Kolonoskopia v narkóze

amanda12
26. júl 2014

Boli ste už na kolonoskopii v narkoze? Ako dlho ste sa zotavovali? ako dlho ste boli v nemocnici? alebo je to len jednodňová záležitosť?

simca06022011
26. júl 2014

jednodnova zalezitost

amanda12
autor
26. júl 2014

@simca06022011 super 🙂 a ako dlho si sa potom zotavovala? či to už na druhý deň si ani nevedela že si na niečom takom bola? aké si mala pocity po prebudení cítila si že sa s tebou niečo dialo? Teda okrem narkozy lebo z tej je človek ešte dlhšie oťapený

b4rbork4
26. júl 2014

@amanda12 Ahoj ja mam cerstvu skusenost.... bola na kolono v narkoze 2x... prvý krat absolutne bez problemov...v narkoze si cca 15 - 20m ... ak ide vsetko ako má ... ja som teraz bola dlhsie ako 20min a vraj to islo tazko - tuhe crievka, a nechali si ma tam na noc... ale inak, si ta tam nechaju hodinku na pozorovanie, troska budes pustat vzduch :D co ostal po vystrení, a s doprovodom ta pustia domov...

čo sa týka zotavovania, ani nebudes vediet, ze sa nieco dialo (samozrejme zalezi, ake mas ochorenie),ale tak skor z toho cistenia pred mi ostala zlata zilka 😔 , a teraz trosku ma sem tam pichalo 2 dni v mieste kde mi vraj brali vzorky... ale namas sa coho bat... bola si uz niekedy v narkoze? kedy ides ?

kristinka.s
26. júl 2014

15min v narkoze,ja som ani oblbnuta velmi nebola,len strasne hladna😉 po hodinke sme sli domov.ja som bola aj bez nar. no nikdy viac.porod bol oproti tomu 0bodov.toto zvladnes urcite 🙂

olifcek
26. júl 2014

moj kolega bol len lokalne umrtveny... ziadna narkoza 🙂

ja somz ase bola na vysetreni cez pusu... nikdy viac, bleeee, zhora je to moc hruba hadica...

digysa
26. júl 2014

@amanda12 Tiez som bola na kolonoskopii 2 krat a v narkoze (inak by som to asi ani nedokazala) a zotavovanie......no, asi ako po opici 🙂 Nesmies riadit motorove vozidlo a si trochu ako keby opita 😉

clarissa
26. júl 2014

Celkom vam zavidim tu narkozu..ja asi 7 rokov dozadu ako 20 rocna, kolonoskopia aj fibroskopia oboje bez narkozy...nikdy viac 😔

amanda12
autor
31. júl 2014

@olifcek cez pusu som bola asi 3 x a nič strašné to nie je 🙂 záleží asi všetko aj od toho, čo človek dokáže zniesť a akú ma hranicu citlivosti

Ďakujem baby za príspevky 🙂

lubik002
31. júl 2014

Ja som bola na oboch sondách aj z vrchu, aj zospodu. Dalo sa to prežiť, kolonoskopiu som absolvovala bez narkózy a nebolo to také strašné, ako sa všade možne dočítaš. Iba som bola nafúknutá, ale 2 hodinky po som fungovala normálne a bez bolesti 🙂

olifcek
31. júl 2014

@amanda12 neviem, ja mam hranicu dost vysoko... no museli odobrat 4 vzorky, inak beru dve, cize boli dlho...hrdlo ma bolelo dva dni... ta hadica je strasne hruba, najma, ked cakas, ze bude o hrubke lanka na brzdy na bajku :D

olifcek
31. júl 2014

@lubik002 kolega hovoril, ze ani nic necitil, ze o nicom nevedel... 🙂 samo, nebol v narkoze, len dostal nieco na upokojenie 🙂

martinkabe
17. sep 2014

Ahojte, prosím vás viete mi odporúčiť nejakú gastrologickú ambulanciu v BA, kde robia kolonoskopiu v celkovej anestéze? Mňa to vyšetrenie ešte len čaká, bojím sa ako čert kríža. Koľko ste doplácali? 😖

marek2225
31. aug 2018

@b4rbork4 púšťať vzduch ani nie. Skôr vetry to budeš s toho nafúknutá riadne. Aj priamo pri Tom vyšetrení prdieť nahlas a aj pred doktorkou

marek2225
31. aug 2018

@b4rbork4 tak vzduch asi nie. Ale s toho budeš riadne nafúknutá. Tak priamo pri vyšetrení buded prdieť pred doktorkou

danielka55
5. jan 2024

@b4rbork4 prosim ta kde to robia v narkoze?

b4rbork4
5. jan 2024

@danielka55 tak ono to vedia urobit skoro vsade v narkoze, lebo su ludia, ktory to maju indikovane, ze musia byt v narkoze. Mne to robili v Ruzinove a v Assiduu, teraz chodim na Bezrucovu, tiez mi to tu vedia tak urobit ale uz som po operacii tak zvladbem aj s oblbovakom.

elisa24042017
15. jan 2024

@b4rbork4 aka je cena ? Kolko si platila ak by som chcela ist v celej narkoze? Dakujem

b4rbork4
22. jan 2024

@elisa24042017 plati sa okolo 100e, ja som to mala zadarmo, lebo mam diagnozu, kedy to zadarmo mat mozem a v tom obdobi by som to ani bez narkozy nezvladla. Ale bezne si to ludia platia…