Ktorý spôsob laparoskopie je účinnejší?

dicinka1
29. jan 2007

cafte baby.pocula som ,ze su 2 sposoby laparky.ktora je lepsia?ucinnejsia?

kattkaa
8. nov 2010

@dijanka Ahojko, ja ešte čakám na výsledky z histológie, dufam že budú dobre. Mne ma zajtra kamoška doniesť ovulačné testy, tak počkám kým príde mrška, uvidím či mi teraz nebude meškať po LPS a začína snaženie. Ani nevieš aké mám obavy či nám to vyjde, takže som podobne na tom ako ty, ale ty už maš ako vidím aspoň jedno dieťa a ja ešte žiadne 😒. Držím Ti palce na piatok a daj vedieť ako ste dopadli. Čo sa týka toho vianočného darčeka jaaj keby nám to vyšlo 🙂 . Ja si ani neviem predstaviť ten pocit uvidieť na teste zrazu // čiarky.

dijanka
9. nov 2010

@kattkaa určite dám vedieť, ako sme dopadli 😉 ja síce viem ,aké je to nájsť // na teste, ale ešte aspoň raz by som to chcela zažiť, lebo to nájdenie už bolo tak straaaaaaaaaaaašne dávno, že si to už len tak matne pamätám ...keby som vedela vtedy, že to pôjde taaaaak ťažko, skúšala by som už od toho pôrodu 🙂 ty si už skúšala tie ovulačné testy aj predtým???ja som ich ešte ani nevidela....kde sa to dá kúpiť a ako sa s tým robí????možno sa niekto zasmeje a povie si, že fakt blbá, ale ešte som sa s tým nestretla...ak môžeš, poraď, skúsila by som aj ja 😉

kattkaa
9. nov 2010

@dijanka Ahoj, neboj snad sa dozijeme vytuzenych // ciarok 🙂 Keby clovek vedel pretym, ze to pojde tak tazko, tak uz by som sa snazila o nieco skor, ale clovek mieni a panboh meni 🙂 ako sa hovori. Co sa tyka ovulacnych testov v pohode, ked si ich predtym nepotrebovala tak jasne ze Ti nic nehovoria. Predavaju ich v lekarni volaju sa ovulacne testy a maju rozne znacky, ja mam Rapiclear, vies si podla nich zistit ci Ti prebieha ovulacia a teda ci sa uz mozes zacat snazit o baby, pouzitie je jednoduche, je to taky tenky pruzok, ktory namocis do poharika s mocom a po 15 sekundach sa Ti bud ukazu // palicky co znamena ze mas ovulaciu, alebo len jedna co znamena ze zatial ovulaciu nemas. Takze pouzitie je jednoduche 😉

dijanka
14. nov 2010

@kattkaa ahojky 😉 , ďakujem za stručný postup použitia....to máš pravdu, že človek mieni a pán boh mení... 😒 ozývam sa až teraz,lebo cez víkend som nejako nestíhala...a keď si uvedomím, že zajtra zas do roboty, tak mi je blbo 😖 prečo to voľno tak rýchlo prejde a zas makať celý tt...v piatok sme boli s mm na genetických testoch...bolo to také čudné, lebo sestrička kreslila celý rodokmeň oboch (môj a mm), potom nám zobrala krv...jedny výsledky budú tak cca za mesiac a tie druhé tak cca za 5 mesiacov, ale predbežný verdikt podľa dr. bol, že všetko je o.k., a že je to len otázka času, kedy nájdem // na teste, vraj, keď už máme jednu ratolesť, tak je to len tým podvedomím, že hroooooooooooozne chceme a stále na to myslíme 😝 ...môjmu mm odporúčila, že sa má klepnúť po kapse, objednať a zaplatiť nejaký predĺžený víkend, malú máme odrifľovať k babkám, nech sa postarajú...a my dvaja, nech sa o seba po celý ten čas neodlepíme 😀 😀 😀 no neviem si to celkom dobre predstaviť, lebo po 10 rokov manželstva to už nie je také romantické, zaľúbené, ako na začiatku... 😅 , tak sme sa s mm smiali, že sem-tam si dovolíme aj nadýchnuť sa 😀 😀 😀 ak by k niečomu takému došlo.....
a čo ty, už si skúšala ovu-testíky????ešte som sa chcela opýtať, že koľko ich je v balení, čo používaš a koľko to stojí????prajem pekný večer 😉

kattkaa
21. nov 2010

@dijanka Ahojko, konecne som sa dostala k PC, vytopil nas sused tak som mala co robit, tento vikend sme to tu davali dokopy, tak som taaak narobena, moje krize. Tak super, ze Dr. povedal ze ste OK, este pockat na tie vysledky. A preco az tak dlho trvaju vysledky ? Najhorsie je sa od toho ze chces babo odputat, kazdemu sa to lahko povie, ale nie vzdy sa to da, hlavne ked tak velmi chceees 🙂 , ale verim ze vsetko bude OK, ja som konecne dostala prvu mrsku po LPS, som rada lebo som sa bala ze sa mi nebude vediet spustit a vyvolavacku moc nechcem, ale nakoniec prisla sama 🙂 , este sa musim objednat k Dr. chce sa pozriet co robi moj vajecnik ci je to OK, tak drz mi palce. S tou dovcou to je dobry napad, ved skuste nejaky predlzeny vikendik 🙂, pekne ze 10 rokov manzelia 🙂 Testiky som este neskusala, lebo som cakala na mrsku, este sme s mojim drahym ani nic neskusali 🙂 bola som ubolena, a ked som aj mala chut tak moj drahy zase nemal, ale ved nebudem to silit 🙂, ale po mrske urcite vyskusam a drahy nebude mat na vyber 🙂 Co sa tyka ovu testov ja som si kupila balenie v ktorom je 5 kusov, volaju sa RapiClear a stoja 6,42 Eur aspon v lekarni kde robi kamoska.Pekny zvysok nedele prajem 🙂

moncici
22. nov 2010

Ahoj neviete mi niekdo poradit ako to teraz prebieha na laparke v štvrtok idem a mam dost zmiešané pocity,trochu bojím ☹

kattkaa
22. nov 2010

@moncici Ahoj, ja som absolvovala laparku pred mesiacom. Mna prijimali v pondelok, pri prijme mi zmerali tlak, vysetrili moc, vypisu s Tebou tlaciva, potom som bola prijata na izbu, o 12-tej bolo predstavovanie doktorom, a este mi robili vysetrenie ako u gynekologa. Do takej 15-16-tej som mohla jest, ale po pravde taky stres som mala a bala som sa, ze mi ani nechutilo, ale vela som pila vodu a to odporucam, potom nemas pocit po operacii ze si smädna. Vecer mi robili prvy klistir, a dali mi na spanie diazepam a este mi pichli inj. na zrazanie krvi. Rano o 5-tej mi robili druhy klistir, potom som sa musela osprchovat a setricka mi prisla zabandazovat nohy. Na salu ma brali ako prvu o 7.30, co bolo fajn, na sale mi pichli kanylu do zily, a este inj. naladovku, potom ma zobrali priamo na salu, kde si este pamätam ze som si lahla do kresla podobneho na gynde, len som mala nizsie nohy, tie mi zafixovali, sestricka pri mojej hlave mi hovorila co prave robia, napojili mi kanylu, potom mi dali ku tvari masku aby som sa nadychla, ze to je len kyslik a potom si uz nic nepamätam az ked som sa na intenzivke zobudila na to ako hovoria moje meno. Po prebrati som dostala na cca 10min triasku, tak dali na mna este zupan, prezliekli ma do mojej kosele a odviezli ma na izbu. Po operacii som sa citila fajn, prvy den som v podstate prespala, az ked som sa druhy krat zobudila tak som 2-krat vracala, ale potom som zavolala setricku a dali nieco proti zvracaniu, no a cely den som mala infuzky. Mala som vyvod na drenaz, ale nastastie som nebola zacievkovana, tak hned ako som mohla pit, tak som zavolala setricku aby mi pomohla na zachod, lebo cievkovanie som urcite nechcela 🙂 Bolest po operacii sa da zvladnut, mne dali len prvy den proti bolesti a na druhy den sa ma pytali ci nieco nechcem, ale ta bolest sa dala zvladnut, neboj 🙂, pustali ma na stvrty den domov. Ja som sa hrozne bala, lebo to bol moj prvy pobyt v nemocnici, ale vsetko prebehlo v poriadku a neboj da sa to zvladnut aj ta bolest, a ty uz mas odrodene dve deti, takze laparku a s nou spojene vsetky tie veci v pohode zvladnes 🙂 Zotavovanie po laparke je omnoho rychlejsie ako po klasickej operacii, ja som bola okrem pobytu v nemocnici doma este ak nepocitam vikend tak 3 dni. Ja som mala endometricku cystu na vajecniku, a este mi robili prefuky, takze nemala som len taky klasicky zakrok, ze mi len pozru do brucha.Neboj zvladnes to, drzim silno palce 🙂

