• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Gynekológ mi dal vyvolávačku a Norethisteron . Je to normálne?

7. novembra 2011 
Ahojte :slight_smile:

Potrebovala by som od vaS RADU...3 mesiace mi meskala menstruacia....tehotna nie som.Zijem v zahranici a minuly tyzden som bola doma na slovensku a sla som ku gynekologovi.
Pichli mi vyvolavacku (pri ktorej do 10 dni by som mala dostat) dnes je to osmy den a stale nic ale comu nerozumiem mi predpisal aj Norethisteron( ktory viem ze sa pouziva na oddialenie)..
Este len teraz som to zistila a som z toho dost nestastna.
Nerozumiem preco mi dali vyvolavacku + lieky na oddialenie....

Je to podla vas normalny postup?Mate s tym skusenosti?

Dakujem pekne.
22. okt 2009 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj mirka ja som brala norethisteron na zastavenie ms....mala som ju skoro dva mesiace v kuse....a potom ešte par mesiacov aby som ms dostavala
22. okt 2009 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
No ved prave viem ze sa berie na oddialenie ...
prave preto tomu nerozumiem..to je co za kombinaciu...
injekcia na vyvolanie a lieky na oddialenie ...
som z toho fakt nestastna este len v pondelok som dosla zo slovenska a dnes som toto zistila....

budem musiet zajtra zavolat mojmu gynekologovi..
vobec tomu nerozumiem :(
22. okt 2009 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Mirka tuto kombinaciu fakt nepoznam a čo sa tyka tej inekcie ja som dostala po inekcii aj na 15-ty den ale nebrala som noretisteron ten som brala na odialenie
22. okt 2009 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mirka a ako to máš užívat? aké máš davkovanie? maš to užívat už teraz, alebo až ked sa ti skončí ms?
22. okt 2009 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak noretisteron som mala aj ale len na oddialenie, nechápem ako to myslel ten dr
25. okt 2009 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj mirka...nuz tvoj gynekolog sa musel pomylit..totiz norethisteron je na oddialenie menstruacie alebo na zastavenie krvacania...ci uz pri dlhej alebo silnej menstruacii,alebo pri mimomenstruacnych krvacaniach ..cize v strede cyklu alebo mimo menstruacie...urcite tie lieky neber...ms po vyvolavacke by si mala dostat do 14dni..ak nie treba vyvolavacku znova podat...a nasadit liecbu na upravu cyklu...
a zistil a povedal ti pricinu preco si tak dlho nemala ms?
premyslam ci sa nepomylil a namiesto norethisteronu ti nechcel dat duphaston..
25. okt 2009 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mirka, prepac mozno blbu otazku, ale nepovedal ti k tomu noretu blizsie ako ho treba uzivat? Ja mavam podobne problemy, totalny cyklus-necyklus ... a po poslednej vyvolavacke som dostala Noret na 3 mesiace, ale tak, ze po vyvolavacke pockat na mestruaciu a potom ho mam brat vzdy 16.-25. den cyklu a po jeho by mala prist mrska cca. do 3 dni (cize by mal nabehnut ten idealny 28-dnovy cyklus) ... ja to sice niekedy dostanem az na 30.den cyklu, ale to je u mna aj tak velky uspech, cize mi ten Noret pekne udrzuje cyklus ...
25. okt 2009 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mirka, este doplnim: na tu upravu cyklu beriem ten Noret 2x denne...

+ mi chyba slovo vyssie v jednej vete: po jeho VYSADENI by mala prist mrska...
25. okt 2009 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby...neviem najst temu na moj problem a zakladat ju by bolo zbytocne tak to skusim tu....27. 10 mi skoncil menzes dnes je 7:11 a zas sa mi zacina. posledne dni ma akosi boli napravo v podbrusku, hlavne ked si sadam a idem sa postavit. mam stresovat??? prosim mate niekto skusenost s tymto
7. nov 2011 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok