Gynekologická prehliadka

27. apr 2023

Ahojte. Bola som na prvej gyn. prehliadke, všetko je v poriadku len ma nejak straší to cystologické vyšetrenie. Je možné, že aj napriek tomu, že podľa sona je všetko ok, žiadne cysty nič, folikuly ako majú byť, tak to cystologické vyšetrenie alebo nejaký ster
z krčka maternice, nemusí byť v poriadku? Alebo je väčšia pravdepodobnosť, že ak nemám žiadne problémy tak aj vyšledky toho budú v poriadku? Alebo ako to je? Prepáčte ak píšem chaoticky ale absolútne sa v tom nevyznám 🙂)

gejb
27. apr 2023

Ahoj, odber na cytologiu (ak myslíš tu) je úplne bežné vysetrenie, robí sa každý rok kvoli prevenci aby sa všetko včas odhalilo. Pravdepodobne ti doktorka aj kázala informovať sa o mesiac na výsledky však? Neboj, bude všetko OK 😉

nikoleta999
27. apr 2023

Bohužiaľ cytologia môže byť zlá, napriek dobrému sonu... Cytologiou zistia zmeny na krčku maternice ... Ja som bola pred mesiacom na prehliadke, všetko ok, aj sono, aj menstruacií, či ovulácií načas, cytologia vyšla horšie... podľa stupna sa to potom rieši roznymi spôsobmi ...

lienka.7
27. apr 2023

Výsledky cytologie dokáže zhoršiť aj napr.zapal. tiez som mala 1x horšie výsledky, po prelieceni všetko opäť v poriadku. Dopredu sa ti neoplatí sa stresovať.

lelelienka
27. apr 2023

Sono je sono, to ti nevidi na bunky na krcku. Prave preto sa ta cytologia robi, aby odhalila pripadne zmeny vcas. Nestresuj vopred, uvidis ake budu vysledky a potom bud vsetko ok alebo sa vysetrenie o nejaky cas zopakuje a dalsi postup podla toho. Dolezite je chodit pravidelne na preventivky. A dobry napad je aj dat si urobit LBC ak ti ju nerobi automaticky.

lelelienka
27. apr 2023

Doplnim len ze LBC (liquid based cytology) je trosku iny typ cytologie ako standardna, vacsinou s doplatkom.