HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

l7067
27. feb 2007

Ahojte,6.3.idem na HSG vyštrenie a dosť sa toho bojím.Síce ma Dr.ukludńovala,že sa to dá vydržať,ale poznáte doktorov ako niekedy kecajú...Má to niektorá za sebou?

moal
11. apr 2008

Ahoj kočky. Na vyšetrení HSG som už bola v Novembri 2007, jeden vajcovod mám priechodný uplne a ten druhý čiastočne. Môj doktor ma posiela na Laparoskopiu. Má niektora, z vás s tým skúsennosti ako to prebieha a ako budem dlho v nemocnici a samozrejme do akej miery je to bolestivé.
Ďakujem 🙂

achalteke
11. apr 2008

Ahoj moal, no já nevim přesně....ale myslím, že to znamená tři dny v nemocnici a tři týdny na neschopence a zákrok se provádí v narkóze, teda myslim. Určitě je tu k tomu na koník nějaký téma... 🙂

marione74
11. apr 2008

ahoj moal, ja mam laparoskopiu za sebou - v pondelok. Bohuzial moje vajcovody su nepriechodne, takze jedina cesta je IVF (ale este na rontgene pred 4 rokmi boli priechodne)
Bola som v nemocnici 2 dni, da sa prezit klistyr, aj samotna laparoskopia, trocha ma potom bolelo brucho a tie ranky ale iba ten den po tom (a trocha mi bolo zle po narkoze ale asi iba 20 min ked som sa prebrala)
Co bola pre mna nocna mora ze som dostala na druhy den svalove krce v oblasti krku a hrudnika, nezaberali mi takmer ziadne analgetika. Vraj sa to niekedy stava po narkoze. Niektore baby zase boli dost brucho.
Ale niektore hovoria ze to je uplna pohoda.
Takze ak ta nestretnu svalove krce ako mna, tak to bude celkom fajn 🙂 drzim palce

achalteke
14. apr 2008

ahoj sloto, no kde začít....celá ta akce trvá asi tak 5 minut, ale no já tě nechci odrazovat....už nikdyvíc to nechci zažít, bolelo to šíleně, ale jen asi tak minutku nebo dvě....já jsem takovou bolest nikdy nepoznala 😒 . Ale holčina co tam byla taky, tak říkala, že tak hrozný to nebylo. Tak nevím asi je to fakt hodně různý. Průchodný máme obě dvě oba dva vejcovody takže za to to fakt stálo. Dávali nám injekce před tím, aby snížily bolestivost, ale mě to teda vůbec nepomohlo.

sloto
14. apr 2008

ahoj achalteke. dakujem za odpoved. no teda ty si ma moc nepotesila...teraz sa asi budem bat este viac. ja co sa bojim aj odberu krvi.ty brdo, ved ja to neprezijem 😨
ako dlho si ta tam potom nechali?alebo teda kedy ta pustili domov? a ako to cele prebiealo? ked chces mozes mi poslat IPcku...nech sa psychicky pripravim....uff

achalteke
14. apr 2008

sloto máš ode mě IP

achalteke
14. apr 2008

sloto budu ti moc držet palce a myslet na tebe....dobře to dopadne...uvidíš, že sem zítra napíšeš, že tě to nebolelo, nebo, že to tak hrozný nebylo....abych pravdu řekla, tak už vůbec nevím jaká ta bolest byla. Jo a doktorka říkala, že se máme týden zdržet sexu ,chjo.....ale je pět hodin a mě je fakt fajn až na to, že mám krapet červený stehna od tej desinfekce 🙂

sloto
15. apr 2008

ahoj tak hsg mam za sebou. ale ja som tiez ten pripad, ze radsej nikdy viac. chvala bohu mam oba vajcovody priechodne...ale ta bolest teda to bolo nieco strasne....cely zakrok mi trval as 5 minut, ale hroza...a potom ako ma brucho bolelo...akoby som mala mrchu ale asi 5krat silnejsie...ale som rada ze je to za mnou..doktor povedal, ze teraz mame zase zo dva mesiace skusat a ak sa nepodari tak IVF.
este sa chcem opytat, aj vam hovorili kolko nemozete snazilkkovat? lebo mne nic nepovedal, ale myslim si ze kedze to bolo robene pod rontgenom tak by sme mali cakat aspon zo par dni nie?

evinka
15. apr 2008

mě řekli, že se můžeme snažit hned jak přestanu špinit. Bohužel v té době proběhla i ovulka.

achalteke
15. apr 2008

sloto, tak super!!! 😉 , No nám řekli, že týden bez sexu...ale tak za dva ři dny mám ovulku, tak to asi porušíme 😀 . Já vůbec nešpinila, ani mě nic nebolelo

sloto
16. apr 2008

achalteke no ved prave, ja by som mala mat tiez ovulku tak za tri dni...no tak neviem, asi sa neudrzim. ved niektore pisali, ze sexovali hned potom....inak dnes uz uplna pohoda. som sa bala, ze ci mi aj dnes este nebude zle, ale som v praci a uz ani neviem, ze sa vcera daco dialo...

ulrika
16. apr 2008

ahojte sloto pozri hsg predposledný príspevok kočka písala že otehotnela dva dni po hsg
a kolko tu je tých tém s hsg všetky ste tu?

