Kedy ste otehotneli po kyretáži? Hrozí potrat?

feb13
29. jún 2011

Ahojte, pred 6 týždňami mi robili kyretáž, v podstate zbytočne, pretože sa o potrat nejednal (bolo to nakoniec mimomaternicové). V nemocnici mi povedali, že s ďalsím bábätkom nemusíme čakať, môj dr však predvčerom na kontrole odporúčal 3 mesiace (aj keď mám všetko v poriadku a po 24 dňoch som mala normálnu menštruáciu 6 dní) a v internetovej poradni mi dokonca poradili 6 mesiacov, lebo vraj je zvýšené riziko potratu. Tak ma zaujíma, kedy ste otehotneli po kyretáži a či ste mali počas tehotenstva nejaké komplikácie príp. opakovaný potrat???

kattarinab
17. nov 2011

Ja som potratila v 7tt 24.9. a robili mi kyret, mrcha prišla 23.10, čiže o mesiac a hned sme skušali, som zvedava, či sa nam to podarilo o dva dni tesujem. Dr. vravel, že stačí čakať 1-2 cykly, tak duuuuuuufam

usacek79
17. nov 2011

v teme "tehotna po potrate" alebo "co si vziat na kyretaz" je veeeela mamiciek, ktore otehotneli aj bez ms po kyrete, proste hned... alebo po prvej ms.. a v pohode donosili 🙂
ale hovori sa, ze kolko trvalo tehu, tolko by mala trvat pauza do dalsieho otehu... preto idealne tie tri cykly, kedze drviva vacsina potrati v prvom trimestri..
ja som dva cykly po kyrete a uz mame // 😵 tak snad to uz dotiahnem do uspesneho konca 🙂

cillamilla11
27. dec 2011

ja som tiez mala minuly tyzden kyret. lekar hovoril ze plod je mensi akoby mal byt a ze nema taky tvar ze proste radsej vybere lebo soim aj spinila stale ze to nema vyznam,tak teraz cakam berem vitaminy a cakam menses a dufam ze sa mi podari otehotniet. ☹

genialna
27. dec 2011

Mne odporucili cakat 3 cykly. Hned potom sa nam aj podarilo otehotniet a dalsie tehu bolo bez problemov.. 😉 Drzim pastiky..

inys
11. jan 2012

Ja som mala kyret v 8tt-4.8 hned som po 1vej mrhe otehot,ale dopadlo to stejne druhy kyret bol 20.12 tiež v 8tt teraz este mrhu nemam ale neviem ci sa este budeme o nieco pokušat ☹

amelin
24. jan 2012

ahojte, mne sa to stalo v 5tt a mala som odporučené počkať 5-6 mesiacov, čo som aj dodržala, pre istotu..určite je veľa dievčat, ktorým sa to podarilo skôr, ale ja som sa rozhodla radšej neriskovať..takže sa ideme snažiť 🙂 a verím, že to dobre dopadne

zuzina1
3. okt 2012

ahoj zienky ja som spontanne potratila v 12. tyzdni, 1.10.2012 mi robili kyret a veeelmi by sme chceli babo..berie niekto nejake vitaminy alebo nieco co pomoze otehotniet..nie hned ale asi tak po 3 ms..a treba brat nejake lieky alebo poradte mi niekto co mam robit som z toho velmi sklamana ze lekari mi nic nepovedali..

peteva85
3. okt 2012

@zuzina1 ja som otehotnela na 4-ty cyklus po kyretazy po MA, brala som prasok menom Maca- jedny ju chvalia ini su skepticki. Mne pomohla tak ju odporucam. A pila som Alchemilku..

nena23
17. nov 2012

ahojte...ja som potratila pred tyzdnom 11.11. , bola som v 6tt ale bola to chyba doktorky nedala mi nic na udrzanie tehotenstva aj ked podla mojho doktora mala...bolo to jej zanedbanie ☹ ...s manzelom sa po porade s lekarom a dobrati antibiotik pokusime znova tak ja dufam ze sa to podari 😉

dobi382
19. nov 2012

Ahojte ja som bola na kyretaži v roku 2008 a hned po svadbe v roku 2009 som bola v marci uz 4 tyzdni,ale uzivala som antinu Ale to vselijako 🙂 raz hej raz nie,a ostala som tehotna a este som mala naposledy silny menzes.Teraz mam íst znova na kyretaž už 3 krat a som aj rada bo ja a moja menstruacia tak to je hrozne,silnejsia a stale silnejsia vzdy pred tím velke bolesti pobrusku 😢 😢

mamina2111
19. nov 2012

Ja som po prvom otehotnela presne za pol roka,dopadlo to rovnako znova kyret...po dalšom pol roku som znova otehotnela a konečne do tretice sa nám to podarilo 🙂

mirka1308
19. nov 2012

ja som potratila v 8tt, nasledoval kyret a mali sme počkať asi 3mesiace. Po prvom menzese som mala ísť na kontrolu, ten neprišiel, takže som vlastne po nejakých 2 mesiacoch otehotnela, všetko dobre dopadlo, tehotenstvo ako z učebnice... 😀

sona28a8
19. nov 2012

Ja som bola na kyretáži,lebo babetku v 7-8týždni nebilo srdiečko,bola som preto sledovaná hematológom,aby sa predišlo ďalším takýmto problémom.Potom som otehotnela po 6mesiacoch,to mi doporučili v Bratislave,v Trnave hovorili že sa môžeme snažiť aj skôr,ale radšej sme počkali.Teráz máme zdravého 10mesačného chlapčeka,síce pre krvácanie som rodila v 34mesiaci,ale je našťastie úplne zdravý,prajem veľa šťastia,a hlavne pozitívneho myslenia,to je veľmi dôležité.

natsa
1. jan 2013

ja som 4 dni po kyrete.fazulka nám odišla v 9tt.Mne povedali aby sme počkali 3-4 mes.Začala som pit alchemilkový čaj,krásne sa maternica dá do pov.stavu

zuzanarichard
8. jan 2013

ahojte,ja som bola na čistení včera,plodík vydržal len do začiatku siedmeho týždňa...asi to tak malo byť,neboli tam žiadne ozvy,nič...doktorka mi kázala počkať 3 mesiace a môžme skúšať...tiež to vidím na vitamínky a alchemilku🙂

mamamonika
16. jan 2013

Kocky ja som bola vcera na kyretazi , tiez mi zistili MA v 8 TT. Prve tehotenstvo som mala bezproblemove, vlastne aj toto druhe, pokial by mi to na sone nezistili, bola som z toho dost v soku. Chcem sa opytat ako dlho ste cakali kym ste mali nechraneny styk? Gynekolog mi v nemocnici povedal , ze po 3 mesiacoch , moj gynekolog, ze 6 mesiacov !Ale kocky tu pisu, ze mali aj skor aj sa hned zadarilo, ale nechcem riskovat, ze sa to stane znova / co aj tak neovplyvnim / Ja uz dnes vobec nekrvacam, zacala som pit alchemylku a rakytnikovy olej. Pytam sa preto, lebo 6 mesiacov je pre mna dlha doba, o chvilu budem mat 37 a nechcem to odkladat, ale zas na druhej strane nechcem moc riskovat. Moja predstava je po 2 menstruacnych cykloch, ze by sme to skusili.Dakujem za nazory a pripomienky.

