Krčok maternice - bojím sa rakoviny

moninaa
5. jan 2019

Ahojte žienky.
Chcem sa spýtať cca 2 roky späť mi vyšla cytológia Ascus,Hpv poz.vysoko rizikové typy-ezpresia onkogénov E/6 E/7.Následne som išla na knips biopsiu.Výsledok CIN I.Výsledok po konizácii-v dvoch blokoch zachytené úseky LSIL (CIN I) -resekcne okraje voľné.Následovalo vyšetrenie po pol roku.Expresia žiadna,LBC Ok a aj HPV ok.Po druhom pol roku tiež.Po tretom pol roku nálezAcus AACUS

moninaa
autor
5. jan 2019

Po tretom pol roku nález ASCUS HPV vysokor.pozitývne potvrdená expresia onkogénov E/6 E/7.Bola som zas na knips biopsii o dva týžne mám výsledky z histológie.O necelý mesiac mám výsledok z HPV genetiky.Bojím sa rakoviny ako čert kríža.Deti ešte nemám.Mám 27 rokov...máte podobné skúsenosti?

ink
9. jan 2019

Ahoj, skús napísať do skupiny zdravotníci na MK, myslím, že sa tam skr dopátraš odpovedi.

lacibo
9. jan 2019

@moninaa ja sa opýtam možno tak od veci, ale predsa..cytológiu ti robili iba v rámci preventívnej bežnej prehliadky u gynekológa (bezplatnej) alebo aj nejakej špeciálnej a platenej? ja mám presne vždy pochybnosti, či mi všetko vyšetria z toho steru, či objavia aj HPV a podobne? doteraz som mala vždy číslo 2. (O.k.) tak mi hovorí dr.

moninaa
autor
9. jan 2019

Ďakujem

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz