Hiatova hernia

eri1212
15. sep 2014

Ahojte baby. Viete mi prosim pomoct? Na gastre mi zistili hiatovu herniu 20mm s refluxom. So snubencom sa snazime o miminko a teraz neviem co dalej. Nestaci,ze mam PCO este k tomu aj toto. Je tu niekto kto ma tuto diagnozu a bez problemov porodila? Ktora by mi vedela poradit co dalej? ☹ Dakujem Vam.

eikenella
15. sep 2014

@eri1212 ahoj, hiatova hernia neznamena nic., okrem toho ma len dva cm. to pre teba znamena, ze mozno ta v tehotenstve bude palit viac zaha ako ine tehotne, budes jest mensie porcie, ale bez problemov mozes porodit. takyto nalez je pomerne ,, bezny,,

eri1212
autor
15. sep 2014

@eikenella Dakujem velmi pekne za odpoved. Strasne som sa zlakla lebo som o tej chorobe citala take veci,ze som radsej nic nedocitala. Ale zevraj to operuju no dufam ,ze to nebude potrebne. Mas niake skusenosti s hiatovou herniou?

eikenella
15. sep 2014

@eri1212 operuju sa ovela vacsie, s nezvladnutelnym refluxom zaludocnej kyseliny, alebo ak to sposobuje problemy s dychanim. toto pusti z hlavy 🙂

eri1212
autor
17. sep 2014

@eikenella Dakujem za ukludnenie 😀 . Dufam,ze bude vsetko v poriadku ak sam nam teda konecne podari.

l2345
25. feb 2024

@eri1212 ahoj, prosím ťa, ako si dopadla s tou hiátovou herniou?Čo ti pomohlo?

axa15
12. mar 2024

@l2345 dobry den, aj Vy mate tuto diagnozu? Ak ano tak ako sa to u Vas prejavuje a co Vam povedal lekar?
Ja som bola na gastre kvoli tomu ze som mala stale kyselinu a vracia sa mi aj jedlo resp obsah zaludka…
Tak na gastre videla dr podla jej slov miernu hiatovu herniu, dostala som na mesiac lieky na znizenie kyseliny (helicid) a bolo to relativne fajn ale odkedy som ich dobrala zase to je čista hrôza hlavne k veceru a ani nie ked si lahnem. Pred spanim uz ani nezvyknem jest, nieco som aj schudla uz ale nelepsi sa mi to a budem to asi riesit dalej. Len mam obavy lebo doktorka povedala ze je to len mierne a nebudeme s tym zatial nic robit iba da tie lieky ale mne je teda po tych liekoch stale zle. Palenie zahy, vracia sa mi kyselina, boli alebo tlaci ma na hrudi. Obcas aj zvraciam ale neviem ci je to tiez kvoli tomu….