Krvácanie mimo menštruácie

nikolotschki
29. aug 2020

Dobrý deň! Viem, že týchto tém je tu uz pomerne dost, ale predsa sa pytam ci by mi niektora z Vas vedela poradit..Uz asi treti alebo stvrty mesiac po sebe sa mi stava taka vec a to, ze menstruaciu doatanem presne (par dni hore dole obcas) trva normalne 5 dni..a potom presne o tyzden zacinam spinit-niekedy viac niekedy menej..trva to od troch az do piatich dni kym to uplne prestane..vcera ale vyslo zo mna aj par malickych zrazenin-trvalo to par hodin a potom zas len slabe spinenie..Mam 31 rokov nikdy som nebola tehotna okrem bolesti v prvy den menzesu nemam ziadne problemy..pri sexe alebo po nekrvacam nemam ziadne bolesti..Teraz neviem ci je to ovulacia alebo to moze byt nieco vaznejsie..Viem ze najlepsie je ist k lekarovi to aj pojdem ale aj tak by som sa chcela nejako ukludnit . Pred tym ma pri ovulacii dost bolievalo brucho takze som vedela co je vo veci..no teraz neboli nic len to spinenie prip.slabe krvacanie..Vopred Vam dakujem za precitanie popr.nejake rady alebo skusenosti. Majte pekny den

kamajka
29. aug 2020

@nikolotschki no jedine lekar ti moze dat odpoved.. aj ked mozno aj ten bude mat problem. Ja som mala problemy s mimocyklovym krvacanim vyse roka, vraj "zblbnute" hormony, bola som na precisteni, mala som pol roka hormonalne teliesko, brala rozne lieky, nakoniec antikoncepciu 8 mesiacov ale aj po nej mi zacal ku koncu cyklus blbnut, tak som vysadila a same sa to chvalabohu upravilo. Akurat ze cyklus mam len 24 max 25 dnovy.

moonlight1210
29. aug 2020

@nikolotschki moze to byt ovulacia (ale tie zrazeniny uz skor svedcia, ze to nebude len tym).
Mozu ti blbnut hormony. Mozes ist uz do predfazy pred menopauzou (kludne aj v tridsiatke, obcas sa to stane).
Moze to byt priznak rakoviny.
Urcite chod s tym k doktorke a uz necakaj dalsi mesiac, ci sa to objavi zas.

nikolotschki
autor
29. aug 2020

@moonlight1210 ano ze mozem ist uz do menopauzy mi povedala aj moja krstna pretoze ta isla do menopauzy v 35-ke.. no teda nastrasila som sa este viac 😅 ale aj tak vam dakujem za odpovede..a inak @kamajka ja som nikdy antiku nebrala ani ziadne ine lieky..ach jaj.a tak vam velmi pekne dakujem

zuzana_ilkova
29. aug 2020

@nikolotschki ahoj ja mam ten isty problem, cca od 20tky, konkretne nemam diagnozi ziadnu stanovenu, ale lekarka to pomenovala ako skrateny cyklus... pred porodom to bolo 12dni od ukoncenia menzesu, po porode bolo vsetko pol roka OK a teraz posledne 2mesiace mi zas zblbol system a je to uz 4 dni po ukonceni menzesu...uzivala som tabletky duphaston,cyklus som mala pravidelny len vtedy ked som ich brala

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana_ilkova
29. aug 2020

@retatka ja som ho brala cca 6 rokov, minuly rok som vysadila lebo som otehotnela, idem to riesit dalej musim ist na endokrynologiu a gyndu ...len mmntalne nemozem ist od maleho

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana_ilkova
30. aug 2020

@retatka tak ako ziadne vedlajsie ucinky som nepocitovala, a vela moznosti som nemala ako to upravit antikoncepciu som nechcela a toto zaberalo...teraz by som to chcela riesit nejak inak ale neviem vobec ako tiez nechcem cely zivot na tabletkach byt..