18
10. okt 2018

Ahojte žienky, ja som užívala po operácii na endometriózu Visanne takmer 2 roky, rok som ho mala vysadený a teraz naň opäť nabieham, pretože mám už znova ťažkosti. Som slobodná, tehotenstvom sa mi preto môj stav riešiť momentálne nedá. Moja skúsenosť s liekmi bola dobrá, mala som síce zhruba mesiac nejaké problémy so žilami a koncom liečby aj bolesti chrbtice a opakované mykózy, inak mi bolo ale dobre - menštruáciu som po celý čas brania liekov nemala. Určite je najlepším liekom podľa môjho názoru ale bábätko. 🙂

maja16
15. okt 2018

Ahoj a chcem sa spýtať, za aký čas si dostala menzes po vysadení. Ja som brala 3 mesiace. Mesiac som špinila. Po vysadení menzes nenabehol. Išla som k lekárovi a ten hovoril, že nech prídem cca o týždeň na injekciu. Na injekciu som nešla, lebo medzitým som dostal také špinenie slabučké. Teraz neviem, či ísť, či to brať, že to bol menzes.

aliquis18
15. okt 2018

Ahoj Maji, ja som mala prve mesiace tiez len slabe spinenie, asi po troch mesiacoch som uz mala menstruaciu, ale len 3-4 dni, slabe krvacanie a bez bolesti, moja lekarka mi povedala, ze som preliecena, ze je to takto ok, ono ti to nabehne, len tomu daj cas, davaj pozor aj na imunitu, ja som dostala pred letom crevnu infekciu, z ktorej som sa dlhsie davala dokopy a teraz mam uz aj po gynde zial znova tazkosti, inak mi bolo po prelieceni super.

cowboyka1908
5. jan 2019

Je to uz starsia tema, ale opytam sa. Uzivam Visanne 10 mesiacov, menstruacia nie je uz 6 mesiacov, mozem otehotniet alebo nie. V pribalovom letaku som citala, ze je to mozne,ze to nie je antikoncepcia. Ma s tym niekto skusenost? Mozem alebo nemozem otehotniet pocas uzivania Visanne. Kontrolu u gynekologicky mam az v marci. Dakujem

nikusqa
5. jan 2019

@cowboyka1908 mne gyndoska povedala, ze pocas liecby nemam otehotniet a su tam nejake rizika

cowboyka1908
6. jan 2019

@nikusqa cize nemala by som otehotniet pocas uzivania? Viem, ze ovulacia je posunuta, cize to uz ani neviem postrehnut.. a ani nezistim, ci nahodou nie som tehu, jedine ak by som si asi kupila tehottnsky test. Viem, ze su tam rizika napr. mimomaternicove tehu, ale mne ide o to, ci clovek moze otehotniet pocad uzivania liekov - pretoze ja praveze nechcembyt tehu, no manzel sa dva krat pozabudol, tak preto sa pytam-neviem,,ci panikarit alebo nie 😥

nikusqa
6. jan 2019

@cowboyka1908 a pocas uzivanie si aj normalne dostala menzes? ......ak si nedostala tak tehotna neostanes, a ak mavas menzes aj napriek liecbe tak nejake percento otehotnenia tam moze byt ale je to malo pravdepodobne, najlepsie je si davat pozor, hlavne tvoj manzel. Ako sa mohol pozabudnut?......vsak ked to citi, "ze uz" tak nech ide von. (prepac, nechcem vam davat rady) len mi to pride z jeho strany nezodpovedne ked vies, ze nechces byt tehotna. Mojmu manzelovi sa to nikdy nestalo. Takze vseobecne muzi ked su zodpovední a nelietaju uplne v oblakoch od rozkose a vasne tak si to dokazu ustriehnut.

cowboyka1908
7. jan 2019

@nikusqa nene, menzes uz nemam pol roka vobec ani kvapku, preto ani neviem, kedy mam ovulku,ona by ani podla mna uz nemala byt, jed nie je menzes a on si myslel, ze je to aj antikoncepcia, tak som mu to vysvetlila 🙂 tak uvidime, ale vdaka za info

timea771177
4. aug 2019

Ahojte
Uzivam visanne mesiac a pol,po 28 dni som dostala menstruaciu,najprv hnedkasty vytok,potom silndjsie krvacianie,jedna obrovska zrazeninya ,priblizne 8x4 cm ,ktoru predchadzali strasne bolesti v podbrusku,odvtedy krvacanie hlavne v nocnych ,skoro rannych hodinach,na podvecer bez krvacania,to trva teraz uz 4 den ,celkovo 9 den menstruacia,nepoznam tento liek,lekar mi hovoril mam vacsiu maternicu ako v normalnych pripadoch,3 deti posledne nad 4 kg,vsetky s cisarskym porodom,mala niektora podobne priznaky pocas uzivania ,za kazdu odpoved som vdacna,najskor az v septembri viem ist k lekarovi,to je strasne daleko a krvacanie nevyzera ako by chcelo prestat

