HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

sindus
31. mar 2007

Stascha - ahoj. Citala som Tvoje prispevky a som na tom ako Ty. Aj ja chodim k dr.Stenovej a posiela ma do Ruzinova na zistenie priechodnosti vajickvodov. Takze ako opisujes, tak sa to da zvladnut? Totiz aj ja sa toho bojim. V tom Ruzinove si sa musela osobne dopredu objednat?

l7067
autor
1. apr 2007

Ahoj sindus,nemusíš sa objednávať,gyn-fiv ťa tam už objedná... 🙂

sindus
1. apr 2007

Ahoj 7067 Aj Ty si uz bola na takom vysetreni? A Gyn Fiv mi ten termin potom oznami?

hanne
5. apr 2007

Ahoj holky! Tak si představte, že jsem na tom HSG ještě nebyla. Na poprvé mě sestra špatně objednala, protože jsem byla už 14 den cyklu a HSG se má dělat jen do 10 dne, tak mě poslali domů. Jak jsem dostala MS hned jsem se objednala a když jsem tam přijela, sestra mi oznámila že mají rozbitý rentgen. 😠 Už jsem byla psychicky připravená a nic. K doktorce jsem nešla. Tento měsíc neberu ani žádné hormony, ani Utrogestan, prostě jsem se na to vykašlala a počkám jak to dopadne. Mrška by měla přijít 15., ale nemusela by. 😉

stascha
5. apr 2007

hanne, tak to ti nezavidim, si na nieco psychicky pripravena a nic, no co uz narobis, najhorsie je to ze musis mesiaca cakat, kedy pride dalsia mrska.

Ozaj dievcata po vysetreni HSG ste menzes dostali presne, lebo ja o 3 dni skor ale dost silno som prvy a druhy den krvacala.Neviem ci to nesposobilo to vysetrenie.

l7067
autor
6. apr 2007

Ahoj stascha,mne prišiel až podozrivo presne,ale tiež sa mi zdalo,že tie prvé 2 dni to bolo akési silnejšie.Neviem,možno to je aj dobre,lebo všetko čo sa tam za tie roky nahromadilo,dr.tou kontrastnou látkou vyčistil.Aspoň dúfam... 😵

sindus
10. apr 2007

hanne - ani mi take nepis, ze tam prides, psychicky si na to pripravena nic sa nedeje a musis prist znova. Ja sa na HSG este len pripravujem. Ja som taky posero, co sa doktorov tyka :(
7067 - takze to HSG ma aj nieco pozitivne? Teda to precistenie nejakych tych usadnutych veci tam? 🙂

l7067
autor
10. apr 2007

Ahoj sindus,dúfam,že ano...počula som,že niektoré po HSG po mesiaci aj otehotneli...uvidíme...budeme mať PD,tak budeme snažilkovať...

cicuska
10. apr 2007

caute HSGove baby 🙂 ja som to absolvovala tiez a nebolo to vobec hrozne.Najhroznejsi bol ten strach pred tym.Samozrejme ze to bolo neprijemne ale dalo sa to vydrzat / bolo to asi ako take mierne menstruacne bolesti aspon u mna.Tak sa nebojte 😅

hanne
11. apr 2007

Ahojky! Sindus a kdy se tam asi chystáš? Já čekám 15. mršku. Už bych to chtěla mít za sebou. Držím vám všem pěstičky ať máte brzy // .

sindus
11. apr 2007

hanne - mna tam maju este len objednat. 20.4. idem na konzultaciu o vysledkoch a 28. cakam mrchu (kiezby som sa jej nedockala), takze pravdepodobne az niekedy v maji mi hrozi to HSG - uvidime co mi povie 20teho.
7067 - tak drzim palceky pri snazilkovani 😉 aby to vyslo!!!

stascha
11. apr 2007

7067 tak to mas asi pravdu, ked sme to uz absolvovali tak nech to malo daky vyznam a vsetko zle sa odplavilo. Ja idem 13-teho s vysledkami HSG na konzultaciu a uvidime co nam povedia, aky bude postup.

cicuska mas pravdu da sa to vydrzat len ten strach pred tym je des, ale ja sa priznam ze po diazepane som sa az tak velmi nebala, bola som s tym dako zrovnana, no neviem.

Ale dievcata tie ktore to este len caka - zvladnete to nebojte sa a potom sem budete prispievat a povzbudzovat druhe. 🙂

sindus
13. apr 2007

stascha - no dnes je 13teho, som zvedava co Ti povedia, co bude dalej.Napis mi potom. HSG - mala si priechodne obidva? Ja musim cakat este do 20teho na kozultaciu - su to dost dlhe terminy, no ale co uz ked dr robi len 2x do tyzdna. Tak drzim dnes palce!

stascha
16. apr 2007

sindus ahojcek, takze ideme s manzelom na IUI ale to som cakala. Tento mesiac to uz nestihneme tak sa snazilkujeme doma. No a na 9 DC mam ist na krav a ultrazvuk ci folikuly rastu a potom na IUI. Uz som dostala recept na injekcie a tablekty na vkladanie. Takze tak sme dopadli. Co sa tyka HSG mam priechodne oba vajcovody jeden bez problemov a ten druhy s vecsim tlakom.