moncici
23. nov 2010

@kattkaa Dakujem za odpoved 🙂

bbtina
23. nov 2010

@moncici ja som mala laparku cca pred pol rokom, okolo 11.00 ma zobrali a o 21.00 som už bola doma, bola som na 1dňovej chirurgii, nebolo to nič hrozné, v ten deň som nemala absolútne žiadne bolesti, len na druhý deň som bola trochu ubolena a horšie sa mi chodilo ale nič neznesiteľné 🙂

moncici
23. nov 2010

daujem to by som chcela aj ja ale mne už povedali že tam strávim asi 3 dni ak
mi nič nenajdu možno preto že mam viac rôčkov a velku túžbu mať ešťe male babatk 🙂 o ale dakujem

dijanka
28. nov 2010

@kattkaa ahojky, prepáč, že až taaaaaaaaaaak neskoro sa ozývam, ale mám doma taký frmol až no.... 😝 najskôr šla svokra na operáciu-vymieňali jej bedrový kĺb a v piatok som svokrovi volala záchranku, lebo mal hrozne vysoký tlak ☹ , samozrejme aj jeho nechali v nemocnici, takže poobedňajšie hodiny pendlujem po nemocnici...raz som pri svokre, potom pri svokrovi...no a keď prídem domov, tak kmitám okolo malej a domácnosti...už som vycucaná ako špongia z toľkého behania.... ☹
výsledky neviem, prečo trvajú tak dlho, to nám nepovedali...vraj to tak trvá, že máme čakať 😒 , tak čakáme...tak to je super, že mrška prišla sama.... 😉 držím silno palce, nech je všetko o.k....ja mám tretí mesiac po laparke a nič 😒 bud. tt má prísť mrcha, tak uvidím, či dorazí načas, či nie...a potom si kúpim tie ovu testy....takže ak som správne pochopila, tak ty si tie ovu testy ešte tiež nerobila, však? takže mi nebudeš vedieť poradiť, že kedy si ich mám robiť...či každý deň, alebo od toho 14-stého dňa, alebo vlastne kedy....???
prajem pekný večer 😉

moncici
29. nov 2010

@kattkaa Ahoj no už mam za sebou laparku lava tuba nepriechodná pravá priechodná lekár povedal že to mohli spôsobiť zrasty že sa nedarí tak že teraz chvilu oddych a šupito nato len neviem ako dlho čakať to sa musím opítať ale dúfam že už budem mať šťastie pený den zasnežený
🙂

kattkaa
29. nov 2010

@moncici Ahoj, tak super ze uz to mas za sebou, vidis zvladla si to 🙂 . A ako bolo v nemocnici, dalo sa ? Mna operovali na Kramaroch. Ak sa citis po laparke dobre a nie si ubolena tak mozes aj teraz sup na to, niektore baby uz skusali po tyzdni 🙂, ja som bola mierne ubolena a cakala som na prvu mrsku tak teraz to skusime, ale nechavam to volne, a uvidime, u kazdeho to je individualne. Drzim Ti palce 🙂 , kiez by sa nam este tento rok zadarilo 🙂 Pekny vecer prajem

kattkaa
29. nov 2010

@dijanka Ahoj, v pohode ja som tiez nestihala pisat 🙂. Tak mas to doma pestre, este aj o svokrovcov sa starat. Byvate spolu so svokrovcami, alebo oddelene ?Tak pevne nervy prajem, aby vsetko dopadlo dobre a bola si v pohode.
No uz mam po mrske, nastastie sa dala zvladnut, lebo som sa bala aby nebola extra bolestiva, ale dost som krvacala, este musim ist na kontrolu ci je vnutri vsetko Ok.Ja som si uz davnejsie robila ovu testy, u kazdej zeny to je individualne kedy ma ovulaciu, zavisi to od dlzky cyklu, pocita sa od zacatia prveho krvacania cize ked Ti zacala mrska, tak si odpocitas 14 dni a malo by Ti vyjst kedy mas asi ovulaciu. Inac ked si hodis do google ovulacna kalkulacka, tak si to mozes vypocitat a aspon vies kedy mas cca ovulku a kedy sa mate snazit, tie testy by sa mala robit ked Ti ma zacat ovulka aby si vedela kedy mas ist sup na to 🙂 , nie je to na 100 % spolahlive, ale aspon sa vies zorientovat vo svojej ovulke. 🙂 Pekny vecer prajem 😉

