F V Leiden heterozigot. Stretli ste sa s tým?

zuzanka2905
3. jún 2011

ahojte má niekto skúsenost s týmto typom mutácie je to trombofilný stav mala som už 2potraty a dúfam že tretie tehotenstvo už dopadne šťastne

zuzanka2905
autor
4. jún 2011

halo je tu niekto kto má to isté čo ja ☹

marikac
4. jún 2011

@zuzanka2905 skus v teme trombofilia.....

pink_lady
4. jún 2011
zuzanka2905
autor
4. jún 2011

@marikac tam som už bola ale každý má skôr tú druhu formu Homozygot a ja som heterozygot F V Leiden

251725
20. sep 2016

ahoj ja mam tento isty problem uz som 4krat potratila.

ninai
20. sep 2016

@251725 ahoj, to mi je velmi luto ale je to isto len tym? mne túto mutaciu zistili pri druhom tehotenstve uplnou nahodou a mam dve zdrave deti.

251725
20. sep 2016

mne to zistili pri poslednom pichala som si fraxiparin ale aj tak to odislo.pichali ste si nieco ked ste zistili ze ste tehotna?

251725
20. sep 2016

@ninai napisala by si mi ako u teba prebiehali tehotenstva?

ninai
21. sep 2016

@251725 pri prvom tehotenstve mi na to absolutne vobec neprisli, tehotenstvo prebiehalo uplne normalne bez akychkolvek komplikacii. Pri druhom tehotenstve po5rokoch mi v 33tt vysli pozitivne protilatky (ja mam krv.skupinu Bneg a moj chlap Apozit) pritom pri prvom odbere boli negativne. Z toho dovodu ma poslali na hemato a tam mi Dr. zistila aj presne tuto spominanu mutaciu, zacala som pichat Clexane az do konca tehu. Tie zvysene protilatky som mala kv.tomu ze som uzivala dopegyt na vysoky tlak v tehu. Rodila som sekciou kv. preeklampsii v 37tt a po porode mi davku clexane 4nasobne zvysili, po sestonedeli som si pichat prestala. Samozrejme doživotne nesmiem uzivat HAK ani nic kde su akekolvek hormony atd....nehovoriac o tom, ze som HAK uzivala 5rokov pred prvym tehu. Neviem ci je to nahoda, alebo to vsetko preslo tak lahko, lebo som o tej mutacii nevedela....

251725
21. sep 2016

@ninai mne prve tehotenstvo prebiehalo uplne super donosila som v poriadku a teraz vôbec sa to nevie udrzat a posledny krat ked som bola tehotna tak som si pichala fraxiparin a aj tak to odislo cakam este na dalsie vysledky z hematologie? tak uvidíme co bude dalej