Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Krvácanie po kyrete. Poradíte?

donnah
30. sep 2014

Viem, je tu ohľadom toho veľa otázok, no ja by som vás rada poprosila o odpoveď na tento konkrétny problém, ak niektorá máte skúsenosť. 24.9. som bola na kyr. po MA a krvácala som iba v ten deň, na druhý deň to bolo iba fakt mininum. Potom nič. No a včera som začala špiniť a dnes som sa už normálne rozkrvácala ako pri MS, čo je asi nemožné, lebo vraj to trvá asi 6 týždňov kým znova začne normálny cyklus. Takže sa chcem opýtať či je to normálne, alebo niečo neni v poriadku. Dr mi nič ani nepovedala ani nepovedala kedy mám prísť na kontrolu. Ja som sa popravde na to vtedy nepýtala že čo ako bude pretože som bola úplne psychicky odrovnaná. Tak ak mi niekto viete poradiť budem vďačná.

p_etrisha
30. sep 2014

Ja mam za sebou aj kyret aj porod. Pocas 6-tich tyzdnov sa jednoducho cistis, ci po tom, alebo tom. Intenzita sa moze menit. Mne robili kyret 2x v priebehu dvoch dni, lebo to odflakli a ostalo mi v maternici, ale krvacala som asi tyzden silno, potom zoslablo a o par dni skoncilo...No skoncilo...Akoze nemala som krv, len take tmave akoby hlien (teraz to mavam ku koncu menzesu). To bolo 2 dni a potom som zas zacala krvacat, ale slabsie a skoncilo to na den presne 6-tich tyzdnov. Takze ja nemyslim, ze by to cosi vazne mohlo byt. Ale nie som lekar, len vravim, ze sa mi to menilo a nik sa tym nezaoberal aj ked ma cistili na dva razy..

stefka33
30. sep 2014

Normálne máš menzes. Odkiaľ máš že je to nemožné?

23petka
30. sep 2014

ahoj,neviem či je to v poriadku to,že si začala zase krvácať,ale ja som krvácala v prvý deň riadne,potom už menej a ms mi prišla po 5 a pol týždni,ale za tú kontrolu si zavolaj a spýtaj sa,ja som bola týždeň a pol po kyrete na kontrole..ak by sa ti to nezdalo a nejako veľa by si krvácala,tak skoč na pohotovosť

suge
30. sep 2014

donnah, krvácanie po kyretáži zvykne byť postupne zo dňa na deň slabšie - niekto krváca 5, niekto 7 aj 10 dní, no intenzita by mala jednoznačne klesať, z krvácania čerstvou svetlou krvou by malo byť postupne špinenie, ktoré úplne vymizne. Preto sa mi nezdá byť normálne, ak je niekto po kyretáži a po šesťdňovej prestávke začne silnejšie krvácať. Je nepravdepodobné, aby to bola menštruácia - pri menštruácii sa predsa odlučuje časť vnútornej výstelky maternice - endometria a spolu s krvou odteká preč - trvá to tých obvyklých pár dní. Pri kyretáži však maternicu zvnútra doslova "vyškrabkajú" - je to ako keby si celú menštruáciu zrýchlene absolvovala na operačnom stole. Takže aj keby si momentálne mala dostať menštruáciu (podľa kalendára), určite by nebola taká ako bežne, nebolo by už "z čoho" 🙂. Čiže vidím to takto. Ak je krvácanie skutočne veľmi silné - na veľa vložiek, aj v zrazeninách a pod., prípadne ak máš silné bolesti v podbruší alebo horúčku alebo je ti na odpadnutie, daj sa ihneď odviezť na pohotovosť - najlepšie aj s dokladom o tom, že si 24.09.14 absolvovala kyretáž. No ak máš pocit, že krvácanie je zvládnuteľné a vydržíš do rána, tak vydrž a ráno navštív svojho gynekológa. Držím palec, nech všetko dobre dopadne 😉.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli