Krvavý výtok namiesto menštruácie

annaxj
16. aug 2018

Ahojte. Neviem či toto je tá pravá stránka kde toto mám písať ale nič lepšie som online nenašla.. takže ja mám 19 rokov, a pred týždňom som mala dostať menštruáciu, ale namiesto nej mám len taký hnedo/rúžový výtok. Nieje ho veľa, ale trvá už týždeň a pól. Brucho ma nebolí ani nič také. Minulý mesiac som mala menzes normálne ale mesiac predtým (čiže v Máji) som mala toto isté, trvalo to 2 týždne, potom to prestalo, tak som to nejak neriešlila. Vždy som mala dosť nepravidelnú menštruáciu, občas mi vynechávala ale myslela som si že to je kôli veku, vraj v puberte môže byť menštruácia nepravidelná ale myslím že v 19tych by to už malo byť ok. Neviete niekto náhodou čo by to mohlo byť? Tehotná určite niesom, keďže ešte som nemala sex, a u gynekológa som ešte nebola, aj keď už som objednaná. Ďakujem dopredu. 🙂

asia83
16. aug 2018

@annaxj Trvá to prvé roky, že sa menštruácia iba upravuje. Ste veľmi mladá, do 21. rokov iba rastiete, vyvíjate sa, reprodukčný, endokrinný systém tiež. Akú som ja mala rozhádzanú menštruáciu zo začiatku, aj 9 dní trvala niekedy. Pokiaľ nemáte bolesti či iné ťažkosti, netreba sa tak sledovať.

annaxj
autor
16. aug 2018

@asia83 ďakujem, len trochu sa bojím, môžu to byť hormóny ale keď som googlila ten krvavý výtok tak mi vyhodilo aj dosť vážne choroby. Ale nemám žiadne iné príznaky iba ten výtok tak neviem. :(

asia83
16. aug 2018

@annaxj Ak dostanete budúci mesiac klasickú menštruáciu, podľa mňa sa netreba strachovať. Ja verím, že dostanete. Navyše, ste mladá a nemali ste pohlavný styk, tam by sa nemalo nič stať. Ale ak vás to upokojí, navštívte gynekologičku, vyšetriť by vás síce nemala klasicky, ale vie, čo robiť a vysvetlí vám to.

annaxj
autor
16. aug 2018

@asia83 ďakujem dúfam že to naozaj nieje nič vážne 🙂