cowboyka1908
4. aug 2019

@timea771177 u mna to bolo normalne, ja som spinila 5 mesiacov vkuse, gyndoska mi vravela, je je to normalna reakcia na liek a ze to mam brat nadalej. Chcela som rezignovat, mne to teda normalne neprichadzalo. Potom zo dna na den to same ustalo. Nasledne cca po dalsom polroku zasa spinenie, krv, doktorka mi vravela, ak to neprestane, dame ine lieky. Ja som nasledne zistila, ze ak nahodou vezmem liek o 5 hodin neskor, uz sa to rozhadze, taktiez ak som chora, tiez to kolisa. Lueky uzivam uz 1,5 roka a ja sama rozmyslam, ci dat pauzu alebo nie. Som sledovana kazdy pol rok u gyndosky, ktora mi povedala, ze mozem vynechat, ak chcem, ale vsetko sa moze vratit, ak by tieto lieky vypovedali poslusnost, tak nasadime ine. Uz som si nejako aj zvykla, menstruacia je prec, otehotniet tym padom nemozem, cize som aj chranena... viem,ze hormony su hnusne, no uz som si nejako zvykla a hlavne tie bolesti uz nie su na dennej baze ako byvali kedysi 🤷🏻‍♀️

timea771177
4. aug 2019

No akurat ,mne sa vsetky pred menst.priznaky opat vratili,skor mi robi starost krvacanie v skoro rannych hodinach,ked saprebudim na to ,ze tecie zo mna krv,skor cerstva nez odstata,a to pokracuje priblizne do obeda,lieky berem pravidelne vo vecernych hodinach nakolko pred obedom mam na vysoky tlak a liek na alergiu,to bol dalsi problem,vela alergii na zakladne zlozky,ako laktoza.u lekara som bola pred mesiac a pol,ked mi predpisal liek,uz som sa tesila ,ze po 28 dni som prestala krvacat,ze uz ani nebudem,no neviem ,ci tak jedna hnacka mi to cele mohla rozhodit,alebo zaseknuty nerv v drieku?Od minuleho tyzdna mi na driek predpisali liek na uvolnovanie svalov,Diclobene alebo by mi mohlo stat za tym ten liek ?

timea771177
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cowboyka1908
5. aug 2019

@timea771177 kombinacia uzivania viacerych liekov naraz nerobi dobrotu. Treba si presne pozriet pribalove letaky, pripadne sa poradit s lekarmi, ci to nebude konteaindikovane. Mne napriklad vsetko rozhadze, ked beriem antibiotika, hned je to cele v .... a zasa vsetko od zaciatku :( ak sa to ale neustali ani po pol roku, tak by som odporucala navrhnut gynekologovi inu moznost liekov.... tato nasa diagnoza je blba, no musime sa s nou naucit zit 🤷🏻‍♀️Aj stres robi vela alebo dvihanie deti, tazkych veci, to vtedy spinim aj 3 dni 😥

timea771177
6. aug 2019

@cowboyka1908 dakujem za odpoved,pre istotu idem vo stvrtok na konzultaciu s lekarom,obvodny lekar mi predpisal luek na bolest,ja som hned spomenula,co uzivam,on ze by nemal byt problem..dieta uz nezdvyham najmensi ma 14 rokov,na tazke veci si davsm tiez pozor kvoli krizom,som zvedava co povie lekar,nakolko dlho rozmyslal nad tum co mi predpisat,kvoli tlaku,alergiam,dufam ze nejake vychodisko najde

cowboyka1908
6. aug 2019

@timea771177 drzim prsty, potom napis ako si dopadla... a alergie mi ani nespomiinaj 🙈

66izabel66
24. aug 2019

ahojte baby pár dní používam Visanne a už pociťujem zmenu nálad rozmýšlam o nepokračovaní a obrátiť sa na alternatívnu liečbu endometriózy. Ak by ste mali záujem predala by som Vám celé balenie Visanne.

lucinkaboz
4. apr 2020

Čo su to za lieky , antikoncepcia ??

nikusqa
4. apr 2020

@lucinkaboz daj si do googlu, hneď to nájdeš. Neni to klasické antikoncepcia ale je to hormonálne liek určený priamo na endometriozu.