Po akej dobe od potratu ste znova otehotneli?

sivana09
15. okt 2018

Potratila som minuly tyzden, maternica sa mi vycistila sama, nemusela som ist na kyretaz. Este stale slabo spinim. Gynekolog mi povedal, ze s dalsim tehotenstvom musim cakat tri mesiace, jasne ze ho pocuvnem, ale zaujimaju ma skusenosti iných žien. A po akej dobe od potratu ste mali chraneny styk?

fantaghiro21
15. okt 2018

Obdivujem, ze sa na to odhodlavas a rozmyýslas už týžden po potrate. Ja som potratila v 23tt. Predsa v tak vyssom stadiu , kyretaz je automatika, treba dat maternici minimalne 6mesiacov cas na to, aby sa dala "dokopy" ..No aj tak by som na to nemala odvahu , chut ist do toho hned, aj keby tom bolo velmi skore stadium... Hlavne po tej psychickej stranke...S manzelom som otehotnela 1 rok a 2 mesiace po potrate...

silvia5252
15. okt 2018

@sivana09 názory gynekológov sa v týchto prípadoch rôznia. Ja osobne s tým skúsenosť nemám, ale kolegynka potratila v 10tt a tiež sa pekne vyčistila. Keďže nebol nutný mechanický zásah, lekár jej povedal, že má počkať iba na prvú MS a potom sa môžu snažiť opäť. Vraj telo je prebudene a nastavené tak, že má vynosit bábo. Že aj hormóny su nastavené na tehotenstvo, čiže bola by škoda to nevyužiť. Chvála Bohu sa im to hneď na druhý pokus vydarilo a my sme sa s ňou minulý týždeň rozlúčili, lebo už odišla na materskú 🙂.

fantaghiro21
15. okt 2018

@silvia5252 Tak ... a stými hormonami je to pravda. zena este minimalne 1 mesiac po porode/potrate je hormonalne este tehotna. Aj kde uz nie je

arcanne2
15. okt 2018

@sivana09 ja som počkala na prvý menzes po potrate, v dalsom cykle som otehotnela.Nebolo to planovane, ani neviem ako som otehotnela :D predtym sme sa snazili rok aj pol. Doktor mi tiež odporucal 3 mesiace, ale vravel mi potom že vacsinou hneď po potrate byvaju tehotenstva uspesne, tak pevne verim ;)

xxxzzz
15. okt 2018

Mne dr.odporucala co najskor. Jasne, ze pockat 3mes., alw ze telo si stale "mysli", ze je tehu a preto to zafunguje "lepsie". Nam sa to tak zadarilo. Drzim palce

ankasem
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sivana09
autor
15. okt 2018

Rada citam to, ze po takej bolestivej skusenosti vam to vsetkym uz vyslo v poriadku. Dufam ze to bude aj moj pripad, hoci, ano, je to este velmi cerstve a vnutorne este bojujem s tym, co robit, zvazujem nerobiť zo strachu ze sa to zopakuje deti vobec, alebo robit čím skôr, alebo robit niekedy neskor... Len chcem vediet moznosti a vase skusenosti. A co sa toho sexu vseobecne tyka, kedy po potrate ste skusali? Ci najskor vzdy az po tych troch mesiacoch?

gabrielam493
16. okt 2018

Dá sa otehotnieť aj mesiac po, ak si mala od potratu prvú menštruáciu. Mne sa podarilo po troch mesiacoch od spontánneho potratu

som_ponorka
6. nov 2018

Ja som potratila v júli, v desiatom týždni a MS som nedostala tri mesiace, až po agolutine, tak som.si povedala, že ak mám mať iba 4x do roka MS, nejdem čakať na tú prirodzenú a šli sme zas do toho, tak uvidíme, či to vyšlo

taily30
6. nov 2018

@sivana09 ja som potratila v 13tt, robili kyretaz a povedali pockat do prvej riadnej MS. podotykam, toto bolo v usa a tam je vsetko ako na pase. skor by som pocuvla SK lekara.
momentalne sa stale snazime a za 2 tyzdne bude tomu rok po kyretazi

sivana09
autor
6. nov 2018

Super... Nejaki moderatori mi nonstop upravuju spravne nadpisy tem... Moja otazka znela kedy mozno mat chraneny sex.. a nie nechránený - nie otehotniet...

som_ponorka
7. nov 2018

@sivana09 tak v tom prípade po štyroch týždňoch myslím 😃 bolo to písané aj v tom papieri, čo mi dali podpísať v nemocnici

sonia1990
4. nov 2019

@fantaghiro21 ahoj ak sa môžem pripojiť k téme Som 4 dní po krvacani(mimomaternicove tehotenstvo-samovoľny potrat) vycistila som sa sama krvácaním netrebalo ísť na prečistenie a doktorka mi dnes povedala na kontrole že môžme pracovať na babetku tiež si myslím ze je to skoro ale doktorka predsa vie lepšie ako je naše telo vysporiadané a ci je vo vhodnom zdravotnom stave na ďalšie tehotenstvo ale určite sa budeme snažiť aspoň chvíľu počkať do ďalšej ms.

nati0
9. nov 2021

A já Ked som Mala sex a Mala som samovolný potrat a výšli zo mna kuse a v tom som na druhý den sexovala co sa Moze stáť ?neviem či má budu Este čistit Ked to mna vypadlo kuse

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre