Krvácanie po menštruácii - mám zdravotný problém?

makakova
15. dec 2019

Ahojte, obraciam sa na vas s problémom ohľadne krvácania .. začiatkom mesiaca som dostala normálne menštruáciu, trosku slabšiu oproti predchádzajúcim ( po pôrode mi velmi zosilnela, musela som používať popôrodné vložky ) a teraz bola taka ako kedysi. No a a po10 dnoch teraz som znova mala jasnu červenú krv na nohaviciach s akousi čiernou zrazeninou.. dalsie dva dni uz iba spinenie , akoby úplne slaba minimálna menstruacia . Chcemsa opýtať ak sa vam niečo take stalo, ci to bolo normálne , hormonálne alebo to bol nejaký zdravotny problém. ? Tehotná by som nemala byť, test bol negatívny včera. Pobolieva ma podbruško.. a stále špinim. Ďakujem. K doktorovi pojdem v týždni ak to neustane

katka1728
15. dec 2019

@makakova ahoj ja mam teras podobny problem, stym ze ja som neprestala krvacat a do dnesneho dna je to uz 16 den. Ono to nie je ani krvacanie ale to je len take slabe akokeby spinenie po utreti taka svetla krv. Tiez som objednana na prehliadku ale az na januar ale zvazujem ci sa skor neobjednam aspon na krv na hormony.

makakova
autor
15. dec 2019

@katka1728 presne ,iba na papieri krv svetlá a na vlozke občas hnedá stará krv,akoby výtok.. nikdy som to nemala. 16 dni tp máš? To je dost dlho radšej chod skôr k dr. Nemusí to byť sranda

katka1728
15. dec 2019

@makakova ono ja uz som mala problem asi tak pred dvoma rokmi, haprovali mi hormony sem tam sa stalo ze mi mesiac vynechala,dostala som dhuphaston ale nebrala som ho takze dufam ze to bude len tym, kedze mam 40 rokov uz to moze byt skory prechod aj ked to je skoro ale clovek nikdy nevie. Samozrejme tam strach je.

makakova
autor
15. dec 2019

@katka1728 tak to môže byť.. držím palce nech to nieje nič vážne a prejde to.sup k doktorovi. Ja som bola tento týždeň u gynekológa a všetko bolo ok. A v piatok zrazu toto.. som sa skôr zľakla ze som v tom..ale test negatívny ,tak tiez ostal len strach ,ale hádam len hormóny tiež..

eryka03111978
16. dec 2019

@makakova ahoj u mna sa to vyskytlo uz viackrat.... mne to vyvolava nefunkcna stitna zlaza.... hormony mam rozhadzane..... nenormnalne.... v pohode dostanem menstruaciu dva krat za mesiac a potom bum mesiac dva vobec....

makakova
autor
16. dec 2019

@eryka03111978 to mi je ľúto, čítala som aj o štítnej .. kto vie môžno sa to týka aj mňa, citim sa nejaká celá onicom a aj slo kilo dole, unava je strašná.. zajtra pôjdem k dr. I keď sa bojim celkom. Stále dúfam že je to nejaká odveci menštruácia. No skôr zo mna ide hnedá krv, zrazeniny , čiže stará krv.. 😣

katka1728
16. dec 2019

@makakova a mas to este stale?

makakova
autor
16. dec 2019

@katka1728 stále ,v sprche hnede malézrazeniny krvy som našla večer a na toaletaku červená jasna😔

katka1728
16. dec 2019

@makakova no tak ako ja ale ja nemam ani hnede ani zrazeniny len krv svetla ruzova. Do dnesneho dna je to 17 den od zaciatku menstruacie😣. Ja uz mam taky strach ze asi do zajtra nevydrzim kym pojdem na krv a kym budu vysledky. Citam vsetko mozne a uz mi stoho sibe.😣

ladyvi
16. dec 2019

@katka1728 u mna to bol polyp, co mi robil tieto problemy. Spinenie aj 3tyzdne. Vybrali operacne, poldna v nemocnici.

katka1728
16. dec 2019

@ladyvi ach jaj 😔 a mala si aj bolesti v podbrusku ak bol ten polyp? Lebo ja uz sama neviem ci ma nieco boli alebo to mam v hlave.

ladyvi
16. dec 2019

@katka1728 nemala. Iba mi dosiel cyklus a nie a nie skoncit. Opakovalo sa to 2x po sebe, tak som zasla k Dr. a bolo polyp vidiet na ultrazvuku. Hned ako som mohla, dala som odstranit.

katka1728
16. dec 2019

@ladyvi no tak uvidim, ja to mam teras prvy krat tak dlho, sice tie moje dni za posledny rok su divne aj mi dva mesiace vynechali aj boli bez bolesti aj z bolestami tak ja uz fakt neviem😔

makakova
autor
17. dec 2019

Tak nakoniec to su vraj hormóny. Dala mi lieky a malo by sa to upraviť za par dní. Zrejme kvôli zníženej tvorbe mlieka,ked uz kojim iba v noci. Držím palce nech aj vy to máte ok a nieje to nič vážne.

katka1728
17. dec 2019

@makakova tak ja som dostala zatial askorutin, vysledky krvy budem mat az za dva tyzdne. Ale dnes sa mi to spustilo normalne ako menstruacia aj z bolestami tak uvidim

cloviecka
6. jún 2020

@katka1728 ahoj, ako to napokon dopadlo s tým krvácaním po menštruácii.tiez to teraz riesim, mám 40 rokov a po menštruácii stále spinim, dokopy je to už 16ty deň.

katka1728
19. jún 2020

@cloviecka
@cloviecka ahoj tak nakoniec ziadny prechod a nic podobne co sa tyka hormonov. Momentalnr som 4 den od zakroku brali mi vzorku z maternice odobrali mi myom z maternice a islo to na histologiu a este ma caka koncom leta operacia kde mi pravdepodobne odstrania jeden vajecnik.

cloviecka
21. jún 2020

@katka1728 veľmi držím palce. Ja mám zatiaľ počkať, či sa to zopakuje.

janka9800
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibka26
2. jan 2023

@makakova Ahojte, pozerám že je to starší príspevok ale aktuálne mám taký problém krvácanie mimo menzes asi 5 deň , lekárka na ultrazvuku nevidí nič čakám za výsledkami zo steru , som nervózna veľmi ako to dopadlo u vás?

tina7729
27. jan 2023

@bibka26 mám podobný problém tiež už 4 deň spinim

katka1728
7. feb 2023

@bibka26 ahoj v prvom rade som zmenila doktora, a bola to potvrdena endometrioza cize operacia. Odstranili mi jeden vajecnik aj z vajcovodom a cast druheho vajecnika. Boli mi nasadene endovell tabletky aby som nemala menstruaciu. Brala som ho 9 mesiacov a teraz musi zacat brat antikoncepciu. Pocas tych 9 mesiacoch som mala 2x menzes a potom znovu nic. V decembri som vysadila endovell a teraz cakam kedy znova dostanem menzes aby som mohla zacat brat Hak.

bibka26
9. feb 2023

@katka1728 ďakujem za odpoveď