moncici
1. dec 2010

@kattkaa Ahoj Kati cítim sa fajn len hlava ma boli odvtedy čo som sa vrátila s nemocnici 🙂 ležala som v Ružinove no ja tiež počkám nech to trošku sa zahoji ale potom šup nato viem že to je šanca lebo už sa mi nechce absolvovať vyšetrenia aj ked dr.Drabek je fajn a má pochopenie

dijanka
3. dec 2010

@kattkaa áno, bývame u svokrovcoch, ale máme celú byt. jednotku sami, ale keď ti príde udržiavať 2 poschodia, tak to je na trafenie 😠 , kým upraceš na jednom, tak môžeš pokračovať na druhom...a keď upraceš na tom druhom, potom môžeš zas začať na prvom...
už som si kúpila tie ovu testy...som pred mrchou, tak uvidím, či dorazí načas, alebo zas bude meškať...ak bude meškať,tak ani ovu si nebudem môcť vypočítať...ak som správne pochopila princíp, však?
a tebe prajem pekný večer a krásny víkendík 😉

lilian365
8. dec 2010

Ahojte,chcela by som sa spýtať,22.11 mi robili laparoskopiu,kôli tomu,že som vo vnútri krvácala a že vraj som mala aj spontánny potrat,chcela som sa opýtať,kedy mi asi príďe menštruácia keď poslednú som mala 8.11. A ešťe jedna otázočka,do kedy mam byť na PN,ešte stále sa necítim na nástup do prace,keďže mám dosť fyzicky vyčerpavajúcu prácu.Vopred ďakujem za odpoveď. 🙂

kattkaa
13. dec 2010

@dijanka Ahojky, no to upratovanie Ti vobec nezavidim 🙂 mne staci upratat moj bytik. Ja som si urobila ovu testy, len tam pisu, ze obidve palicky maju byt rovnako tmave a ja som mala jendu slabsiu, tak neviem, ale snazili sme sa pracovat na baby. Mala som doma este nejake tehotenske testy, tak som si skusila po 6 dnoch spravit, ale vysla iba jedna ciarka 😔 , ja sa asi nikdy nedockam pohladu na dve ciarky na teste, takze zrejme sa nic neujalo, este pockam do mrsky ci pride. No bude to tazke, ale dufam ze sa nam to coskoro zadari. A ty si ako na tom ?

kattkaa
13. dec 2010

@lilian365 Ahoj, no mne prisla mrska po LPS normalne v termine ako mi aj mala prist len mi 2-3 dni meskala, ale inac OK.Ved si odpocitaj od 8.11. 28 dni podla toho aky dlhy mavas cyklus a uvidis ci Ti v tom termine aj pride mrska.Co sa tyka PN, to je individulane ja som bola na PN 4 dni v nemocnici a este 3 dni doma. Ale ked sa citis este slaba, tak radsej zostan doma,zavisi to od zakroku ktory Ti robili, ved zdravie mas len jedno. Prajem coskore uzdravenie 🙂

dijanka
14. dec 2010

@kattkaa ahojky 🙂 tak to som s tými ovu-testami rovnako ako ty...jedna slabšia a druhá silnejšia...takže asi nič ☹ , písali tam, že ak tie čiarky nie sú rovnako silné, tak ovu nebola....tak ja už neviem....asi bud. tt. budem volať dr., nech na mňa kukne, lebo sa mi to celé nejako nezdá...min. mesiac mi mrcha meškala 10 dní...no a tento mesiac zas mešká 😠 tehu testy už nerobím, zbytočne vyhodené peniaze!!! už som si za tie prachy mohla kúpiť úplne inú vec! len dúfam, že tam nemám zas nejaký zápal, keď je vonku také "krásne" počko....a ty ako? kedy má prísť/neprísť mrcha???
už máš všetko prichystané na Vianoce??? Ja ešte nič a ešte ako na potvoru nás v robote držia od rána do večera!!! večer som už unavená ako kôň 😝 , tak už kašlem na to!!!už aby bolo to voľno 😎 a človek mohol relaxovať...teda, ak sa to u mňa dá nazvať relax, lebo budem behať po kopcoch s malou...

