Konizácia krčka maternice

maria123a
18. sep 2019

Dobrý deň mamičky mam 21 rokov no som už po pôrode mam 2 ročného syna a v pondelok mi volali z gynekológie na základe preventívnej prehliadky a výsledkov cytologie vraj výsledky nie sú dobré znelo to takto (našli sme vám abnormálne bunky... Na krčku maternice, už minulý rok sme vám ich našli no bolo to v norme.. Teraz už sa to trosku odchyluje od normy a odporúčame konizacia krčka maternice aby sme presne vedeli o co ide. Ak by sme to neriešili o 10-15 rokov by z toho mohla vzniknúť rakovina) ja vylKana odpovedám že čo nepomylili ste si telefonát mne minulý rok nik o ničom nepovedal.. Nieje konizacia urýchleny krok? Aby som mala ísť hneď do narkozy a rezať.. Keď mi nikto nič ani nepovedal a hneď v pondelok mam ísť na konizaciu Nepovedali mi ani presne hodnoty ktoré boli zistené.... Keď sa viac pýtam povie mi sestrička len nestresuj té len si prihorsujete a podobne.. Nechápem o co idoe vôbec.. Obávam sa najhoršieho môžu tam nájsť priamo rakovinu ci len pred rakovinové stavy? Veľmi sa bojím najmä výsledkov mam ešte malinke ho synčeka 😭

liwmia
18. sep 2019

@maria123a ako ti povedali, tak to presne bolo so mnou. V roku 2005 mi v CR prvykrat povedali, ze mam nalez, ale ze to treba len sledovat, ze to nie je este take hrozne. Zabudla som na to, a ani na SK mi nerobili ziadne testy. Az teraz pred rokom v DE mi doktorka povedala, ze zial, mam PPA 3a ze kazde 3 mesiace kontrolny ster. Takze sa mi to od roku 2005 zhorsilo. A teraz pred pol rokom uz som mala PPA 4,co uz je katastrofalny stav, musela som urychlene na konizaciu. V nemocnici mi povedali, ze velky stres je najvacsi nepriatel tejto "choroby", zobrali my cca pol krcka a teraz ked otehotniem, tak budem na rizikovom
Neviem, v akom stadiu mas ty krcok, ale mozno je lepsie hned odstranit, kym mas chyteny len kusok, nie ako ja, pol krcka

3009
18. sep 2019

@maria123a treba tam ísť a zbytočne nestresuj. Povedali ti správne, treba to riešiť a nie čakať. Aj moja dcéra bola po 1. pôrode a po konizácii do roka aj znova otehotnela.

maria123a
autor
18. sep 2019

@3009 ano len sa bojím co najhoršie mi po histologii vedia povedať keď povedala ze testy nevyšli až tak zle

mogaa
18. sep 2019

@maria123a konizácia nie je len zoškrab tých buniek z krčka maternice? ak ti výde zlý cytológia? lebo kamarátke to robili už 3x

natalila90
18. sep 2019

Ahooj 🙂 ja mám 23 rokov a riešim to iste čo ty. Ja mám CIN3 ale aj CIN1, HPV vírus, HSIL, a ďalšie veci ktorým vôbec nerozumiem. Dnes som bola v Ružinove v nemocnici za jedným lekárom len na konzultáciu a hneď ako videl výsledky s Biopsie tak ma poslal za ďalším. Ten hneď ma objednal na pondelok na nejakú konzultáciu s ďalšími lekármi kde sa budú rozprávať že aký bude postup liečby.
Nechcem ta strašiť len som ti tým chcela povedať že všetko sa da riešiť, a netreba sa báť. Hlavne treba pozitívne myslieť, pýtať sa na všetko čomu nerozumieš, skus aj iných odborníkov... sú tam predsa pre nás 🙂 ja som mala pred rokom tiež len CIN1 a teraz mám CIN3 a ďalšie veci... keď máš možnosť, chod ešte za ďalšími a pýtaj sa. Kľudne mi nápis kebyže ti je naprd a chceš sa len vykecat 😊😊 držím palčeky

0hena0
18. sep 2019

@maria123a tiez som bola na tom zakroku, tiez vraj nic sa nedeje. Ale pre nic, za nic sa na to nejde, len tak, pre zmenu... Necudujem sa. Ked mi vzali babatko, mala som otazky a odpoved bola, cim menej sa budete pytat, tym lepsie pre vas. Ze, je to v moj prospech. Tiez nie fajn pristup.

0hena0
18. sep 2019

@mogaa myslim, ze je to viac hlbkova zalezitost. Isty cas by mal byt pokoj od zlych vysledkov.

natalialia123
23. máj 2022

Dobrý večer,čaká ma konizacia krčka
Maternice.mate niekto skúsenosti?ako to prebieha?koľko budem ležať v nemocnici čo robia po operaci?dakujem