Je možné nevedieť, že som potratila?

barnica
30. dec 2013

Asi som už úplný hlupák ale beriem antikoncepciu azalia,prerusila som klasicky cyklus aby mi prisiel menzes ale ten trval bez prestavky 15dní a niektoré dni boli riadne silné (8-10 vložiek denne). Sprevádzali to bolesti a horúčka 37,2 až 38,4 keďže boli sviatky a ako teenegerka som mala takéto stavy pri menzese ip tak som to neriešila až kým to netrvalo moc dlho. Bola som u svojej gynekologicky na krv,moc,stery a sono. Povedala mi že sa jednalo o potrat 5 týždňového plodu,dnes mi to výsledky len potvrdili ale vraj maternica nepotrebuje vyskrab,len sa tam vytvoril zápal. S manželom sme rozmýšľali keďže máme 9mesačného syna že samozrejme chceme ešte jedno bábo a keby bolo prežilo určite by sme si ho nechali ☹ Jediný dátum ktorý by ako tak sedel bolo keď som brala silné antibiotiká kvôli zápalu priedušiek a prínosových dutín,pretože inak beriem poctivo antikoncepciu. Teraz sedíme s manželom a rozmýšľame ako som si nemohla všimnúť že som tehotná. Cítim sa ako idiot,ale .... Prvý syn bol plánovaný a dlho očakávaný tak som si robila testy skoro každé dva týždne pol roka v kuse. Teraz som necítila nič čo by indikovalo tehotenstvo a... Ani neviem čo cítim,je to strašné prázdno a pocit viny že sa dalo možno niečo urobiť. 🤐

cajova_lienka
30. dec 2013

@barnica v piatok tyzdni este ani o babatku nemozes vediet 🙂 to si tehotna tak 2 tyzden a nejaky ten den a tvoj telo size maka ale este nedava naznamost ze co sa deje. ja som prisla o babo v 6tt - a nevedela som to do 10tt kym so zrazu zacala krvacat - jednalo sa teda o Missed Abort. TY si mala zial spontanny potrat a poviem ti len tolko ako povedal lekar mne - asi tvoje telo vedelo co robi - pravdepodobne sa plodik nevyvíjal spravne a telo si to upratalo same. Ja som aj veriaca a aj ked to bolelo a boli to tie najbolestnejsie Vianoce v zivote ( hospitalizovali ma na kyret 22.12) nakoniec som sa zmierila s tym ze Boh vedel preco to tak dal. Spomenula som si na to v termine kedy som mala rodit - 1. syncek mal 16 mes. a bol na vrchole obdobia vzdoru a rastu 4 a 3jek zubov - Nespavala som ani ň a bola vyzmykana ako citron - ked som si spomenula ze som mala mat k tomu aj novorodeniatko -a to mozno nie zdrave tak som bola Bohu vdacna ze to tak zariadil.... cas to zahoji a po nejakej tej rekonvalescencii a prelieceni zapalu hura znova do diela 🙂

martinkatinka
30. dec 2013

Ja by som tiež v 5.tt ešte ani nevedela, že som tehotná, ale začala som o dva dni neskôr ako mal prísť menzes jeden deň špiniť, potom to prestalo a nedalo mi to, urobila som si test a bol pozitívny...menzes to teda nebol, ale už začínal samovoľný potrat... išla som k doktorovi, povedal, že vezme krv, výsledky boli tiež pozitívne, ale večer som zase zakrvácala... a šlasom na pohotovosť... bábo už odchádzalo...museli ma čistiť, pretože by to u mňa dlho trvalo, navyše, pri prvom pôrode som mala atóniu maternice a silné krvácanie, tak neriskovali samovoľné vyčistenie, vyčistili ma oni....niekedy sa však žena vyčistí aj sama, vyzerá to ako menzes so zrazenou krvou, väčšinou v tom začiatočnom týždni