kattkaa
16. dec 2010

@dijanka Ahojko, no ja tiez nechapem tym ovu testom, ked som si robila prvy krat mala som len jednu ciarku o par dni mi uz vysli dve, ale jedna bola slabsia ako ta druha, tak tiez neviem, ale ved uz ich pominam a potom uz na to kaslem, ani tehotenske si uz nebudem robit iba som po nich sklamana, ved ak mam otehotniet tak aj bez nich. Tak drzim Ti palce aby si bola tehotna potom daj urcite vediet 🙂 . A ked Ti minuly mesiac meskala tak si ju aj potom dostala ?No ja ju mam dostat podla vypoctov koncom roka okolo silvestra, tak sa necham prekvapit 🙂 Inac neviem ci mi laparka nejak posunula skor mrchovske priznaky, ale uz take dva tyzdne mam slabsiu bolest v podbrusku ako pred mrchou a tento tyzden ma uz bolia aj prsia, tak neviem ale zrejme mam teraz priznaky o nieco skor, takze zrejme tehotna nebudem skoda, tak som dufala, ze by sa to mohlo po laparke podarit, no musim si este pockat 😔, ale Tebe drzim palce aby Ti Dr. potvrdil tehotenstvo 😉. Co sa tyka Vianoc tak uz mam vyzdobu urobenu este chcem tento vikend uz postavit stromcek a aj napiect kolace, tak dufam ze mi to vyjde, uz aj ja cakam na to volno, lebo uz som unavena a tento rok bol pre mna celkom tazsky. Je tak to je super, ze pojdete s malou na kopce, aspon sa vysankuje 🙂.Pekny vecer prajem.

dijanka
19. dec 2010

@kattkaa ahojko 😉 tak ja už som došla 😒 nemusím už ani dr. volať, lebo dnes mi prišla mrcha mrchovská 😔 po 42 dňoch 😠 ....chodím (respektíve ležím) ako chromá labuť, lebo ako sa pohnem, tak zo mňa valí 😢 ...aj ja rozmýšľam, či som si to všetko tou laparkou ešte nezhoršila...ja sa už vôbec v sebe nevyznám...už kašlem na to...už som rozhodnutá, že sa nebudem sledovať, testovať a uvidím...dám si cca pol roka a ak nič, tak začnem vybavovať umelé...veď rôčky pribúdajú...
Zajtra má malá v škole Vianočnú besiedku, tak dúfam, že sa nachvíľu odreagujem a budem schopná tam obsedieť...potom chcem ísť ešte na nákupy...nemám ešte všetky darčeky 😒 ...ty si ale šikulka, že už postavený stromček, urobená výzdoba...a určite už máš aj darčeky, však? 🙂 😵 🙂 Ja až okolo stredy, štvrtka...výzdoba, koláče,...včera som čosi upratala, ale ani tie blbé okná som neumyla,lebo celý deň u nás mrzlo (bolo -15 stup. celý deň), ach...no nič sa mi nedarí....už aby sa to všetko prelomilo a bolo lepšie...prajem peknú nedeľu 😉

kattkaa
23. dec 2010

@dijanka Ahojko, tak u mna tiez potvora prisla o tyzden skor a tiez mam take silnejsie, takze sa pripajam k tebe, ani nam sa nezadarilo tento rok ani po LPS. Ja som si uz tiez povedala, ze kaslem na sledovacky a necham to volne, o pol roka mam kontrolu takze ak sa nezadari tak to tiez budem riesit. Neboj vsetko dobre dopadne 🙂 No ja som si cez vikend porobila, lebo po praci nestiham este aj upratat a napiect, darceky uz mame chvalabohu, lebo tolko naroda bolo v obchodoch, ale mame to uspesne za sebou. Mas malu a to je super, ja este nemam ziadne iba maleho synovca 🙂, tak aspon s nim sa pomojkam 🙂 Prajem Ti krasne Vianoce hlavne si oddychni a relaxuj 🙂 A do Noveho roku Ti prajem hlavne vela zdravia, stastia, lasky a vsetkeho dobreho a hlavne nech sa Ti podari naplnit sen mat este jedno babätko. Krasne sviatky Ti prajem 🙂

dijanka
23. dec 2010

@kattkaa ajoj... 😉 tak to mi je ľúto, že to ani tebe nevyšlo...myslela som si, že aspoň ty sa budeš tešiť z //(koľajníc) pod stromčekom, ale čo už...asi to fakt musíme nechať tak. mne už pomaly mrcha, mrchovská končí,tak cez Vianoce sa môžeme s mm aj pritúliť 🙂 .Ja som ten predvianočný zhon tiež stihla, ale len tak, tak. darčeky som nakúpila, dnes som aj upratala a akurát som dozdobila aj stromček, takže zajtra ešte si potancovať okolo kuch. linky a bude to všetko 😀 Aj ja prajem tebe krásne Vianoce, plné lásky, spokojnosti a do nového roka veľa, veľa zdravíčka a nech ste na ďalší rok aspoň o jednoho viac 😵 .

kattkaa
25. dec 2010

@dijanka Ahoj 🙂 , no co uz zrejme nam to tento rok nie je sudene, dufam ze rok 2011 bude u nas plodny 😉 . Jaj no mame po Vianociach a zatial som este moc neoddychovala, stale navstevy, ale dufam ze uz zajtra bude klud 🙂 . Ja este mam mrchu nejak sa jej nechce skoncit potvora jedna tento cyklus mam divny.Tak drzim palce pri snazilkovani 🙂 , ja musim pockat do skoncenia mrchy, ale zacnem papat vitaminy, mam doma od kamosky na pripravu tela na tehotenstvo nech sa trochu nastartuje organizmus 🙂 , ale na testy uz kaslem. Tak drzim palce a do Noveho roku Ti prajem vsetko dobre, hlavne to zdravie a o prirastok naviac 🙂

dijanka
28. dec 2010

@kattkaa čao, čao...tak ako si prežila Vianoce???? hm? aký bol Ježiško? ach, prečo tie Vianoce tak rýchlo ubehli? ja som si tiež ešte ani na chvíľu neoddychla...stále nejaké návštevy, raz u nás, alebo my sme boli ...no dúfam, že už od zajtra to bude volnejšie a že si aspoň na chvíľu oddýchnem...dnes som bola s malou na sánkovačke, tak si idem urobiť teplý čajík a troška sa zohriať, lebo u nás je akási zima, brrrrrrrrrrrrrr....prajem pekný večer 😵

kattkaa
28. dec 2010

@dijanka Ahojky, no Vianoce som prezila velmi rychlo 🙂 ,stale som len nieco robila, ale inac fajn, aj Jezisko bol dobry 🙂 No a za par dni tu je Novy rok a znova zacina kolobeh praca 🙂 plus ine povinnosti. U nas je tiez nejaka zima aj snezit trochu zacalo, no uvidime ako bude na silvestra. A ty si mala akeho Jeziska ?Chystate sa niekam na silvestra ? Odkialze to pochadzas ?Prajem pekny vecer 😉

dijanka
29. dec 2010

@kattkaa 🙂 no ja som mala tiež bohatého Ježiška (podlaha, kľučky na dvere, zárubne,...) 😀 😀 😀 a ešte nejaké veci na oblečko. január-február ešte toto všetko pomontovať a budeme na chalúpke zas o čosi vpred 😵 , tak uvidíme, či nám plány niečo nezožerie. Ja som zo severu. bývam blízko Žiliny, takže my sme tu od novembra do marca (apríla) zapadnutí snehom 😠 ale človek si za tie roky aj zvykol...ja sneh nemusím, ale deti majú z toho radosť, tak aspoň sa nemusíme nikam za snehom trepať. stačí len vystrčiť nos z domu 😀 . a ty si odkiaľ? teda ak to nie je tajomstvo 😉 . silvester? ešte neviem. máme ísť na chatu, ale ešte to nie je isté...možno skončíme doma, v teple a budeme pestovať papučovú kultúru 😀 😀 😀 . a čo ty? máte nejaký plán na silvestra? 😉

kattkaa
30. dec 2010

@dijanka Ahoj, no zajtra nas caka silvester a uz tu mame Novy rok 🙂 , hrozne to ubehlo.Tak pekne darceky 🙂 , ale ved potesia. Ja som zo zapadu, BA 🙂 🙂 , u nas ked nasnezi tak je tu pohroma 🙂 ,ja mam sneh rada, ale tu sa to väcsinou dlho neudrzi a potom je s toho plackanica. Ale nejak tu prituhuje a to sa mi uz potom ani nechce ist z domu 🙂 , ale prijala by som pobyt na takej chatke 🙂 , tam by mi to vyhovovalo. Co sa tyka silvestra vyzera to tak ze budeme u mojich rodicov oslavovat a potom po polnoci sup domov 🙂, kamarati maju väcsinou uz deticky, takze uz to nie je ako volakedy, len my sme este take cierne ovecky 😉 Prajem Ti pekneho silvestra 😵

fazulka1512
3. jan 2011

ahojte
kedy sa chodi na laparo, po mrche, alebo pocas ovu, kedy to je?