Ty asi tiez chodis k Dr. Stenovej vsak? Tebe tiez drzim palce, nech je vsetko ok a ak budes mat chut napis ako si dopadla, budem rada.

Pa

sindus
16. apr 2007

stascha - vdaka za info. Ano, chodim k dr. Stenovej. Chcela som vysledky po telefone, ale vraj sa mam objednat na konzultaciu, takze teraz cakam do 20teho... potom napisem, popripade sa budem zase nieco od Teba informovat 🙂 kedze Ty si uz dalej ako ja. Budem drzat palceky, mozno sa vam to zadari prave teraz a bez IUI. papa

kacccenka
16. apr 2007

Ahojte. Ja som tu po prvy krat. Tiez sa mi nedari otehotniet uz dva roky. Doktor mi odporucil laparku. Ale teraz som sa docitala o hsg. Viete mi nikto blizsie o tom povedat. Citala som aj par nazorov, a teraz neviem ci by som najskor o nemala ist na to hsg. Ved mne moj doktor nic take nespominal ze sa robi. Viete kde sa to robi? Aj v mensich mestach? Dakujem vam. 😉

stascha
18. apr 2007

kacccenka, ak sa ti nedari otehotniet pytaj sa od lekara na CAR, alebo si sama dake vyhladaj kotre je najblizsie k mestu kde byvas, objednaj sa a oni ti spravia potrebne vysetrenia,pripadne ta poslu na hsg do najbliszej nemocnice v meste kde toto vysetrenie robia. Ale na tvojom mieste vyhladaj pomoc odbornikov a necakaj zbytocne dlho.
🙂
PA ak budes nieco potrebovat napis 😉

sindus
18. apr 2007

kacccenka - presne tak ako radi Stascha, vyhladaj alebo sa pytaj od svojho gynekologa do centra asistovanej reprodukcie a kedze sa uz snazite 2 roky, tak je najvyssi cas.

kacccenka
18. apr 2007

Ahojte baby,
Stascha a sindus, dakujem za radu. Ale ked som bola naposledy u svojho lekara / asi 3 mes./ tak sme sa dohodli ze mam prist ked sa rozhodnem pre laparoskopiu. Tak ja stale cakam, i ked neviem naco. A moja psychika je uz v prdeli. Fakt som vycerpana. Uz mam toho aj plne zuby, zo vsetkym prastit, ale stale mi to neda. A hlavne ten cas bezi strasne rychlo, a treba zacat cim skor. Baby vy nie ste vycerpane? Kolko sa snazite? Uz ste boli na hsg, a aj na laparoskopii? Ake to bolo? Viete ja som citlivka, aj odber krvi nemusim / i ked neodpadnem, uz som si zvykla, ale predsa/.
Tak dik. Ak chcete, tak mi napiste. Ale moc vas s tym nechcem obtazovat. som velmi rada, ze vniklo taketo forum.
Dakujem a prajem pekny den.K. ☹

sindus
19. apr 2007

Kacccenka - v pohode, tu nikoho neobtazujes, tu ssi zeny radia a podporuju sa nazvajom. Preco ti tvoj lekar odporucil hned laparoskopiu??? Moja gynekologicka mi spravila zakladne vysetrenia (hormonalne testy, testy na myko a ureaplazmy, chlamidie, HPV, kultivaciu) a kedze vsetko bolo O.K.., tak ma poslala do GYN FIVU, ze tam budu skumat dalej ako priechodnost vajickovov,protilatky proti spermiam... atd, atd. Pytaj si vsetky vysledky od gynekologa a chod sa prihlasit do CAR. Neviem odkial si, tak neviem ci v okoli mas nejake CAR.

