Je bezpečný orálny sex s onkologickým pacientom ?

sisa1971
8. feb 2020

Dobry den. Moj manzel je onkologicky pacient, chcela by som sa opytat ci oralny sex je pre mna bezpecny. Niekde som citala o HPV tak preto sa pytam takto anonymne. Nas sexualny zivot jeho choropa dako extra neovplyvnuje a viem ze aj intimny zivot pomaha v tomto smere, len teraz sa mu metazstszy rozsirili tak preto sa pytam. Viete je to dost ošemetna a citliva tema tak vas prosim o pomoc ak niekto nieco o tomto viem Dakujem

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
8. feb 2020

hpv je nieco uplne ine, ak si ty a tvoj muz mali v zivote aj ineho sexualneho partnera, mate HPV zrezme uz tiez. hpv virus ma cca 80 percent populacie.

sisa1971
autor
8. feb 2020

@bambulienka25 jednoducho som sa len chcela opytat ci to je v pohode..pretoze ma aj imunoterapiu. Viem ze rakovina sa neprenasa...len som chcela vediet ci je to ok oralny sex to je vsetko. Len ma neodsudzujte iba sa pytam.Dost to bolo pre mna tazke to sem zavesit. Dakujem

miriam1983
8. feb 2020

@sisa1971 nemaj strach,hpv sa prenasa pohlavnym stykom,muz je prenasac a zena sa nakazi. Ale neda sa preniest cez oralny sex a ani chytit od partnera,ktory ma rakovinu ci metastazy niekde v tele. Mozno hpv uz davno mas a ani o tom nevies.

sisa1971
autor
8. feb 2020

@miriam1983🙏 dakujem vam velmi pekne. Všetko dobre v zivote prajem🍀