Konizácia krčka

lulu_2323
5. júl 2016

Ahojte chcela by som sa vas opytat ktora zena tu uz mate za sebou konizaciu? Nasla som len stare clanky kde baby komentovali ake to bolo..mna caka uz teraz vo stvrtok a cim dalej tym mam vadsi strach..som 10 mesiacov po porode ked mi robili prvy krat stery tak som mala pap 3 lahky predrakovinovy stav od vtedy sa mi to nezmenilo ani sa to nehorsi ani nelepsi po 3 cytologickych vysetreniach ma poslal na konizaciu co mam od toho cakat?

ivanecka33
5. júl 2016

@lulu_2323 ahoj..ja som tomu podstúpila presné pred rokom mam za sebou dve sekcie tak ja som to znášala dosť bolestivo...a nepomohlo každé pol roka chodím na stery a dookola to isté a som zúfalá s toho...ale každý má iný organizmus a znáša to inak..ale držím ti palce..

lulu_2323
autor
5. júl 2016

@ivanecka33 ahoj a prosim ta bolelo ta to po tej operacii? Aj ti to nejako zosivali? Takze aj po odstraneni kuska krcka mas stale zle vysledky? A co teraz budu robit dalej? A ked ti prisli vysledky z histologie o tie dva tyzdne tie boli v poriadku? Vies mam z toho velke obavi

gaaaa
5. júl 2016

@lulu_2323 Ahoj.Ja som bola tiež pred rokom.Je to individuálne u každej ženy je to iné.Ja som nemala žiadne bolesti nič,na druhý den som išla domov.Len za dva dni som strašne začala krvácať lebo som sa nešetrila a praskli mi stehy vo vnutri.Včera som bola na druhu cytologiu tak čakám na výsledky.Držím palce,nech všetko dobre dopadne.

lusia28
5. júl 2016

Je dobre,ze tam ides.Pozru ta zvnutra aj kamerou.Ja som bola v januari,vysledky vysli o.k. Teraz cakam na vysledok steru po pol roku.

lulu_2323
autor
5. júl 2016

@lusia28 ahoj takze z histologie si mala vysledky ok a potom o pol roka si isla az na dalsie stery?

lulu_2323
autor
5. júl 2016

@gaaaa ahoj a prave tohto sa velmi bojim tiez nedokazem odpocivat este do toho mam aj 10 mesacnu dcerku a velmi sa bojim toho krvacia nechcela by som skoncit v nemocnici

gaaaa
5. júl 2016

@lulu_2323 Aspon 1-2 týždne sa šetriť a nič ťažké nezdvíhať.To verím že pri malinkej to nie je jednoduché.Mna chceli potom nechať v nemocncici ale som odmietla.Tak som ležala skoro celé leto doma.každý polrok chodím na stery aj včera som bola,dosť ma to bolelo neviem čo sa deje.doteraz nič a mám novu dr.tak to bolo hrozné.ale najhoršie je čakať na výsledky.

lusia28
5. júl 2016

@lulu_2323 ano,histologia vysla o.k. a teraz pred 2 tyzdnami mi bral 1.ster po konizacii.

lulu_2323
autor
5. júl 2016

@gaaaa a prosim ta to dokedy ta budu takto kontrolovat kazdeho pol roka ci to uz navzdy? Ved prave ja by som si tiez nemohla dovolit ostat v nemocnici a uz mas od tej konizacie dobre vysledky?

gaaaa
5. júl 2016

@lulu_2323 Neviem koľko.v juni minulý rok som bola a odvtedy každý polrok.Nie su najepšie.zatiaľ som mala cin2.uvidím čo bude teraz.

lulu_2323
autor
5. júl 2016

@gaaaa a prosim ta povedali ti ze co dalej? Ze ak budes mat znovu zle vysledky tak co potom? Lebo ja tomu vobec nerozumiem ved ked ti robili konizaciu tak to chore tkanivo ti mali dat prec ci? A to ti neodstranili vsetko alebo si to za toho pol roka dostala znovu?

gaaaa
5. júl 2016

@lulu_2323 Ked som bola u môjho ešte starého dr.tak mi povedal,že dufam,že sa dr.trafili a zobrali mi to správne tkanivo.Inak,že opäť na konizáciu.Od včera ma bolí žaludok čo sa bojím.Ja mám ešte aj cystu na vaječníku tak mám toho plné zuby ☹

lulu_2323
autor
5. júl 2016

@gaaaa jezis tak to je mi velmi luto dufam ze sa das rychlo do poriadku..trafili a zobrali spravne tkanivo? To co je preboha? V sipkach sa nemusia trafit ale nie pri operacii a este takejto dolezitej ci to je bezne?

