Je kolonoskopia bolestivá?

kika2153
6. feb 2018

Ahojte žienky, chcem sa spýtať ako prebieha kolonoskopia ? Je to bolestivé ? Čo mám pri vyšetrení robiť ? Za pár dni ma to čaká.

malykonik
6. feb 2018

Horšie než vyšetrenie je ten deň predtým, keď musíš vypiť neviem koľko litrov slanej minerálky 😃 ... podrobnosti vynechám 😃
A samotné vyšetrenie - dá sa to uuuplne v pohode, cítiš vnútri tlak a nafukovanie vzduchom, na konci som cítila silnejšie bolesť (krátku) keď prišli úplne hore v čreve. Tiež horšie to bolo po tom, lebo ideš domov s dosť nafuknutym bruchom plným vzduchu..
A čo som robila ? Pozerala na monitor ako vyzerajú moje čreva 😂

inka04
6. feb 2018

Je to vysoko individuálne, ale väčšinou veľmi nepríjemné, až bolestivé vyšetrenie. Ja som absolvovala pokus, nedostali sa ani do 1/3 čreva a prerušili to, lebo to bolo hrozne bolestivé. Sestra, že také chudé ako ja dávajú automaticky do celkovej anestézy. Takže celú prípravu som musela absolvovať ešte raz a bola som v celkovej anestéze. To bolo v pohode, nič som si nepaamätala a druhý deň normálne fungovala.

veronika9797
6. feb 2018

Je to neprijemne ale da sa to prezit. Den predtym sa vypije 2l takej specialnej sumienky, prezenie to cloveka ako nikdy 😂 na vysetrenie sa vylezie na stol dole bez, klaknut na styri a ides 😊 prr mna je zubar vzdy horsi...treba byt len uvolnena

malykonik
6. feb 2018

Ja som neklacala, ležala som na boku. Určite je to individuálne, asi ako pôrod a vlastne všetko v živote, ale zbytočne sa budeš dopredu stresovať..prezijes to, nie je to nič hrozné

malykonik
6. feb 2018

A ja som musela inak vypiť 6 litrov tej šaratice 😨 to bol humus a brutál

mackos
6. feb 2018

Viem iba od otca , bol min rok 2x po sebe , s rajskym plynom úplne v pohode nič necítim , druhý x bez nebo a povedal že niečo strašne , tak ale on mal nádor na konečníku

tana53
6. feb 2018

robia aj v plnej narkoze, ale nie vsade a nie zadarmo

22021987
6. feb 2018

Mne to robili v narkoze takže nemám s toho žiadne zle spomienky.Najhorsia je tá príprava vypila som asi 7 litrov vody pred tým samozrejme tie dávky toho prehanadla ktoré sa rozrobili v dvoch deci vody.

blamir
20. feb 2018

Ahoj ja som si to dala v narkoze urobiť a pohodička aj koleno, aj gastro.