Hemoroidy po pôrode

nikinikiniki8
13. apr 2023

Ahojte, ja mám asi viac otázok alebo poznámok k hemoroidom:D
Som po sekcii 7 týždňov. Asi v polovici tehotenstva mi začali problémy s hemoroidmi vonkajšími. Krvácalo mi to myslím, že iba raz potom už vôbec a rovnako to ani nebolelo. Ešte stále sa ich neviem zbaviť. Beriem detralex, skoro každý deň sedím v kupeli s dubovou kôrou, mám aj kremik s dubovou kôrou a vždy si sprchujem konecnik so studenou vodou pri sprche. Tým že to neboli vôbec tak to nieje také hrozne ale samozrejme mi to extrémne vadi a strašne sa potrebujem toho zbaviť a ja teda s tými lekármi vôbec niesom ok, ako asi každý v takomto prípade..:/

Zaujímalo by ma, ako je to s cvičením… už roky cvičím silové tréningy atd… a už sa k tomu pomaly vraciam. Samozrejme že nedavam extrémy skôr strašne minimum zatiaľ ale potrebujem sa hýbať aj schudnúť… budem sa snažiť používať čo najmenej váhy ale potrebujem to.. myslite že je to okej? A môže mi pomôcť aj keď schudnem? Bohužiaľ v tehotenstve som dosť pribrala a aj keď som už schudla 15 kg po porode, stále mám 95 kg…

Druha vec ktorá ma strašne trápi.. priateľ o tomto mojom probléme samozrejme vie, ale mne to je strašne nepríjemne pri sexe. Ono to neboli ani nic ale ja viem že to tam je a cítim sa strašne zle, napr. ‘zo zadu’ som ani neni schopná to dávať ‘aby nevidel’…:D asi som dosť trápna že ma takéto veci trápia? Ale pre mňa je nás vzťah strašne dôležitý a mám zlý pocit z takýchto veci..

Potrebovala som sa z toho trošku vyrozprávať a možno mi aj nejako pomôžete :D

Dakujeeeem

nikinikiniki8
autor
13. apr 2023

@nikinikiniki8 Jaj a zabudla som dodať že mám to naozaj maličké a od porodu sa mi to teda zlepšilo- zmenšilo dosť 🙂

kaca222
13. apr 2023

Ahoj, no nepoteším ťa 🙂 ja som 8 mesiacov po pôrode a stále ich mám. Síce menšie, krvácajú ozaj len výnimočne, možno raz za mesiac. Ale stále to tam je. Tiež cvičím, vraj by to malo pomôcť k stiahnutiu, ale mne nepomohlo 😂😢 dr na to povedala len mazať mazať a mazať

tanyan
13. apr 2023

Vyskúšaj masť Avenoc namiesto toho krémiku s dubovou kôrou. Dôležité je dávať si pozor na stravu, aby nebol konečník zbytočne namáhaný. Môžeš počítať s ďalším zlepšením stavu aj po redukcii nadváhy. Do cvičenia by si mala zaradiť aj posilňovanie panvového dna (Kegelove cviky napríklad).

cdcd
13. apr 2023

Aj keď je to nepríjemné, odporúčam rozhodne navštíviť lekára-chirurga, ktorý ti pomôže. Ja som sa zdráhala roky a neriešila som to až kým som nezačala mať sústavné bolesti. Lekár mi to riešil operačne v celkovej anestézie, je to vyše roka. Mám už pokoj. Ale dôležité je to neodkladať. Dá sa to riešiť aj inými spôsobmi, operácia je nutná až v pokročilom štádiu. Preto to píšem. Lekár mi povedal, že keby som svoj problém roky neodkladala, mohol to riešiť menej invazívnou metódou a už dávno by som na to aj zabudla. Ja som si nevedela predstaviť, že mi niekto bude vyšetrovať konečnik, ale keď ideš ku gynekológovi, tak to nevadí, v ambulancii si v tej istej polohe. V podstate je to smiešne uvažovať takto. Keď som mala bolesť sústavne, už mi bolo jedno, že mi tam niekto pozerá a vyšetruje ma na tomto mieste, len nech mi už pomôže. Teraz mi je už dobre a úprimne ma mrzí, že som to nechala zájsť až do takého štádia. Chcem ťa povzbudiť, aby si to riešila s odborníkom, ktorý najlepšie zhodnotí v akom štádiu to máš čo sa s tým dá robiť.