Čo pomáha na hemoroidy?

tomasko9
9. okt 2014

Dobry večer, chhcem sa opytat, kto ma skusenosti z hemoroidom?? /zlata žila, / čo najlepšie pomaha, a ako sa to dlho lieči, Dakujem 🙂

xenicka13
9. okt 2014

Čaj z dubovej kôry aspoň tri krát denne a do týždňa je pokoj 😉

bobika492009
10. okt 2014

Ja mám s nimi tiež veľký problem . Lekar mi predpisal Faktu-mast, a odporučil sedavý kupel z dubovej kory ...

gabrielasofia
10. okt 2014

môj partner na toto dlho trpel, dubovú kôru vôbec neodporúčajú, vraj velmi vysušuje, rôzne maste používal, tuším naposledy Avenoc od Boiron. Nakoniec bol na jednej klinike kde mu ich odstraňujú laserom, už sa to nedalo vydržať, nič nepomáhalo a bolelo ho to. Inak faktu masť aj čípky, to tuším každý lekár odporúča (len nie som si istá či to aj zaberá).

marteenka
10. okt 2014

Procto-glyvenol krem
mne vzdy zaberie, vacsinou to natieram tak tyzden, ale spolahlivy ucinok na dlhu dobu, aspon v nasej rodine

nutrimas
10. okt 2014

@tomasko9 - Robte si co najcastejsie vlazne sprchy odspodu, pri opuchoch a bolestiach pomahaju chladive masazne gely s obsahom dubovej kory. Dolezite je tiez prijimat vela vlakniny v strave, aby ste nemali tvrdu stolicu, ktora problemy este viac znasobuje. Odporucame konzumaciu lanovych, konopnych alebo chia semien, vela ovocia, zeleniny a z tekutin najlepsie cistu, prevarenu a teplu, trochu odstatu vodu.
V nasej ponuke najdete pestry vyber masaznych gelov, ktr. sa pouzivaju na tento ucel. Radi Vam poradime.
http://www.nutrimas.sk/MASAZNY-GEL-DUBOVA-KoRA-...

oira
10. okt 2014

Sedacie kupele z dubovej kory, nasledne na noc natriet dobre rakytnikovym olejcekom... Zaradit vlakninu, ale nielen dbat na dobre vyvazenu stravu, mam na mysli pri akutnych problemoch zaradit natvrdo pitie vlakniny (psylium) zakupenej v lekarni, nezadrziavat stolicu a vzdy po stolici sprcha alebo kupel pokial je to mozne...

susanne6
10. okt 2014

teda ak pociťujem len drobné svrbenie, alebo pichanie v konečníku,tak pre začiatok mne osobne vtedy pomôžu maste, či čipky, a zábaly, ale ak ju už máš veľmi boľavú tak zájdi k lekárovi-obvoďák nech ti predpíše tabletky DETRALEX sa dosť dopláca ale je to tutovka. Ja som ich brala vždy po pôrode .

blue99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
neznama1818
10. okt 2014

najlepsie je kamilkovy extrakt, be zne dostat v lekarni. pred spanim naniest na vatovy tampon a pritlacit na dane miesto a popripade nechat prilozene aj pocas spanku. do rana zarucene pomoze.

andrejka1978
10. okt 2014

moj otec sa trapil niekolko tyzdnov. vyskusal vsetky mozne maste a odvary a lieky. nakoniec na 100% pomohla obycajna rybacia mast,co sa dava detom na zadok. do 3 dni bolo po akutnom probleme a do tyzdna nevedel uz o tom. ake jednoduche a ako lekari skusali vsetky mozne aj nemozne uzastne masticky za neskutocne peniaze predpisovat.

oslo1
10. okt 2014

Upravit dietu, mne chirurg predpisal Movicol, kazdy den. Davam si tak 3 krat do tyzdna a to jem vela zeleniny a ovocia.
Velmi mi pomahaju cipky Proglyvenol, alebo ako sa volaju, nosim si ich zo slovenska.
No a v sucastnosti ma caka ich operacia, tak sa to hadam vyriesi navzdy.

alabama0011
11. okt 2014

Detralex 100%

enka81
11. okt 2014

tiez som s tym mala problem, ale ako uz blo spominane, najskor pomahali sedave kupele z dubovej kory, faktu gel, a po 2.porode, kedy uz nepomahalo nic, pomohol Detralex, Teraz mam doma po ruke Mobivenal, co je vlastne to iste, ale lacnejsie a bez predpisu.Ked zacitim, ze sa cosi deje, nasadim si ho a po par dnoch je to ok.

evittam
11. okt 2014

Ahojte, ja som s tým nikdy nemala problémy až teraz po druhom pôrode a to som rodila CR, nepomohlo Faktu,sedacie kúpele z dubovej kôry,ostatné,no vôbec nič. Už som bola z toho nešťastná. A čo zabralo - konopná masť z dubovou kôrou - do 3 dní som nevedela čo je to zlatá žila a dodnes neviem 🙂. Odporúčam.

kikina84
31. júl 2019

@evittam ahoj..mozem sa spytat ako si s tym pokrocila? Ci sa ro vratilo ,nevratilo?.ja mam nejaky vyrastok okolo koncniku od vcera,nekrvaca to ani to nie je bolestive..skor take neprijemne.ale citim to..mam anemiu,uzivam zelezo takze na toalete som stale..asi aj preto ma to vcera draplo..dalo sa cakat. Nie som si ista ci sa jedna o hemeroid,ale podla vsetkeho ano..Su nejake finty ako sa toho zbavit kym je to v tomto stadiu? Zatial je to velkostne ako nechet.na omak to citim ,nahmatam..uprimne ani neviem kam s tym ist,akemu lekarovi..alebo mozem skusit nejaku domacu kuru..🙂..dakujem

evittam
31. júl 2019

@kikina84 Skus citat co som napísala. A co som pouzivala. Neviem co su to hemoroidy odvtedy.

kikina84
31. júl 2019

@evittam a mala si nieco podobne ako opisujem ja? Ta konopna mast sa da klasika v lekarni kupit?

evittam
31. júl 2019

@kikina84 Ano. Kupovala som na nete. Ale skus sa spýtať.
https://www.produktyzkonope.sk/hemoroidy/konopn...

adkoalauri
31. júl 2019

U mna najviac zabera Hespidin gel + dubova kora

kikina84
31. júl 2019

@adkoalauri od odstranenia u dr..sa ti to potom este vratilo?

klaudia1212
3. júl 2022

@bobika492009 ahoj môžem sa spýtať ohľadne hemoroidov

marca12
3. júl 2022

@kikina84 Ano,moze sa vratit po rokoch aj po odstraneni

klaudia1212
3. júl 2022

@marca12 ahoj môžem sa spýtať ohľadne hemoroidov

marca12
4. júl 2022

@klaudia1212 kludne sa pytaj

klaudia1212
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
odri2
11. apr 2023

Určite doporučujem dubová kôru taktiež Fine6 a Factu čipky jednoznačne dobra kombinácia.

denisaaairdacova
30. dec 2023

Dobrý chcem sa spýtať mám v stolici hlien Taký žltohnedy čo to môže byť ?