Laparoskopia vaječníkov

januska1201
9. apr 2017

Ahojte kocky. Minuly tyzden som podstupila laparoskopicku operaciu. Pozerali mi do vnutra maternice, vsetko bolo v poriadku. Narezali mi vajecniky. Na druhy den ma pustili domov. Mala by som mat kludovy rezim dva tyzdne- to bohuzial nemam. Mam velke bolesti vacsinou vecer. Mam take bolesti ako pri silnom menzese. Ked cikam a docikam tak na mna dojdu take bolesti ako pri zapale. Nemam zapal a ani infekciu v moci. Je to normalne po takom zakroku mat bolesti alebo to mam riesit?Ako prebiehala vasa rekonvalescencia po zakroku?Mali ste tiez taku bolest?

zuzi0911
10. apr 2017

@januska1201 taku to bolest som nemala,,,samozrejme ze citlive to moze byt a ked to narezali (vajecniky) je tam sanca ze sa to zapalilo,,,urcite ist k dr na vysetrenie,,,,

lorela
10. apr 2017

@januska1201 Áno, mala som podobné stavy. Iste budeš mať ešte kontrolu, spomeň to pre istotu.

katuska5909
29. apr 2017

Dobrý deň, vidím, že príspevok máte zo začiatku apríla, napriek tomu mi nedá nereagovať vlastnou skúsenosťou. Pred dvoma rokmi som absolvovala laparoskopiu vo Vyšných Hágoch pri jednom veľmi dobrom gynekológovi zo zahraničia. Som z Prešova a mala som ísť na diagnostickú laparku tu u nás na jednodňovú chirurgiu. Moja kamarátka je však lekárka v Hágoch, tak mi ju zabezpečila práve tam. Som za to nesmierne vďačná a som vďačná aj pánovi doktorovi. Ak by som ju absolvovala tu, určite by to dopadlo inak, resp. by som išla rezať celé brucho. Bola veľmi náročná, trvala dlho, ale napriek tomu, že som podpísala papier, že v prípade potreby prejdú na normálny chirurgický zákrok, sa to pánovi dr. podarilo dať bez toho. Bola to gynekologická operácia pre časté opakujúce sa cysty, zápaly vaječníkov (robili mi aj drilling), pre zrasty v celej brušnej dutine... V nemocnici som bola týždeň. Chceli si ma ešte nechať aj po týždni, ale s kamarátkou sme prisľúbili pokoj a poslušnosť na lôžku, takže ma pustili. 🙂 Po zákroku som dostala šok od bolestí... Myslím si, že je to vysokoinduviduálna záležitosť a akákoľvek bolesť s tým spojená je normálna. Myslím si však, že je to všetko potrebné konzultovať s lekárom. Možno potrebujete antibiotiká. Myslím, že tie dávajú po väčšine zákrokov, aj keď ide o jednodňovku a pod. Možno ste už medzičasom absolvovali lekára, takže už len držím palce. 😉 Napriek tomu, že sa laparoskopia vidí ako pomerne jednoduchý zákrok, nie je to celkom tak. Je to dosť náročný zásah do organizmu, do brušnej dutiny, ktorá je "veľmi komplikovaná", ako mi povedal chirurg z PO, ktorý mi vyberal stehy (a chválil výbornú prácu pána doktora z Hágov). 😉 Obaja boli úžasní. Po dvoch rokoch musím veľmi silno hľadať, aby som vôbec našla stopy po stehoch. Držím palce každej, ktorá to podstúpi (či už pre nemožnosť otehotnenia, alebo iné problémy) a prajem všetko dobré. 😉

astorka16
9. máj 2017

@katuska5909 ja som 4den po laparoskopii a myslim si ze lekar to zvladol na jednotku..stehy su malinke bolesti zvladnutelne jedine co ma trapi je špinenie..je to normalne?

januska1201
autor
9. máj 2017

Ja som spinila asi 3-4 dni a je to normalne

astorka16
9. máj 2017

@januska1201 dakujem...uz som zacala panikarit ze sa nieco deje..pretoze priprepusteni z nemocnice som este nespinila az na druhy den doma to zacalo..dnes je to 3 den..ale zajtra idem na kontrolu k svojmu gynekologovi tak snad mi povie ze je vsetko OK 🙂