sloto
16. apr 2008

ja som nevedela ze je tu este jedna tak som zalozila hsg temu - ale ano citala som 🙂 takze sup sup na to....dufam, ze sa podari

lucy999
16. apr 2008

ahoj ja som bola pred viac ako 3 tromi rokmi na to hsg a hned o dva dni som otehotnela.bolo to ozaj priserne a neviem ci by som na to este sla ale stalo to za to mame krasne dcerku ktora v auguste bude mat 3 roky. hned sa supni do postele z muzom a pracujte

sloto
16. apr 2008

oki, budem ta brat za slovo 🙂 drz palce 🙂

latunka
16. apr 2008

ahoj holky 🙂 Tak teda moc mě čtení tady nepotěšilo - jsem si sem chtěla jít pro ujištění,že tenhle zákrok nebolí 😅 Nejdu přímo na HSG,ale jak jsem vyčetla,tak na šetrnější metodu HyCoSy - není tam rentgen a provádí se to ambulantně, nikde jsem ale nevyčetla,jestli i toto je tak bolestivé nebo ne?? Jo a budou mi to dělat v GESTu na Praze 5, nemáte někdo zkušenost přímo odtud? Díky 😉

kellynka7
16. apr 2008

ahoj chcem sa spytat ci ste niektora z vas absolvovali hsg v Nitre?

sloto
16. apr 2008

ja som bola v BB

achalteke
16. apr 2008

sloto...dohodli jsme se s manžou, že počkáme do ovulky a pak na to hupneme.... 😀 taky mě nic nebolí a hned po tom zákroku už mě nebolelo nic, ani sem nekrvácela, prostě nic....akorát ještě te´d mě bolí prdel z tý injekce co nám dávali před tím ☹

latunka neboj sice to dost bolí, ale přežít se to fakt dá, aspoň máme nácvik na porod, ne? 😉

sloto
16. apr 2008

teda achalteke ty si dostala aj injekciu pred tym? teda ty sa mas 🙂 ja nic....veru ak nacvik na porod je to super.

latunka, ked som to prezila ja, tak to prezije uz asi kazdy 😀 😀 😀 ä

a to ja som strasny strachoprd

achalteke
16. apr 2008

injekce sice byla (algifen), ale teda chtěla bych vědět jaký by to bylo před ní, myslím, že to bylo jen nějaký placebo nejspíš.... 😀 tak holky sexu zdar, já tu mám dneska takovej fofr, že vlastně vůbec nic nestíhám ☹

latunka
16. apr 2008

no nácvik na porod sice dobrej bude,ale jestli při tý bolesti nezdechnu - teda spíš strachy než bolestí, já se nenazývám strachoprd,ale sralbotka 😀 A nemůžu jim třeba nějak blbě ucuknout,když mě to zabolí?

sloto
16. apr 2008

latunka no myslim ze ucuknout sa ti dat nebude. pri tom musis byt uvolnena. ja viem, ide to tazko ale da sa to. ale vies co? nestresuj sa tu tymto citanim. ja som si to tu tiez vsetkopreciala, potom som bola nervozna, lebo som vedela co ma caka, ale naozaj aj ked je to hrozna bolest, urcite sa da vydrzat...trva to chvilku - u mna to trvalo asi 5 minut....neboj prezijes...

sloto
17. apr 2008

dnes som druhy den po hsg a zacala som spinit. myslite ze je to v poriadku? po hsg sin az doteraz nespinila...

ulrika
17. apr 2008

ahoj aj ja som trošku špinila myslím že to nie je nič vážne neboj možno sa ti nejaký kúok odlúpil alebo čo a inak sa cítiš dobre?

sloto
18. apr 2008

ulri ano inak uz dobre. v ten den a den po hsg som mala este take akoby nafuknute brucho, ale uz mi je dobre. vcera sme uz dokonca snazilkovali 😉

ulrika
18. apr 2008

no to je super len snažilkujte nech sa to podarí 🙂
áno nafúknuté brucho to je v pohode ešte také ubolené
ja mám za sebou prvú návštevu v heliose a mám velmi dobrý pocit sú tam poriadne milý 🙂
teraz ma čaká hrba vyšetrení

zuzka100
19. apr 2008

Ahojte. Práve včera som absolvovala HSG vyšetrenie a možem povedať, že to stalo za to! ☹ Bolo to veľmi bolestivé, a to aj napriek tomu, že som pred vyšetrením dostala injekciu do svalu. Nechcem nikoho strašiť, vydržať sa to určite dá, dá sa vydržať veľa vecí, ale už by som to nikdy nechcela absolvovať. Očakávam efekt, pre ktorý sa práve aj takéto bolestivé vyšetrenie dá prežiť. Prajem Vám všetkým veľa síl a odvahy, veď čo by sme neurobili pre svoje zdravie. 🙂

ulrika
20. apr 2008

ahoj zuzka pre svoje zdravie ale hlavne pre svoje detičky 🙂
injekcia do svalu sa pichá na uvolnenie nie od bolesti, to ti verím že to bolo hrozné ale máš zatým 🙂
dúfam, že bol výsledok dobrý že sa oplatilo trpiet 🙂

kejla
30. apr 2008

Ahojte,
dnes som absolvovala HyCoSy v Gyn-Five a musim povedat,ze to bolo v pohode. Pred vysetrenim som si vzala Ibalgin,l pretoze som sa obavala bolesti a nastastie ma to bolelo len minimalne a len chvilku, ked do mna napustali tu tekutinu.Po vysetreni som trosku spinila (krvavo).
Chcela som sa opytat tych co absolvovali HyCoSy, alebo HSG - pobolieval vas po zakroku vajecnik? Doktor povedal, ze prava strana sa mu vysetrovala tazsie, ze sa tam obtiaznejsie dostaval a teraz ma v pravej strane picha. Dufam, ze mi tam nic neporusil 😒