barnica
autor
30. dec 2013

Veď práve že na začiatku to vyzeralo ako klasický menzes len keď to trvalo už dlho a navyše tam boli kúsky zrazenej krvi tak mi to bolo už divné ale to boli akurát sviatky vianoce a tým pádom.... Vyzerá to tak že sa to vyčistilo samo ale vytvoril sa tam zápal,tak to musia preliečiť. Manžel už na mňa vyletel že možno som si to spôsobila sama tým že som brala naďalej antikoncepciu a že som mala niečo cítiť. Ja ho nechcem obhajovať,vykrikovať mi to nepomôže ani drobca mi to nevráti ale viem ako veľmi ľúbi nášho synčeka a ako chce aby sme boli šťastná rodinka preto to neriešim i keď to zabolelo. Asi sa potrebujeme obaja vyvetrať a trošku si nechať odstup na spracovanie tejto udalosti ☹ Nikdy predtým som o bábätko neprišla a preto je to pre mňa asi tak silné , nepríjemné..

martinkatinka
30. dec 2013

@barnica možno to niektoré ženy cítia, že sú tehotné, ja som to necítila... proste to bola len taká logická reakcia spraviť si test... a podľa mňa muž nemôže hovoriť o pocitoch ženy... možno ho to teraz aj mrzí a možno sa tak snaží vyrovnať sa s tým, ale tebe to nepomáha....ja ti prajem skoré vyliečenie zápalu a hlavne aby si sa s tým vyrovnala...drž sa

crissie
30. dec 2013

@barnica Ahoj, joj mrzi ma, ze prezivas takuto skusenost. Ako hovori cajova_lienka, v piatom tt je to realne len nieco vyse 2 tyzdnov co je zena tehotna. Ani ja som netusila ze som tehotna v 5-6 tyzdni a pritom sme snazilkovali. Pozorovala som sa, ale okrem normalnych priznakov menzesu som nic ine a vynimocne nepocitovala. Toboz si neviem predstavit, aby som si nieco vsimla ked beriem ATK a ATB. Myslim si, ze tvoj m je tiez zraneny a obaja sa potrebujete navzajom aby ste to prekonali. Skore vyzdravenie a drzkajte sa.

barnica
autor
31. dec 2013

ďakujeme baby,no manžel sa ospravedlnil že vybuchol ale dosť ho to vzalo. Ja to chápem a dnes sme si urobili taký oddychový d aj s maličkým trošku sme sa boli prejsť navarili si a teraz len tak ležíme pri telke kým malinký spí... Snáď sa nám podarí neskôr nejaký ďalší drobček a budeme sa naňho tešiť.

dz
2. jan 2014

ja si myslim, ze v 5tt nemas ako vediet ze si tehotna, navyse ak beries HAK, ziadne zmeny este necitis, a menstruacia ti meskala zatial len par dni, to mohlo byt sposobene kludne aj tymi ATB... mam mozno trosku inu skusenost a ja som vedela, ze som tehotna, v 7tt nam pekne bilo srdiecko, dalsia kontrola v 12 tt, nemala som ziadne problemy, takze som samozrejme skor nesla, do ambulancie som prisla s usmevom, ze uvidim drobca na ultrazvuku a vtedy som videla ako doktor zbledol a zmizol mu usmev... plod bol uz asi 3 tyzdne mrtvy a ja som absolutne nic netusila, nevolnosti zmizli az po vycisteni maternice, ked mi zacalo klesat hCG... zial mozne je vsetko, chcela som tym len napisat, ze kazda si mozno poviete, ze nie je mozne nevediet ze ste potratili, ale ked nevolnosti pretrvavali a ani som nekrvacala ani som nemala bolesti, tak ako? presne tak niektore zeny ktore maju nepravidlenu menstruaciu pridu na to, ze su tehotne mozno az niekedy v 7 alebo 8 tt, takze samozrejme, ze si nemusela vediet, ze si tehotna v 5 tt... drzim ti palce, nech sa ti podari psychicky zvladnut situaciu, ale mas uz dietatko, myslim si, ze s nim je to lahsie, ja som bola rada, ze som po vyse roku konecne otehotnela a takto ot dopadlo, ale teraz uz po vyse 2 mesiacoch si myslim, ze to prebolelo, i ked na to nikdy nezabudnem... vela stastia 🙂