Hysterektómia maternice - rekonvalescencia

20. mar 2022

Ahojte. Chcela som sa spytat, ako dlho vam trvala rekonvalescencia po tejto operacii? Mate nejake problemy, ktore vam pretrvavaju aj dlhsie od operacie? Ďakujem

magdalenkad
20. mar 2022

Ahoj, som 2 mesiace po hysterektomii rezom od pupka dolu. Najhorší bol prvý týždeň, hlavne po jedení, to dalo zabrať črevam a tak vznikala bolesť celého brucha. Asi tak po 2 týždňoch aj stolica sa už dala naporiadok. A brucho už pobolievalo menej, už to nebolo také neznesitelné. Teraz som už úplne v pohode, akurát si musím dávať pozor, aby som nič ťažké nedvíhala..

martam11
20. mar 2022

Ja som 5 rokov po hysterektomii maternice aj vaječníkov laparoskopicky. Nemala som žiadne problémy ani bolesti. Len ten deň, kedy ma operovali. Za 4 týždne som bola v práci.

autor
20. mar 2022

@magdalenkad ďakujem za info, tak drzim palce, nech sa uplne polepsi a je dobre, mna to caka, a teda pocuvam rozme nazory, tak sa trosku obavam, ale asi nemam na vyber

autor
20. mar 2022

@martam11 jeeej no super teda, tak to som rada za vas a kde vas operovali, ked sa smiem spytat?

martam11
20. mar 2022

V Leviciach.

autor
20. mar 2022

@martam11 ďakujem za info

magdalenkad
20. mar 2022

Ďakujem, tiež som sa obavala, ale našťastie všetko dopadlo fajn. Síce mi krvacala rana 4 dni, ale napokon sa to zastavilo...

autor
20. mar 2022

@magdalenkad fuha, tak este ze, ze nakoniec nevznikla nejaka komplikácia

ivanka1980
28. mar 2022

@martam11 ahoj, ja idem na laparoskopicky odstranenie tela maternice iba. PN ste mali dost dlho, ja som cakala ze kedze laparoskopicky ze max dva tyzdne ..☹

martam11
28. mar 2022

@ivanka1980 ahoj, gynekolog ma nechcel skôr pustiť, kým neabsolvujem aj onkologa. Ale myslím si, že dva týždne je málo. I keď som nemala bolesti, bola som dva týždne po ešte slabá. Tak ja som mala už skoro 60 rokov vtedy. Mladšia žena to zvládne lepšie.

ivanka1980
11. máj 2022

tak už som po zákroku aj ja, zobrali mi telo maternice. Krčok aj vaječníky mi ostali. Rada by som sa opýtala, po akom čase ste išli vonku na prechádzku? Operovali ma 6.5., zatiaľ sa len pomaličky ako slimák motkám doma, neviem kedy sa môžem odvážiť vonku...ako ste to mali vy?

antonia9
30. jan 2024

@ivanka1980
Chcela by som sa opytat mam podstupit operaciu myomu a pravdepodobne pojde von aj maternica to iste ako vy ako ste sa nakoniec liecili bojim sa toho