gaaaa
5. júl 2016

@lulu_2323 U nich je to asi bežné.Ked mi to povedal,zostala som tiež z toho mimo.Zajtra mám výsledky z krvi a cca o 3 týždne z cytologie.

andrea1201
6. júl 2016

@lulu_2323 ahoj,ja som dva dni po konizacii,prebehlo to dobre,ja som isla na konizaciu s nalezom ASC-h,teraz musim mesiac cakat na vysledky z histologie,len dufam ze zobrali vsetko zle

lusia28
6. júl 2016

@gaaaa aj ja mám ešte aj cystu.Je veľká má 7cm.V januári som bola na konzumáciu a 1.8.idem na laparku cysty.Snad už potom bude dobre.Na konizacii som bola kvôli H-Sill (ťažký pred rakovinou stupeň)dr.ma dosť strašil,no našťastie hystologia to nepotvrdila.Vysledky boli úplne v poriadku.Neboj bude dobre

lusia28
6. júl 2016

Konizaciu a nie na konzumáciu😂

gaaaa
6. júl 2016

@lusia28 To ti závidím.Ja som išla na opku cysty presne pred mesiacom a z operačky ma poslali domov.teraz má 5cm a bolesti mám stále.ja mám po konizácii stále cin2 som zvedavá čo mi vyjde teraz.dnes som mala mať poobede výsledky z krvi onkomarkery ale pre istotu budem volať až zajtra a potom ešte cyto o 3 týždne.To čakanie je najhoršie.

mimca1
6. júl 2016

@lulu_2323 ja som po konizácií...a pol roka ponej som otehotnela...vpohode vynosila bábo a mala prirodzený porod....vsetko to krcok vydrzal...netreba sa toho obavat..

lusia28
6. júl 2016

@gaaaa preco ta poslali domov?jMna ta cysta vobec neboli,akurat mi puchne lava noha a mam rozhadzany cely menstruacny cyklus

gaaaa
6. júl 2016

@lusia28 Lebo sa rozhodli,že ešte počkať a mám ju 3 roky.raz sa zmenší raz zväčší,že je vodová.a ak by mi to robilo naozaj veľké problémy tak potom to pôjde von aj s vaječníkom.

ivanecka33
6. júl 2016

@lulu_2323 mňa to bolelo 4 dni som nevedela čo so sebou ani ležať ani sedieť,čistila som sa mesiac.. chodím každé pol roka na kontrolu stále to tam mám aj teraz som bola tak čakám na výsledky

merry25
7. júl 2016

ahojte baby vidim ze ma stym vela zien problemi ja mam tiez pap3b tazky predrakovinovy buduci tyzden idem na konizaciu no neni mi vsetko jedno mam stoho strach vidim ze ste to super zvladli co to mate us za sebou drzim vam palce aby ste boli zdrave

gaaaa
7. júl 2016

@merry25 Neboj zvladnes to aj ty a budes zdrava.Drzim palceky nech vsetko dobre dopadne.

merry25
7. júl 2016

mate niekto skusenosti s levickou gyndou vam robily konizaciu?

merry25
7. júl 2016

@gaaaa dakujem keby si mala pravdu mam 3deturence snad to dobre dopadne

gaaaa
7. júl 2016

@merry25 Mne robili v Nr

gaaaa
7. júl 2016

@merry25 Urcite vsetko dobre dopadne neboj.Hlavne po zakroku sa setrit aspon dva tyzdne.

merry25
7. júl 2016

@gaaaa dakujem keby si mala pravdu mam 3deturence snad to dobre dopadne
@gaaaa stale ma napadaju vseliake blbosti ja som dost stresovy clovek aj tazky alergik bojim sa anestezi a si lepsie na tom ako ti to spravily ?
@gaaaa

gaaaa
7. júl 2016

@merry25 Neboj to zvladnes,ja mám diagnoz až až a po každej anestezii mi býva zle a vraciam.Nie je to ťažký zákrok a hlavne krátky.Pravdu?ani moc nie.keď som bola minulý rok na konizacii som mala CIN 3 a teraz CIN2.teraz som bola v pondelok na stery tak uvidím ako to dopadne,tiež mám strach lebo mám stále problémy.