Kyretáž v máji 2009. Podeľte sa o skúsenosti

trinitka87
10. júl 2009

Sama som to cele prezila v maji, podelme sa o skusenosti, ci chcete druhe babo, kedy sa zacnete snazit, kolko cakate a podobne.
Dufam, ze sa ku mne pridate a "pokecame" 😉

trinitka87
autor
19. sep 2009

nikto tu nie je ?? 😕

cuculik1
20. sep 2009

Tak si citam vsetky tie prispevky... a ja som si tym presla, tento tyzden... ☹

miru.j
20. sep 2009

Ahojte babulky!Dlho som tu nebola.Praca,domacnost a tak.Okrem toho moji pubiskovia ma sem tak lahko nepustia.Dnes je dcerka s frajerom a syn tu ma navstevu,manzel tiez a tak som nachvilu tu 🙂 a ako tak citam mrcha,mrcha,mrcha... Ja mam za sebou dve.Prvu som dostala presne na 28den a potom o tri tyzdne ale len dva dni.Za to ale poriadne silne.Tak dufam,ze to je ok,aspon tak vravela lekarka.Inak sa mate ako?Ja som si pre istotu robila test v pondelok,ale bolo to skoro.Urobila som si koli zubarke,v piatok mi trhali zub 😒 aaau 😖 ☹ 🙄 .ani to nebolo take strasne ako to boliii teraz 😖 .Manzel mi povedal,ze skor nez nebudu moje zuby v poriadku sa snazit nebudeme 😒 a tak musim vydrzat 🙄 Nevadi.Dam si to rychlo do poriadku aby si prestal davat pozor 😉 . Mimo plodnych dni si pozor nedavame 🤐. Cuculik1 je mi to luto. Trinitka87 ja som pocula,ze ano,mrch moze meskat,ale aj prist skor.A kedy si si robila test,kolko Ti to meska?

trinitka87
autor
20. sep 2009

no prvy krat v juny som dostala 17.6, potom 16.7. a naposledy 13.8. a doteraz nic, len take fakt mierne spinenie. obcasne. aj som myslela ze uz sa rozbehne a nic. tak neviem a test som robila 17.9

miru.j
20. sep 2009

Takze 10.9.si mala dostat mrchu.Sedem dni meskania uz by Ti mal test ukazat ci si tehu.Aky si si robila?Ja som si robila mamatest dva pruzky v tom boli a hned prvy den meskania mi ukazal pozit.,na druhy den som si v DM kupila test Modry sen a tiez mi uz ukazalo dve ciarocky.Teraz som si robila test po 9tich dnoch od milovania,koli trhaniu zuba,ale bol negat.

miru.j
20. sep 2009

Dnes je uz dvadsiateho 😉 ,ak zajtra nedostanes urob si testik,budem drzat vsetky palce.

trinitka87
autor
20. sep 2009

ja tomu aj tak prilis neverim, nemam ani ziadne priznaky, ani ma prsia nebolia ako pri prvom tehu. to bolo vtedy ine.
a navyse som chora beriem antibiotika tak si myslim ze meska pre chorobu

miru.j
21. sep 2009

Ahoj Trinitka.Ako Ti je?

trinitka87
autor
22. sep 2009

ahoj miru.j.

stale rovnako, sice co sa choroby tyka lepsie, ale MS stale nikde...stale len to obcasne slabe spinenie ☹ aj ma po dva dni vecer bolelo brucho ako keby mala prist ale nic, ako to zacalo tak rychlo to aj preslo

cuculik1
22. sep 2009

No ja neviem, dnes to na mna nejako dolahlo. Zdalo sa mi , ze to vsetko znasam az nejako prekvapivo dobre, asi mi trvalo kym sa to cele "vsiakne". Jednoducho mam take obavy, stale mi chodi po rozume co to sposobilo, ci to bola len nahoda , alebo nieco ine. Neviem sa dockat piatka a chcem ist na mozne vysetrenia. Jednoducho mam strach sa do niecoho pustat znova, kym neviem na com som. Strasne, teraz mi je luto, ked citam to forum kde som pred tym patrila.... vsetci su tak pozitivne naladeni, tesia sa... dofrsa 😒

trinitka87
autor
22. sep 2009

cuculik, to poznam...
viem, ze to hovori kazdy,ale po case to bude fakt lepsie, i ked nepreboli to nikdy.
mne nepovedali preco a co sa stalo, aky to malo dovod, asi to beru tak, ze stava sa...co uz, ideme dalej. 😔
sice mi dr robil vselijake vyserenia, a vsetky dopadli dobre, zevraj vsetko je ok. tak som aj rada a teraz mam ten problem s tou MS. ze neprichadza a neviem preco zrovna teraz ked doteraz bolo vsetko celkom v poriadku a chodila aj pravidelne by sa dalo povedat.

cuculik1
22. sep 2009

no, vela som si tu citala a baby pisu , ze sa to potom trosku pokasle a trva par mesaicov kym sa to da do normalu.... mne sa zda , ze vsetko je este strasne daleko, v nedohladne. kym sme sa snazili vsetko som brala sportovo , nikdy som si nemerala bazalku, nekontrolovala sa jednoducho som to brala, ked to pride tak to pride, trvalo to nejake 4 mesiace , ale teraz ked to uz bolo tak blizko ... no jednoducho mam chut sa do vsetkeho pustit s velkou vervou no viem ze nemozem.
necitala som si od zaciatku - ako dlho uz cakas na MS?

