Konizácia

lanka999
17. máj 2023

Ahojte poradte prosim. Gyn mi dnes po vysledkoch z histologie rovno dala termin konizacie. Neviem ci som tomu celemu pochopila ale asi nie vsetkemu. Vyslo mi toto: Dysplazia krcka stredneho az tazkeho stupna a nejake CIN2-3, H-SIL. Znie to hrozivo ked som si to citala v papieroch. Co to presne znamena? Dost som vyklepana neviem co ma caka a hlavne ked sa po zakroku preberiem z narkozy. Z jej rozpravania som pochopila ze rakovina to nieje. Mam sa este pred zakrokom este aj ist zaockovat. CIm ste sa dali zaockovat? Baby tie ktore ste toto podstupili prislo konecne zlepsenie? Ja uz rok bojujem s HPV a uz nevladzem tie stresy. Je vobec dajaka sanca sa tejto pliagy zbavit aby neprislo nic horsie? Je jedno kto mi konizaciu spravi? Lebo ja z tej doktorky nemam dobry pocit je taka bez citu a pacientov berie ako kus...

noami12
17. máj 2023

@lanka999 ahoj mala som presne ten istý výsledok 🙂 tiež som prvé dni bola v šoku ale tebe aspoň spravia zákrok mne to iba sledovali. Ale ja som sa našťastie toho zbavila bez zakroku, už mávam cytologiu dobrú a HPV negativne. Pýtala som sa na očkovanie každý gyn ma na to iný pohľad niektorý hovorí ze už je to zbytočné niektorý odporúča

20erika07
17. máj 2023

@lanka999 mala som presne taky isty vysledok z cytosterov aj histologie ,nasledne o polroka na konizacii mi uz vyšiel karcinom exocervixu. Ja som na konizaciu cestovala pol rebubliky do OUSA v Ba. Očkovať som sa nedala. V OUSA mi to neodporucili a moj gynekológ to navrhol az teraz po 12tich rokoch , ale vraj ked sme si verní tak nie je potreba.

ibrunova
17. máj 2023

Ja som mala presne ten istý nález, absolvovala som konizáciu vlani. Pošlú to potom na rozbor a podľa toho sa rizhodne, čo ďalej. Koľko máš rokov? Máš deti?

lanka999
autor
17. máj 2023

@ibrunova pisem ti ip

lanka999
autor
17. máj 2023

@vsetci Baby ake produkty na podporu imunity vam zabrali a mali ste potom lepsie vysledky?

matabb73
17. máj 2023

@lanka999 vôbec sa nemusíš báť. Ja som bola na konizácia pred viac ako 20 -timi rokmi. Potom som mala ešte aj druhé dieťa. Na operáciu som išla s ešte horším výsledkom a nakoniec bolo všetko v poriadku. Po dvoch rokoch som mala krátkodobo zhoršené výsledky kvôli zápalu. Odvtedy všetko v poriadku.

noami12
17. máj 2023

@lanka999 mne ako som písala hore ze som sa vyhla zakroku, zabral caj vilcacora - kôra nie ten odpad čo vyzerá ako seno, on je výborný na imunitu a ma veľa ďalších účinkov. Takže ja ti môžem odporučiť z mojej skúsenosti tento čajík na imunitu 🙂

mima1608
17. máj 2023

Ahoj, ja som mala presne toto isté pred cca 3 rokmi. Prišla mi na to lekárka kvôli neprestajne sa opakujúcim mykózam. Zákrok mi robili na súkromnej gynekologickej jednodňovej chirurgii. Lekár tam mi dokonca povedal po zákroku, že v takom zlom stave krčok ešte nevidel u ženy môjho veku (ako keby som nemala už aj tak dosť stresu, ale ok). Poslali na rozbory, všetky výsledky sa vrátili dobré. Od vtedy som problémy nemala (klop-klop). Držím palce. Hlavne nestresuj. Ten zákrok nie je nič strašné a zotavovanie bolo tiež rýchle ☺️

lanka999
autor
12. júl 2023

@vsetci ahojte tak najhorsie dni mojho zivota su konecne za mnou. Som akurat 2 tyzdne po konizacii a vysledky z histologie - CISTE OKRAJE 🙂 Chvalabohu klop klop, som taka vytesena. Este budem riesit na odporucanie prvu davku ockovania po zakroku. Vraj o pol roka staci kontrolna LBC cytologia, dovtedy poriadne podporim imunitu a verim ze bude vsetko ok aj nadalej 🙂 Som zvedava na vysledky, verim ze cyto uz bude v poriadku a zbavim sa aj tej hpv pliagy 🙂