Hrudná kyfóza a jedalenská stolička

dorota1987
20. nov 2017

Zdravim syn rok a mesiac ma hrudnu kyfozu,hrbi sa v sede, problem je ked aj papa tak v stolicke je uz uplne ze polamany, momentalne som stolicku zbalila a krmim ho v polohovatelnom kociku-docasne riesenie.chcela by som radu,ci su na tento problem nejake stolicky co mate odskusane,teda aby v nej sedel rovno,alebo ako to riesit.aj celkovo nejake rady ako s takymi detmi narabiat aby sa mu to viac nepodporoval hrbik a akoto u vas casom bolo,ci sa to zlepsilo alebo co vam pomohlo. Srdecna vdaka 😢

evitka83
20. nov 2017

@dorota1987 na kyfozu treba cvicit, plavat, ideal aby vela stvornozkoval- gravitacia. Ziadna stolicka na to nepomoze. Museli by ste ho priviazat alevo krmit v pololahu, ale nedonutite ho narovnat sa pri standardnom sede

dorota1987
autor
21. nov 2017

@evitka83 ano cvicime atd, nemyslela som to tak ze aka stolicka tomu pomoze ale aku stolicku mu kupitna jedenie aby tam sedel rovno...lebo v tejco som kupila je cely nakrivo...tak nechcem vyhodit zas velke peniaze za kvalitnu stolicku ked nemam istotu ci v nej tiez nebude sediet nakrivo

evitka83
21. nov 2017

@dorota1987 ako som pisala, rovny chrbat bude mat len v pololahu, na to su tie detske polohovatelne/sklapacie detske stolicky. Ale neviem si predstavit, ako donutite 13 mesacne dieta obsediet v pololahu, ktore sa prirodzene hrabe hore do sedu. Na Vasom mieste kaslem na specialnu stolicku, pretoze v nej syna neudrzite. Treba s nim len poctivo cvicit a vekom sa to upravi same. Moja dcera ma tiez kyfozu, ale v krizovej oblasti a ma 3,5 roka, tak viem co hovorim. Pri sedeni sa stale hrbi, ale je to pomalinky lepsie, je to beh ma dlhe trate. Drzim palce

jatva
21. nov 2017

So stolickou neporadim. Tiez si myslim, ze treba hlavne cvicit. Ale ako ste k nej prisli?

dorota1987
autor
21. nov 2017

@jatva tak jeho rychlo natiahlo,nestihli mu spevniet svaliky,a davali sme ho aj do tych "modernych" lehatiek,tak neviem asi z toho :'(

dorota1987
autor
21. nov 2017

@evitka83 tak to ma mrzi, cvicim s nim s chystame sa na plavanie na kurz. Momentalne ho krmim v kociku v pololahu,tak vzdy lepsie ako v predoslej stolicke,musim nieco poriesit.no ked sedi a vidim ten hrbik tak mi je do placu a len sa modlim aby sa to casom upravilo .planujem zaradit pobyt vo vode tak snad pomoze

jatva
21. nov 2017

Prepac za moje dotierave otazky, ale je to oblast, ktorej by som sa casom rada venovala... liezol? Sadol si sam?

dorota1987
autor
22. nov 2017

@jatva ano vsetko zacal sam robit, my sme ho netlacili,ale vsetko zacal robit neskor ako ostatne deticky

jatva
22. nov 2017

@dorota1987 a vit D ste davali? Dr. to nejak odovodnila?

dorota1987
autor
26. nov 2017

@jatva ano davala som, tak jedna vravela ze som asi nedavala,druha ze rychlo ho natiahlo

jatva
26. nov 2017

@dorota1987 tak hlavne, aby sa to vyriesilo. Moc drzim palce.