cernula83
27. jan 2013

ahojte, ja som absolvovala kyretaz 17.12. v 9TT MA. Prvy menzes som dostala 2 tyzdne po zakroku, v tychto dnoch cakam na dalsi...tak dufam, ze nabehne v poriadku. Od doktora som dostala odporucanie pockat tak 4-6 mesiacov...ja osobne by som chcela cakat aspon 3-4 mrhy a potom to necham na prirodu...
a inak baby precitajte si tento clanok: http://books.plat4m.sk/?p=669
ja som hned po zakroku nasadila "liecenie" podla clanku a mrha dosla po 2 tyzdnoh, sam doktor nechapal, ako som sa rychlo regenerovala...ak by ste to chceli vyskusat, napiste mi e-mail a poslem stranku na objednanie...
vsetkym drzim palce, myslite pozitivne, neupinajte sa len na dietatko a vsetko ude tak ako ma 🙂))

sisi31
14. mar 2013

sisi31.Otehotnela som po" MA" po 2 menštruáciách.Tretia už neprišla.tak držte palce

andy03
14. mar 2013

ja tak isto po prvej ms...s tym ze doktor mi povedal ze mozeme zacat hned vsak snaaaaaad do pol roka sa nam to podari...a ja hned po mesiaci po potrate som tam bola...sice sim mala slabe spinenie na zaciatku ale teraz si uzivam uz 15tt a vsetko v nejlepsiom poriadku

elmunda81
30. júl 2013

Ahojte, ja som bola na kyretáži včera,
tiež mi môj gynekológ odporučil počkať 3 mesiace, zároveň, aby som brala vitamíny s kys. listovou a popr. čajík. Poznamenal aj to, že keby som otehotnelo skôr, nebol by problém, ale mám z toho obavy sa hneď pustiť do ďalšieho tehotenstva, nech sa mi pekne dá všetko do poriadku. Ja som sa ho pýtala aj na prípadné dôvody popr. či sa missed abortu dá nejakým spôsobom predísť, ale bohužial mi povedal, že ani nie, proste je to dosť častý prípad, ktorý sa ani nedá zdôvodniť prečo sa deje, samozrejme, ak na to nie je klinický dôvod. Treba sa s tým vyrovnať a veľmi si to nepripúšťať a myslieť pozitívne. Odporučil mi aj "vychytať" všetky možné riziká - napr. spermogram partnera, nefajčiť, vynechať kávu, alkohol, stravovať sa zdravo a to min. na 6 mesiacov pred plánovaným otehotnením a potom dúfať, že ďalšie tehotenstvo bude úspešné. Baby držím Vám palce, verím, že aj mne sa to za pár mesiacov podarí. 😉

zikaa
4. aug 2013

Ja som podstupila kyretaz 2x v priebehu piatich dní. V pondelok som isla 1.krat (missed ab), lenze na druhý deň som mala neznesitelne bolesti, sla som k mojej doktorke, ta ma vysetrila len rukami, a ze mam zapal maternice, vajecnika aj mechura. Dala mi ATB, lenze ani po dvoch dnoch mi nebolo lepsie, nevedela som sa vobec hybat, bolestiva stolica, mocenie...šla som rovno zbalena do nemocnice, a tam ma museli este raz vyčistit (piatok), nakolko ma zle vycistili, mala som tam zvysky plodu, som rada, že som nedostala otravu krvi. Doktor v nemocnici mi povedal, že ženy ,ktoré takto krátko po sebe majú 2 x kyret., majú vysoké riziko, že by nedonosili plod, kedze museli opat otvarat krčok maternice, a ten je teraz po dvoch zákrokoch velmi oslabený. Bola som sklamaná, no uvedomujem si riziko, a preto sme si povedali, že počkáme min. 6mes. Mám doma 4 ročného synčeka, takže to znášam lepšie ako keby to bolo moje prvé, no po zlych skusenostiam nechám svojmu telu sa riadne zotavit.

