Kúpanie po ovulácii

28. mar 2024

Ahojte,možno sprostá otázka ale po ovulaci sa normálne kupete vo vani alebo len rýchlo sprcha? Ja sa už pri tom snažení (dva roky) bojím aj do vane ľahnúť po ovu že čo ak si uskodim tou teplou vodou

pribinak
28. mar 2024

😳😳😳😳 neviem si predstaviť ako tepla voda môže uškodiť tvojej plodnosti

snehulak77
28. mar 2024

@pribinak asi myslí to, že na plod môže mať horúca voda zlý vplyv.
Nie, toto som neriešila. Dokym nevieš, že si tehotná (cca meškanie menštruácie, takže nejaký 5-7 tt ) nie je ani spôsob ako by si mohla bábätku ublížiť (takýmito bežnými vecami ako kúpanie alebo pohár vína a pod).

kiwi3
28. mar 2024

Teplou vodou neuskodis ničomu, horúcou akurat pokozke

pribinak
28. mar 2024

@snehulak77 😳😳😳😳 to je čo za nezmysel

danniiee8
28. mar 2024

Horúci kúpeľ škodí mužovi ale že by škodil žene som ešte nepočula, ja sa kupem normálne

snehulak77
28. mar 2024

@pribinak to, že môže mať horúca voda na plod zlý vplyv? Neviem, kdesi som to tiež čítala, myslím, že je to blbosť, no ale nezaoberala som sa tým. Horúca voda môže spôsobiť aj nejaké sťahy maternice a vyvolať vraj potrat. Ale pár hodín po oplodnení?

snehulak77
28. mar 2024

@pribinak ale možno som nepochopila otázku 🙈🤷

nika11103
28. mar 2024

Ahoj , skus si prosím prečítať zahumenskeho poradne . Tie prve týždne je to vždy buď , alebo . Ak má dieťatko prežiť , žiť naďalej a vyvíjať sa , môžeš robiť aj stojky na hlave a nič sa nestane . Samozrejme nehovorím o extrémoch že niekde pracovať v chemickom labaku alebo byt boxerka a dostavať rany do brucha každý deň , či nebodaj drogy atd atd . Vtedy je to otázne a môže to negatívne ovplyvniť vývoj bábätka . Ale určite ti vana babo nezoberie. Verím , že je to frustrujúce, dlho sa snažiť. Ale stále to do každej diskusie píšem a aj to je vidieť na reálnych príkladoch . Keď na to prestaneš myslieť , tlačiť , určite sa zadarí . Aj stovkám párom tu na mk hovorili, že nikdy nebudú mat dieťa prirodzene , a keď už na to zabudli či sli do umelého oplodnenia, vtedy sa zadarilo . Moc ti držím palce , viem čo to je .

13uzivatelka11
28. mar 2024

@pribinak tak hovorí sa ze horúci kúpeľ môže vyvolať potrat.. A keď sa dva roky neúspešne snažia o bábätko, ja sa ani nečudujem takýmto myšlienkový pochodom..

pribinak
28. mar 2024

@13uzivatelka11 je tehotná? Píše že je po ovulácii

13uzivatelka11
28. mar 2024

@pribinak ved práve. Je po ovulácii a snažia sa o bábätko..

domka222
29. mar 2024

V tvojom prípade by som asi riešila CAR alebo iné vyšetrenia,nie kúpanie v teplej vode

medda_beda
30. mar 2024

Viac ako 2 roky sa snažíme aj my a fungujem úplne normálne.Rieš radšej CAR.

medda_beda
30. mar 2024

@nika11103 Táto rada s myslením je super, ale pre ženy ktoré na to od začiatku tlačia a pre páry ktoré nemajú žiaden problém.
Mňa ako totálnu flegmu táto rada vytáča pretože viem, že niekde ten problém je a žiadne myslenie to nezmení.

autor
30. mar 2024

Ďakujem dievčatá 🍀🍀 práveže sme už rok v care a teraz akurát v apríli budeme mať konzultáciu na umelé čomu som sa chcela vyhnúť :/

nika11103
30. mar 2024

@medda_beda ja tá úplne chápem . Napísala som v poslednej vete tiež má to vytáčalo . Robila som si ovulacne testy sex teda hlavne vtedy zmena štýlu životosprávy všetkého a nič . Len vravím , že keď som to vypustila z hlavy ale úplne naozaj , že už akoby som bola “zmierena” že neni šanca , vtedy to prišlo . Nikoho naozaj nechcem vytočiť . Naozaj viem čo to je . U nás to bolo dva roky už sme boli aj v car tam hneď ivf a ja som sa nejako na to necítila . Nechcem nikoho nahnevať len podporiť