hanne
19. apr 2007

Ahojky! Tak já nevím co mám dělat - v neděli jsem to měla dostat a nic. Dnes jsem dělala testík a byl negativní. Tak myslíte že mám ještě počkat, nebo zajit k doktorce? Ta nejistota je strašná.... ☹

stascha
19. apr 2007

kacccenka presne ako ti povedala Sindus nikoho tu neotravujes, pretoze vsetky sme tu na tom rovnako a mame jediny ciel a to miminko. Tie nechapem preco ta tvoj lekar posiela na laparoskopiu, ked este nevie aky ma manzel spermiogram aky je tvoj hormonalny profil. Ja som nebola spokojna s lekarkou a preto som hladala inu a na odporucanie kamaratky som isla do GF kde som u Dr. Stenovej a je to moja aj seknudarna lekarka a tiez k nej chodim do poradne na riesenie neplodnosti. Takze su rychlo hladaj najblizsie centrum AR objendaj sa.
Pa pekny den tebe aj ostatnym dievcatm snazilkam 🙂

hanne
19. apr 2007

Ahoj Stascha! Chtěla jsem se zeptat, jestli nevíš jaké vyšetření následuje po HSG, když budou vejcovody průchodné. Zarazilo mně totiž, že mi sestra po tom co mi sdělila že mají rozbitý rentgen řekla, jestli se nechci objednat rovnou na laparoskopii. Já že ne, a na to mi s klidem řekla, že se tomu třeba stejně nevyhnu. Tak nevím co si mám myslet. Už bych to chtěla mít za sebou, ale ms nikde a test negativní, začínám mít depky ☹

sindus
19. apr 2007

hanne - ja by som pockala este do nedele a potom si spravila dalsi test. Mne povedala dr., ze najprv HSG a ked bude v poriadku, tak potom bude skumat ci nemam protilatky proti manzelovym spermiam.

stascha
20. apr 2007

hanne, no my sme uz neboli na ziadnom vysetreni nakolko som vajcovody mala priechodne manzelov SG bol ok aj moj horm. profil. Takze teraz cakam na mrsku potom idne na 9-10DC na krv a kontrolu ci folikuly rastu a ak vsetko bude ok tak na IUI.
Ale nepochopim preco ma sestricka take hlupe narazky pretoze vajcovody priechodne mozes mat a potom je laparka zbytocna, ved naco zatazovta organizmus anesteziou, ale ake priechodne nebudu tak ju budes musiet absolvovat. Ak mrsku nedostanes tak chod radsej lekarke na krvene tesy ono tie tehu testy mozu niekedy klamat a ty si tehu a na ziadne ine vysetrenie uz nebudes musiet ist 🙂

Pa daj vediet ako si dopadla

hanne
20. apr 2007

holky díky! Jste na mě moc hodné. Mrška zatím nikde, tak asi po neděli zajdu na ty krevní testy jak radíte. Určitě dám vědět 😉 Dnes už se sem asi nedostanu, tak přeji krásný pohodový víkend!

sindus
21. apr 2007

Ahojcek Stascha - takze HSG ma neminie a zacinam sa psychicky pripravovat. Robila mi kultivaciu a o tyzden mam zavolat o vysledky, ked budu dobre tak o5 zavolat ked pride mrcha a objednaju ma. Na ake cislo si volala, ked si sa chcela objednat na HSG? Nepamatas si? Na to iste kde davaju vysledky? A tiez medzi 14-15 hodinou?
Tiez Ti vravela dr, ze ti vyvolaju ovulaciu ked budu vajecniky priechodne? Pytam sa preto, lebo u mna ovlulacia prebieha kazdy mesiac a preto nechapem preco mi ju chcu umelo vyvolavat 😒
Kontrola folikulov sa ako robi? Tiez ultrazvukom?

stascha
23. apr 2007

sindus, ahojcek, ako tak citam tak postup budes mat taky ako ja. Ak bude kultivacia negativne tak ta objednaju na HSG. Presne tak volala som na cislo kde davaju vysledky a sestricka mi povedal ked ma objednava na HSG, to cilo bolo:50102923 a tiez to bolo medzi 14-15 hod. Na HSG sa objednaj hned ako dostane menzes, oni si to vedia vypocitat aby vysetrenie bolo pred ovulkou.
Ono svojim sposobm je to umelo vyvolaná ovulacia, na 9-10DC je potrebne prist na krv a kontrlou folikulov ci rast, ak bude mat potrebnu velkost co je tusim do 20mm tak ti pichnu injekciu pregnyl, ktora zabezpecit ze do 36 hod. folikul praskne a moze dojt k oplodneniu a tomu oni pomozu je to tzv. IUI - cize inseminacia. No a na to som uz prichystana len cakm mrsku a potom sup sup, ide sa na tom. Takze Dr. myslela asi toto.
Ano kotrola folikulov sa robi ultrazuvkom, ked som bola na vysetreni tak mi Dr, aj ukazala na monitore jedn prasknuty folikul kedze som jej hovorila ze ovlaciu dost citim.
Zatia pa napis co nove, bude tesit.

sindus
23. apr 2007

Stascha, takze ty teraz cakas na 9-10 DC a potom pojdes na krv a tu kontrolu folikulov?

stascha
23. apr 2007

Sindus, presne tak dobre si toodhadla, takze mrska by ma prist tento tyzdne no a potom uz len cakanie.