Endometrióza a snažilkovanie

verca71
15. mar 2016

Ahojte,chcela by som sa spytat ci nema niektora z vas skusenosti s hormonalnou liecbou endometriozy tabletkami Visanne...v decembri som bola na laparoskopii a potom nasledovala nastastie len 3mesacna liecba...chcela by som otehotniet,kedze mam 25r tak uz nemam na co cakat...po akom dlhom case ste dostali menzes od vysadenia tabletiek? dakujem vopred za vase odpovede 🙂

monika1791
15. mar 2016

@verca71 Ahoj.Ja som nesuhlasila s hormonalnou liecbou..laparku som mala v Septembri.A mala si tazku endo?

verca71
autor
16. mar 2016

@monika1791 Ahoj,mne nejak nedali na vyber s liecbou...mala som cysty na obidvoch vajecnikoch,na pravom az 8x6cm a zrasty...a podarilo sa ti otehotniet aj bez liecby? To je super

shia
16. mar 2016

@verca71 ahoj, tiez som mala/mam endometriozu (kedze tej sa zial zbavit uz neda), dve oepracie, co mi brali cysty, pri jednej mi vzali skoro cely vajecnik a druhy vraj polycysticky, povedali mi, ze asi nikdy prirodzene neotehotniem, isla som n kliniku na umele, kde ma hned zapisali do poradovnika, ze inak to nepojde...a ja som na druhy den zistila, ze som tam bola v 5tt a oni to ani nezistili 🙂)) takze dalo sa a hned na prvy pokus napriek vsetkym "reciam" doktorom! takze ver len sebe, ze sa to podari a aj podari, liecby tabletkove som odmietla vsetky, radsej sme hopsli na to a vidis ako uspesne ;) mala som vtedy 24 🙂 a klop kllop od tehu sa mi cysty nevratili a dufam ze uz ani nevratia, vraj tehotetstvo do aj do velkej miery lieci), uz su odvtedy styri krasne roky, menzes sa mi dokonca sam upravil ako hodinky, takze - skus babo urcite ;) drzim palce

monika1791
16. mar 2016

@verca71 Ja som mala tiež cysty na oboch vaječníkoch ale tie endo cysty som mala neake 3cm-4cm a na pravom vaječniku ešte 7cm vodovú cystu+som mala oba vaječníky padnuté dole.Mala som aj malé ložiská a zrasty ešte medzi konečníkom a vagínou🙂 Všetko poodstraňovali a primár navrhol na neakú dobu hormonálnu liečbu.Taktiež ale zistili že mám oba vaječníky prechodné.Tak mi moja gyn povedala že keď su prechodné tak sa máme pokúsiť aspoň pol roka a ak sa nepodarí tak uvidíme čo ďalej(určite by sme šli do CAR).Tak som píjavala do ovulky alchemilkový čaj,robila som si ricínove teplé obklady na brucho+som si kupila v Zdravom svete kvapky z bylín na hormonálnu nerovnováhu čiže endometriózu.Brala som aj Duphaston bo som mala moc dlhé cykly a po ňom sa mi to upravilo.A pomohli mi dosť aj ovu testy..na Vianoce som mala ovu test pozitívny a MS už neprišla do teraz🙂