Hrčka v prsníku

moira22
15. nov 2020

Ahojte mamičky, stretla sa niektora s tym, ze jej 16r dcera si nasla hrcku v prsniku? Ano viem, ze treba ist k lekarke aj pojdeme, ale najskôr asi v stredu kedze sviatok 🙄 a dovtedy ma slak trafí.

tata1401
15. nov 2020

@moira22 áno mala som,tuším presne v takom istom veku,išla som na sono-bola to neškodná cysta...

kiwi3
15. nov 2020

a aka je to hrcka? ako sa chova? boli? najpravdepodobnejsie je to ta cysta. odstranuje sa to punkciou, teda odsatim tekutiny injekciou

zuzap33
15. nov 2020

@moira22 v tomto veku si časté fibroadenomy, nezhubne hrcky. Ukludni seba aj dcéru

evuska135
15. nov 2020

Ja mam fibromy, tie su ohranicene, ja ich aj citim, plus pri pritlaceni bolia, vraj sa iba pozoruju do urcitej velkosti

ninakajka
15. nov 2020

Ja som mala v tom veku tiez hrcky v prsnikoch, islo o cysty, nevyberali ich, nic mi s nimi nerobili, vzdy som ich citila pocas ovulacie az do polovice menstruacie. V tom case moja mamina bojovala s rakovinou prsnika, viem si predstavit aka si vyplasena a aj dcera. Dcera ma zrejme privela estrogenu, hormonalnu nevyrovnanost, co je sposobene dospievanim, ja mam teraz 34 a stale su sucastou mojho zivota cysty, pomaha mi pit alchemilku a tiez som zacala uzivat Indonal forte. Len si nastuduj, pripadne sa opytaj lekara ci to moze aj dcera. Hlavu hore, vsetko bude dobre.

moira22
autor
15. nov 2020

@evuska135 aj ju to trosku boli pri dotyku

evuska135
15. nov 2020

@moira22 skus ci sa pohybuju pod kozou ak ano su to oni

zuzap33
15. nov 2020

@moira22 v tomto veku sa búria hormóny, prsia rastú, vznikajú spomínané občasné cysty, ktoré sa časom rozplynu. Gynekológ v tomto veku len prekruti očami.

moira22
autor
15. nov 2020

@zuzap33 cize radsej neísť k doktorke, aby nekrutila očami?

majamat
15. nov 2020

@moira22 mna by zaujimalo kedy mam mat ms. pred ms by sa prsia moc vysetrovat nemali, lebo prsne tkanivo reaguje na hormonalne zmeny a mozu sa tam najst hrcky, ktore neskor zmiznu, druhou moznostou je cysta,a lebo fibroadenom,a ko baby pisu, je to pomerne caste. aj ja to mam a aj moja sestra, dokonca na rovnakom mieste? bolo to clekom zabavne, ked sme boli na sone za sebou a drl nechpala, ze rovnake mena, rovnake hrcky 😀 teda ani sme nevedeli, ze to mame. ja som uplne zabudla a sestra predtym nemala.

zuzap33
15. nov 2020

@moira22 má 16 rokov. Počkajte, po ms sa to stratí. Vyvíja sa. V takom veku rakovina prsníka nie je. P. S. Ja sama som onko pacientka a liečim sa na túto dg.

nini1010
15. nov 2020

Ano znamato mala v tomto veku.Dali jej to prec,bolo to nezhubne.

bubik222
15. nov 2020

@moira22 ukludnite sa obidve s dcerou. Skoro urcite to nie je nic vazne a aj keby bolo, zopar dni cakania na lekara nic nezhorsi. Urcite sa ale nenechaj odhovorit od navstevy lekara. Vysetrenie je na max 10 minut pohmatom pripadne ultrazvuk. Vacsina kamosiek co chodi ku svojim gynekologom (vratane mojho) maju uz ultrazvuk priamo v ambulancii, takze mozno ani nebudete musiet nikam inam cakat na USG. Mne robi moj USG kazdy rok automaticky pri prehliadke, kedze som mala v rodine rakovinu. Budete kludne spat a nelutovat ci ste mali ist alebo nie. Neboj, bude to urcite v pohode. 🙂