trinitka87
autor
22. sep 2009

naposledy som mala 13.8. a predchadzajuce mesiace 17.6. 16.7. tak neviem...to sa m nezda ze na zaciatku by to islo tak dobre a teraz toto??

cuculik1
22. sep 2009

zaciatok bol asi len nahoda, ze to tak sadlo a jednoducho to teraz asipotrebuje cas. aozaj uz sa snazite? dlho vam trvalo kym sa zadarilo to prve?

trinitka87
autor
22. sep 2009

ano, zacali sme koncom augusta. a pri prvom sme zacali cca v januari a v marci som uz bola tehu

hnedoocka23
22. sep 2009

ahoj všem,zdravím vás..my máme zase snažící období....ikdyž mě zklátila nějaká viroza,tak to nevzdáváme...všem přeji hooodně štěstíčka 🙂 at brzy hlásíme všechny // tlustice na testu 😵 😵 😵 😵 věřím v to!!!!!!!!!!!!!

cuculik1
22. sep 2009

hnedoocka: no jasne

lora
22. sep 2009

Ahojte, davno som tu nebola... reni, blahozelam ! Drz sa, urcite to dobre dopadne.
Nikto sa mi neozval na vypocet pohlavia a plodnych dni www.chlapecdievca. sk - nemate s tym skusenosti ? Vypocitavaju tam aj rizikove faktory, co pri predchadzajucich potratoch je dolezite vediet. Uz som tri tyzdne po MA, konecne ako tak v pohode a nerada by som takuto skusenost opakovala...

trinitka87
autor
22. sep 2009

este jednu otazku by som mala, i ked je asi individualna, kolko je cca teplota zdola merana pri tehu?

cuculik1
22. sep 2009

ja tomu chlapecdievca akosi neverim, podla mna to neni dane ziadnimi hviezdami ci akymi vplyvmi ale jednoducho tebou, tvojim prostredim tvojim partnerom. raz ked mas na nieco predispoziciu tak ti podla mna nepomoze ci su hviezdy v takomto ci onakom postaveni. podla mna je to len dobry priklad ako sa ta na ludoch v tazkej situacii tazit.

lora
23. sep 2009

Cuculik, asi mas pravdu s tym "chlapecdievca" ...Asi som skutocne uz ochotna vyskusat vsetko. Teraz cakam na prvu MS po MA a ako tu citam, moze sa to vselijako poposuvat. Ale byt trpezliva po takejto skusenosti a mojom veku, no, da to riadnu pracu. Ako ste vy porazili alebo porazate svoju melancholiu hlavne teraz ked pride jesen a vsetko vyzera akosi smutnejsie ?

trinitka87
autor
23. sep 2009

lora, ja sa snazim mysliet pozitivne a dufame, ze sa nam to coskoro podari. treba si uzit posledne pekne pocasie a slniecko pokial sa da 🙂
a hlavne verit v to, ze nabuduce bude vsetko v poriadku a byt v pokoji

cuculik1
23. sep 2009

Ja mam chvilky ked verim ze vsetko bude ok a potom aj tie pesimistickejsie. Strieda sa to je to este cerstve vlastne dnes je to tyzden. Mna uspokojuje ked si citam starsie prispevky bab s nasim osudom a dnes su uz tehulky alebo uz babo maju. Verim ze aj my budeme moct prispiet takou + spravou. Pekny vecer ja uz idem spat zajra idem ja kontrolne hcg

lora
25. sep 2009

cuculik potom sa ozvi ako si dopadla. No, ani neviem, naco sa robi kontrolne hcg. Mne nerobili ziadne, tehu aj MA Dr diagnostikoval len podla UZV, krv nebral. Nevies, preco to kontroluju ?

tinka76
25. sep 2009

Ahojte, aj ja som tu uz dlhsie nebola ... ale vidim, ze sa tu stale nieco deje 😵
Cuculik - tak drzim dnes palce!!!
Trinitka - aj tebe 😉
Co sa tyka vypoctov "chlapecdievca" - tiez tomu neverim ... len my sa uz niekedy aj slamky chytame zo strachu aby sa to neopakovalo ... toto ale aspom velmi neubilzi aj ked to niekto vyksusa (ale podla mna ani nepomoze...)

Mne prave zacina tretia mrcha od MA ... takze sa zaciname snazit 🙂 🙂 😀 🙂

trinitka87
autor
25. sep 2009

tak drzim palce pri snazeni tinka, aby sa podarilo 🙂
ani mne nikdy nekontrolovali hcg, presne ako napisala lora, ze len podla UZV tak diagnostikovali

lora
25. sep 2009

Tinka, drzim uprimne palce !!!! Ozvi sa potom ako snazenie dopadlo. Ja uz cakam na prvu MS velmi netrpezlivo a po tretej po MA tiez idem na to 🙂.

cuculik1
25. sep 2009

takze hcg mi pekne klesa myslim, ze bolo okolo 30. Teraz ma caka kolotoc vysetreni, mam hrbu papierov, ake vysetrenia ma cakaju, ale tesi ma, ze sa to dalo do pohybu, lebo len taka necinnost a nevedomost ma nicila. Mozno na nic nedojdu, ale predsa ... vsetky sa opatrujte

miru.j
26. sep 2009

ahojte babulky,...drzim palce tinke aj tebe cuculik aby vsetko dobre dopadlo

miru.j
26. sep 2009

...trinitka ako?...prisla mrcha,robila si si test?....Ja ked som bola naposledy tehu tiez som sa citila nachladnuto a vycerpane....drzim palce!