Gardasil 9 - očkovanie proti HPV vírusom

annie89
27. júl 2017

Ahojte, kočky,

rada by som sa informovala a poradila priamo s Vami.
Pred niekoľkými mesiacmi mi boli prostredníctvom podrobnej cytológie zistené zvýšené výsledky HPV (presné výsledky netuším, nakoľko mi lekárka povedala, že by som im aj tak nerozumela). :/
Keďže som sa o výsledkoch dozvedela na bežnej kontrole, na nejaké ďalšie naštudovanie som nemala veľmi čas a úprimne sa priznám, že kvôli vlastnej hlúposti a strachu, ktorý mi v tom momente lekárka privodila, som súhlasila s očkovaním vakcínou Gardasil 9.

O tom, že to bola chyba som vedela do pár dní... migrény, bolesti v podbrušku o menštruácii nehovoriac.
V každom prípade ale po všetkých článkoch a výskumoch som sa rozhodla, že na ďalšie dve vakcíny už nepôjdem a s očkovaním nesúhlasím.

Chcem sa Vás teda spýtať, možno niektorá viete viac, je v poriadku ak ďalšie očkovanie odmietnem?
A ako je to s prvou vakcínou? Má rovnaký vplyv a silu ako kompletné očkovanie?
Resp. vráti sa mi telo a hormóny opäť do normálu po nejakom čase?
A ako je to s tehotenstvom? Moja lekárka mi povedala, že počas očkovania s tým problém nebude, no osobne mám na to iný názor...

Veľmi pekne Vám ďakujem za čas a ochotu odpovedať mi.
Veľmi si to vážim.

nikuskakri
27. júl 2017

@annie89
nie je to povinné očkovanie, nútiť ťa nemôže nikto, ak by predsa, musíš rázne odmietnuť - je to tvoje rozhodnutie a tvoje zdravie - vakcína ti nepomôže, môže to len zhoršiť
opakovaným očkovaním sa tvoje problémy môžu stupňovať alebo pridať nové
pozerala som o tom zaujímavý dokument, určite to máš už naštudované, ale ak by si predsa mala záujem
http://69.167.127.57/m/watch.php?v=v93017484AJz...

annie89
autor
28. júl 2017

@nikuskakri veľmi pekne ti ďakujem 😘 určite si to pozriem. 😉