Hrčka na prsníku

danielkarebjakova
12. sep 2023

Ahojte na prsníku na boku sa mi urobil červený fľak a dnu cítim ako keby hrcku alebo niečo podobne neviete čo by to mohlo byt ? Či sa mám bat ? Alebo sa mi robí len neaka vyrazka ? Nestretli ste sa s tým už niekto? Dakujem

slavomira236
12. sep 2023

@danielkarebjakova mne sa takto spravila hr ka z vecera do rana tesne pri zhybe dolu. Dost rychlo to rastlo aj boliet zacalo nakoniec to bol absces..chirurg musel robit drenaz a vypustat

danielkarebjakova
autor
12. sep 2023

@slavomira236 Hm aj mna to napadlo či to nieje náhodou abces lebo aj ten červený flak a cítim len dnu daco tak možno to ešte dozreje a potom možno sa to bude dať iba vytlačiť .. zatiaľ má to neboli iba keď to mačkám tak cítim trochu bolest

nika185
12. sep 2023

navštíviť gynekológa, urobia sono, ak je to miesto červené a nebodaj teplé môže ísť o zápal, môže sa tvoriť vyrážka...pre svoj pokoj k lekárovi zájsť, ja som mala hrčku, boli to cysty, jedna váčšia a dve menšie, bola som pod kontrolou, vstrebali sa, neviem či zabral nechtíkový čaj ako mi poradila jedna pani, ale stratili sa, pila som z kvetov denno denne čaj a kvety z čaja som si vkladala do podpery na hrčky, najprv kontroly štvrť ročne potom 1x za pol roka, po 4 rokoch bežné kontroly, no očividne to netreba podceňovať a čím skôr riešiť, pri abscese by bola aj bolesť hlavne na tlak, držím palce