Hormonálne problémy. Aký majú vplyv na otehotnenie?

adkag
11. máj 2006

Chcem sa spytat, ci mate niekto skusenosti s hormonalnymi problemami a ich vplyvom na moznost otehotnenia.
Mne lekarka prostrednictvom krvnych testov zistila, ze mam zle hladiny hormonov v poslednej faze cyklu - prolaktin na hornej hranici a hormon stitnej zlazy a estrogen na dolnej hranici. Vyzera to tak, ze v dosledku toho mam anovulacny cyklus. Rozhodla sa zacat liecbou prolaktinu, beriem druhy mesiac tabletky Parlodel, stvrt tabletky većer. Prolaktin sa mi znizil (ukazali to krvne testy v 17.-ty den cyklu), ale nemam pocit, ze by sa mi vratila ovulacia. s tymi dalsimi hormonmi zatial nic nerobi, mysli si, ze tie nizke hladiny mozu byt sposobene aj tym zvysenym prolaktinom.
Mali ste niekto podobny proeblem? ak ano, ako postupoval lekar pri liecbe? ja mam pocit, ze v prvom rade sa treba zamerat na tu stitnu zlazu, ale lekarka si to nemysli. mam ist buduci piatok na sono, aby zistila, ci mi naskocila ovulacia, tak snad potom budem mudrejsia.

janocka
4. aug 2010

mirka7582 ahojte mam hormonalnu poruchu bola som na ivf a v pondelok idem na krv. mate skusenosti stouto diagnozou ci ste otehotneli
Dnes o 15:43

zuzana_18 – @mirka7852 mám hormonálnu poruchu,na ktorú sa liečim už asi štyri roky.Som tehuľka.Je len pottrebné byť pod dohľadom lekára,aby sa niečo nezanedbalo.Držím palce.
Dnes o 16:06

zuzana_18 – pomýlila som si čísla -mirka7582
Dnes o 16:06

junovka – @mirka7582 ked som chcela otehotniet druhykrat, tak sa mi nedarilo 2 roky, nakolko mi zistili ze mam problemy s homonmi.Zacala som brat lieky a potom to uz slo
Dnes o 16:09

mirka7582 – ahojte babulky no ja som zvedava ci som tehu ja mam podmodzgovu stitnu nefunguje ako ma liecim sa uz 4roky toto je moje prve ivf nevedela som ovulkovat a nemala som menzes iba kazdy treti mesiac
Dnes o 16:30

zuzana_18 – mirka7582 pokiaľ si podstúpila IVF a pichali si rôzne hormóny,tak si si ich pichala práve preto,aby si ovulku mala.Takže si ju mala,aj ked "umelo vyvolanú".Pokiaľ ti vybrali pri OPU zrelé vajka,tak si ovulku mala.Takže kľud ,ony vedia čo robia.Podmozgoá štítna asi neexistuje. Má to len súvislosť keďže sa v podmozgovej produkujú hormóny.
Dnes o 16:40

mirka7582 – @zuzana_18 zuzka robila som si testik na7den bol negativny tak som zvedava ci som tehu sem tam ma velmi boli brusko aj teba bolelo
Dnes o 16:53

zuzana_18
5. aug 2010

mirka7582 ja som síce siedmy deň už mala čiaročky,ale to sa nedá takto povedať.Niektoré babule nemali ešte ôsmy deň a desiaty deň už mali.Tak skús desiaty deň.Aj keď sú tiež baby,ktorým neukázal testík ešte dlho po potvrdení krvvičkou.Je to naozaj individuálne.Bruško ma bolelo občas,intenzívne,tak chvíľkovo.Držím ti veľmi palce-daj vedieť.

mirka7582
5. aug 2010

@zuzana_18 dakujem zuzana 🙂

mirka7582
5. aug 2010

@zuzana_18 bolia ma aj prsia minimalne o cislo sa zvedcili 🙂 dnes je desiaty den bojim sa ho spravit a mam aj navaly tepla no nevim

zuzana_18
5. aug 2010

@mirka7582 to je dobré znamenie,že ťa bolia prsia.Aj mňa boleli.Len si ho pekne skús,určite budú //.
Budeš tehuľka.Držím palce a daj vedieť 😉

mirka7582
5. aug 2010

@zuzana_18 uz som si urobila su // ale jedna je slabsia

zuzana_18
5. aug 2010

@mirka7582 no výborne,tak to gratulujem k tehu!!!!Tak isto som mala jednu slabšiu,to je jasné,že je ,HCG ešte nie je tak veľmi vysoké,každý deň teraz budú-musia silnieť!Takže gratulujem ešte raz,odteraz sa hlavne opatruj,žiadne stresy,záťaže a veľká fyzcká námaha. 🙂

mirka7582
5. aug 2010

@zuzana_18 dakujem

zuzana_18
5. aug 2010

@mirka7582 nemáš za čo,drž sa 😉

mirka7582
5. aug 2010

😀 @zuzana_18 aj ty

chlpacik
26. sep 2010

ahoj holky, a čo beriete na upravu hormonov???? 😉

sofia320
26. sep 2010

chcem sa spýtať,, mam hormonálny problem,, mužsky hormon mam víšší ako žensky,,, liečim sa nato pomali tri roky a žiadne vysledky,,, ešte som neotehotnela,, neviem čo mam robiť,,, exsistuje na to aj dačo ine ako iba lieky a antikoncepcia ??? som s toho trošku zúfala ,,,, dajte my dajaku radu

lea101
19. okt 2010

Ahojte, dufam ze radim moju otazku do spravnej rubrik🙂y. Ak ano dakujem vopred za odpoved🙂 Myslite, ze je mozne otehotniet aj pri zvysenom prolaktine? Ma niekto take skusenosti ? Mne totiz zistili pred tyzdnom vysoky prolaktin ale nepripustil lekar ani moznost ze som tehotna ( asi koli manzelovmi spermiogramu- ktory bol vcelku ok len motilita je B a patologia 60 percent ostatne ok, ) a hned ma poslal na endokrynologiu lebo trpim na znizenu cinnost St. zlazy.( 125 mcg Euthyrox uz 25 rokov ) Snazime sa pritom s partnerom uz rok a preto nas zacali liecit na gyno .. aj urologii, kde vlastne sme skoncili na bode mrazu hned v zaciatkoch koli mojmu hormonalnemu vysledku ... prolaktin 1456.39. Ale nasledujeme aj kalendar ktory mi vypracova dr Jonas... moja dilema je ze uz od nedele rana ked mi zacali akutne bolesti vo vajecnikoch ( 17 den od menzes - cyklus 30dni) mam zvlastny pocit a vcera som sice nemala ruzovy vytok ale skor v strede vytoku bol len akoby cerveny pasik... myslite ze to bola ovulacia alebo fakt sa mohol stat zazrak a som tehotna ?? Ovulacny test som si robila sobota nedela... a vysiel jeden kontrolny pasik a druhy testovaci velmi slabunky. Key bol dr Jonasov kalendar pravdivy... tak by sme teoreticky mali byt tehotni kedze najcervensi den( den ked je najvacsia pravdepodobnost otehotnenia) mam 4 az 5 ni pred zaciatkom menzes... takze tento mesiac to bolo 26 Septembra a menzes prisiel 30 Septembra ak ohodinky... Prolaktin bol testovany 1 Oktobra... takze v podstate ... zazrak sa mohol udiat.. ci nie ? neodvazim sa ale kupit si este tehotensky test... uz ich bolo velmi velmi vela a marnych :(