vikanemo
2. okt 2013

ahojte baby, takze zacala som vas sledovat v auguste, ked som sa dozvedela, ze cakame babo, prisiel prvy ultrazvuk a informacia o MA, o tyzden na to kyret, teda 3.9., a teraz cakam mrchu tak velmi,ako nikdy predtym🙂 aby som vyckala apson dve a potom sa opat pokusila, no mam super doktora a ten mi hned spravil mnoho vysetreni, yvsvetluje mi ako co prebieha, atd, takze som celkom spoko, spinila som asi len tyzden a pol, ale urcite by som radila pockat aspon 2 cykly, ako mi povedal on, ide o to, ze sliznica bola komplet vyskrabana a preto ak sa vam podari otehotniet, opat to moze koncit potratom, kedze vajicko sa nema kde uchytit, takze cakam na dva cykly, ze sliznica je OK a mozme ist na to🙂 drzim vsetkym snaziacim sa palce:*

maarlie
30. nov 2013

je u ďalšieho tehotenstva po MA potrebná nejaká zvýšená starostlivosť? tabletková podpora?

simusska
3. okt 2014

Ahojte baby...ja mam taky mensi problem a neviem si rady. 20.8. som potratila v 17tt a robili mi aj kyret. Lekar mi zakazal sex do prvej menstruacie. Nam to ale nedalo a presne 3 tyzdne po manzelovi uslo. týzden potom som bola u lekara a ten mi zistil ze mi v maternici ostal kusok placenty a na 8.10. ma objednal na dalsi kyret. teraz je presne 6 tyzdnov od prveho kyrebu a ja som stale nedostala menstruaciu. ak si urobim tehotensky test tak mi ovplyvni vysledok stare tehotenstvo? neviem co mam robit lebo pravdepodobne by som asi so zle vycistenou maternicou dietatko nedonosila nemate nahodou niektora skusenosti?

monikalc
25. nov 2014

Ja som mala prestne tento problem, otehotnela som zacala som krvacat, tyzden ma drzali v nemocnici a nakoniec mi spravili kyretaz, ked ma pustili domou stale som mala vysoku hladinu hcg, po tyzdni doma som odpadla a isla naspat do nemocnice krvacanie do brucha a mala som mimomaternicove hned ma operovali
Moja doktorka kazala pockat pol roka ale len skrz tu kyretaz nie operaciu.

katkalukas555
2. okt 2015

Ahojte baby ja by som chcela poradiť.....ja som mala minuli rok 3.10.potrat čiže už zajtra bude rok od tej kyretazi a čakali sme s priateľom 6 mesiace a potom sme sa začali snažiť o dieťa lenže dajak sa man nedarí a som stoho veľmi smutná chcem sa spýtať má tú dajaka z vás taký problém ako ja?bola som na kontrole a doktor povedal ze je všetko v poriadku a som zúfalá môže mi niekto poradiť

map0007
12. dec 2016

Ahojky maminky.Chcem sa opytat,potratila som 4.6,toho roku dvojičky v 10tt.Teraz som tehu v 11tt😉 dufam,že všetko bude oki tentokrat.Chcem sa opytat mamiciek ci im bolo bruško vidiet ak boli znova tehu.Som este len v 11tt a podbruško mam uz riadne vypuknut,aj žaludok.Pritom ani vela nejem a byva mi zle.Bolo Vam tak skor vidiet buško.Nieje skoro?ďakujem

6752mp40424
10. jan 2017

Je tu ešte niekto kto by mi vedel poradít dakujem

sylvilka
18. feb 2017

@sylvilka
ahojte, prvýkrát som sem do diskusie prispela v r.2011. je rok 2017 a aktualne info je, ze uz mam aj druhého 3.rocneho syna. Nakoniec pricinou mojich potratov boli enterokoky, ktore nasiel pan Halagovec u manzela. preliecili sme sa obaja. takze plati, ze ked mate za sebou viac potratov, hladajte pricinu. ona skutocne existuje. a ked ju odstránite, budete rodit ako jablonky🙂 V nejakom skutocne odbornom casopise som sa dalej docitala, ze je dobre otehotniet do 6.mesiaca po kyretazi, ak islo skutocne len o nahodu. Ze telo je nabudene a je vacsia sanca na uspesne tehotenstvo🙂 Drzim vsetkym palce.