Ísť či neísť na operáciu konečníka?

astika
1. mar 2020

Dievčence, prosím, neukameňujte ma za túto tému, som len zvedavá na Váš názor, nakoľko fakt som v rozpakoch. Tento týždeň mám plánovanú operáciu konečníka kvôli análnym fissúram, hemoroidom a pod. Bude to už druhýkrát, prvá bola v lete. Vzhľadom na možné komplikácie- bolesti, zavedenie drénov a podobne a vzhľadom na šíriaci sa vírus mám obrovskú dilemu, či to nemám preložiť. Idem formou jednodňovky, po opke domov, len sa bojím, čo ak by boli komplikácie, či sa vôbec dovolám nejakej pomoci. Vďaka za Váš názor.

kahanikova
1. mar 2020

@astika 🤦🏻‍♀️ .. keby tá situácia bola vážna tak dávno ti ju presunú 🙈

astika
autor
1. mar 2020

@kahanikova Len to je súkromné centrum, platím si to v plnej výške, vďaka za odpoveď

ancovicka21a
1. mar 2020

@astika ja idem tiez na operaciu myomu v maternici v stredu.. a vobec som sa nezamyslala nad tym,ze by som nesla..nech to mam cim skor uz za sebou..akurat ja idem klasicky lezat do nemocnice..a co sa tyka moznych komplikacii,existuju pohotovosti,urgenty,zachranky..neboj sa..drzim palce 😉

astika
autor
1. mar 2020

@ancovicka21a Ďakujem pekne, držím palce, už mi asi fakt šibe.

ovaaa
1. mar 2020

Operaciu by som nerusila ....tesila by som sa nech mam uz po vsetkych bolestiach.

astika
autor
1. mar 2020

@ovaaa Ďakujem za odpoveď, nuž poďme do toho, keď mám zgegnúť, nech aspoň s krásnym zadkom🙂

anonym0001
1. mar 2020

@astika aký vírus sa šíri na sk?

ladyblcha
1. mar 2020

@astika 😂 to bola top hlaska 👌✌🤣

anetkaadamko
2. mar 2020

@ancovicka21a aj ja mam myom.dnes idem na kontrolu...tvoj sposobuje problemy?

juliet86
2. mar 2020

nerus ju. ziadna apokalypsa tieto tyzdne nehrozi. maj doma lieky proti bolesti/antibiotika. zhruba to co si potrebovala posledne a to je cele. drsim ti palce aby pomohli!!!! preco ti treba ist zase? bolo to tak planovane?

katina02
2. mar 2020

Nič ty len neprekladaj a žiadnu paniku, keby ti to nechceli teraz robiť., ver, že by ti sami tú operáciu preložili, no nie je na to žiaden dôvod

evka_28
2. mar 2020

@astika
Urcite neist. Operacia nie je moc dobre riesenie, moze viac poskodit ako pomoct. chod k tomuto doktorovi
https://lekar.pluska.sk/mudr-adrian-horny/hodno...
A pouzivaj toto
http://versium.sk/brusna-chirurgia-ii/proktolog...
Urcite mas problem, ze mas spazmus a tak sa tvoria aj hemeroidy aj fisury. A upravit stravu a na zmakcenie stolice v lekarni Zajecicka horka voda. Neprehana z nej iba zmakci stolicu.

astika
autor
2. mar 2020

@evka_28 Ďakujem za radu, tá Zaječická je asi jediné, čo som ešte neskúsila, tak skúsim. Ešte raz vďaka.

astika
autor
2. mar 2020

@katina02 Ďakujem pekne, zajtra idem, ach jo...

astika
autor
2. mar 2020

@juliet86 Áno, opäť sa mi vytvoril polyp, bola som v decembri na rekto, operácia mala byť v januári, ale končil sa v škole polrok, tak som chcela v kľude deťom uzavrieť známky. Potom mal lekár dovolenku, som to chcela ešte cez jarné prázdniny, tak voľný termín bol na zajtra. No, snáď to prežijem bez korony, kopec detí sa nám vrátilo z Talianska 😀

ancovicka21a
2. mar 2020

@anetkaadamko no kym bol malicky,tak nesposoboval..ale za pol roka sa zvascil trojnasobne..posledne dva mesiace sa tvari,ze je babatko 😀 takze mam vsetky mozne tehu priznaky,aj hcg som mala zvysene..ms blbne,bud pride na 1-2 dni,alebo vobec..a sakra bolesti v podbrusku..predtym sa nedal vybrat,muselo sa cakat,kym narastie..

paty0423
13. mar 2023

@astika ahoj bola si na operacii ja mam hrozne boledti pol roka a mam aj spazmus konecnika .idem na kolonskopiu v piatok bojim sa ze ma bude boliet otvaranie konecnika kedze do neho prst nevopcham dakujem

paty0423
13. mar 2023

@astika aj fisuru mam pol roka vnutry na 2 cm a z toho spazmus konecnika