Hrčka v prsníku

myshelka9
8. dec 2018

Ahojte, máte niektorá skúsenosť s tým, že ste si našli hrču v prsníku a po mamo/sone/magnetickej/ si lekári mysleli, že to bude rakovina a nakoniec nebola? To čakanie na výsledok z biopsie je peklo....

yellow28
8. dec 2018

Mam opacnu skusenost. Mojej mamine robili biopsiu, brali 3 rozne vzorky a vyslo jej, ze to nie je zhubne. Strasne sme sa tesili, ale jej lekarke sa to stale nezdalo a trvala na operacii, aby jej nador vyoperovali. Az pri operacii sa potvrdilo, ze nador je zhubny, mala napadnute uz aj uzliny v podpazusi. Vybrali jej to a absolvovala chemoterapiu. Nastastie uz je to 6 rokov a mamina ma vysledky v poriadku. Drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne...

mijunik
8. dec 2018

@myshelka9 ahoj, moja kamoška má fibroadenómy, minule jej pribudli ďalšie, lekárka povedala, že pre istotu treba urobiť biopsiu, čo už samozrejme človeku načechrá psychiku, ale ukázalo sa, že je to negatívne. 🙂 No a čakanie na výsledky - nie je to jednoduché, ale povedz si, že biopsia ukáže len to, čo tam už je, nič sa nezmení, len budeš poznať nejaký fakt. Snaž sa zamestnať si myseľ všetkým možným, aby si čo najmenej špekulovala nad tým, čo ukáže biopsia. Kedy budú výsledky? Želám Ti čo najviac pohody a samozrejme, aby tie výsledky boli dobré. 🙂

mijunik
8. dec 2018

@yellow28 pekne... Myslela som si, že biopsia je 100% spoľahlivá... U mňa ukázala pozitivny nález a mala pravdu, chvalabohu bola rýchlo operácia (hrču som našla 30.4. alebo 1.5. 2015, biopsia bola 14.5., výsledky z biopsie 21.5. a operácia bola 5.6.2015). Verím, že sme to stihli včas. 🙂

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1andrea111
8. dec 2018

@myshelka9 áno, mám takú skúsenosť, biopsia mi vyšla negatívna, potvrdila fibroadenóm, chodím samozrejme pravidelne na sono a mamo, zatiaľ všetko OK.

1andrea111
8. dec 2018

@myshelka9 magnetickú som však neabsolvovala, len mamo a sono

myshelka9
autor
8. dec 2018

@1andrea111 ale doktori si podľa sona a mamo mysleli, že to bude nádor? alebo hneď vraveli, že fybro?

1andrea111
8. dec 2018

@myshelka9 prikláňali sa k tomu, že je to zhubný nádor, biopsia je výsledok

myshelka9
autor
8. dec 2018

@1andrea111 joj keby to tak aj u mňa bolo :(

mijunik
8. dec 2018

@myshelka9 prajem Ti veľa, veľa energie. Neseď doma, rieš všetko možné. Nedaj priestor chmúrnym myšlienkam. Alebo sa choď prejsť do lesa, veľmi to pomáha. Rob to, čo Ťa teší. 🌄

johanna_b
20. dec 2018

@myshelka9 ako to dopadlo??