Liečba a otehotnenie s polycystickými vaječníkmi

mlil77
27. apr 2017

Ahojte baby, chcem sa opytat na skusenosti pri liecbe polycystickych vajecn. a sancu na otehotnenie. Zaujima ma nazor aj mamiciek, ktore prvykrat otehotneli bez problemov a az potom sa im objavil problem s cystami. Taktiez ma zaujima aka liecba vam pomohla pri otehotneni. Dakujem.

veronika2275
27. apr 2017

Ahoj, mne dr. v septembri 2015 zistil pco, v novembri som podstupila laparoskopiu kvoli spriechodneniu vajecnikov...par mesiacov som uzivala inofolic a potom uz len kyselinu listovu..a v decembri 2016 som zistila, ze som tehu...teraz som u v 27tt 🙂

nuska
27. apr 2017

Ahoj, odporučila by som ti pitie aloe vera gelu. K tomu pridať omega 3 mastné kyseliny. Viem sa nakontaktovať aj na lekára a keď mi pošleš presné diagnózy tak ti poradí alternatívnu liečbu, ktorá by mala pomôcť.

miselka1112
27. apr 2017

Ahoj ja ich mam tiez 15 rokov som bola sama vyraza a nikto nevedel prist na to preco az ked som zmenila gynekologa tak uz pri vstupe do ambulancie vedel co mi je a sono to samozrejme potvrdilo. V prvom rade ta chcem povzbudit ze otehotniet sa da aj s nimi len to ber ako tvoju sucast a nestresuj sa tym.viem ze sa mi to lahko pise ale je to tak. Tri roky sme sa pokusali zacala som.duphastonom k tomu mi nasadili clostyl ked to nezabralo tak som isla na laparoskopiu kde mi spravili prefuk a odstranili nejaku cievku a tym to skoncilo. Ked ani potom nic skusila som liecitelov caje a somariny a stale nic. Po pol roku som si povedala ze koncim s pracou ktoru mam a idem si oddychnut no dlho som nevydrzala nasla si novu pracu pri ktorej som uplne vypla a povedali sme si s priatelom ze ideme setrit na drahu dovolenku ,auto a dieta nebudeme uz riesit. Nemali sme spolu cas ani spavat pretoze sme dokoncovali aj byt medzi tym a ked sme sa v novembri stahovali uz som bola tehotna co som samozrejme zistila az v druhom mesiaci 🙂 lekarka mi len povedala ze je neuveritelne ked som.zostala tehotna bez hormonov ale teraz uz viem ze vsetko robila psychika. Som sice na rizikovom musim byt viac sledovana ale koncim uz siesty mesiac takze vsetko zle by uz malo byt za nami. Prepac ze som.sa tak rozpisala ale chcem ta povzbudit aby si vedela ze sa to da aj bez liecby lebo ja som pri nej.zbytocne pribrala co ma stresovalo este viac.

mlil77
autor
29. apr 2017

@miselka1112 jedno babo uz mame, ma 19 mes....pokial viem uz dávno som mavala cysty na vaječníku, gynekológ ktorého som mala pred asi 10 r.chcel riešiť laparoskopiu, odmietla som neriešila, ani som sa v tom case nepokúšala o babo, s manželom sa nam malíčky podatil na prvýkrát aj ked som si myslela ze to bude na dlho...chceli by sme pre malého partaka...uz skoro rok si nedavame pozor, ze ked sa zadari tak sa zadari ale uz som bola u gynekológa nech ma pozrie ci som ok, robil sono a povedal ze mam cysty na vaječníku, nasadil mi utrogestan....v polke Maja mam ísť na prehliadku som zvedavá ci bude zmena a tak isto mi nasadil aj glucophage...ale raz to beriem a raz nie...laparoskopiu nepodstupim, mam za sebou cisársky rez a bola to pre mňa "trauma" dlho som sa z porodu spamatavala takže to by bola u mňa fakt ze posledná moznost

miselka1112
30. apr 2017

@mlil77 to beriem ved kazda mame ine telo ale podla mna sa nemusis bat. Mna pustili z nemocnice v pondelok v utorok mi vytiahli tri stehy a v stredu som isla do prace. Nic mi nebolo ani ma nebolelo netahalo. Uvidis co ti povie lekar mne tiez najskor povedal ci chcem ist na inseminaciu alebo laparoskopiu. Aspom uz babo mas zrejme sa tehotenstvom u teba vo vnutri nieco zmenilo a potrebuje to cas v

matka295
30. apr 2017

Ahojte baby. Pridávam sa k vám nakoľko aj mne sa po laparoskopii potvrdilo PCO, na laparke som bola tento týždeň v pondelok a v utorok ráno ma prepustili domov. No nemôžem povedať že ma to trošku neboli, bolí ale je to len ako to povedať nieje to bolesť ako taká len to cítim a je to citlivé. Vajcovody mam priechodne, zrobili mi driling vaječníkov a odstránili zrasty na pobrušnici. Ms mám pravidelnú len slabú nakoľko mám veľmi málo progesterónu. Na to mi gynda chce dať utrogestan ale na kontrolu idem až v utorok ráno tak som veľmi zvedavá aku liečbu zvolí nakoľko mi povedala že chce začať hneď hormonalnu stimuláciu... Baby ja sa dosť bojím či to pôjde prirodzene čo myslíte?

miselka1112
1. máj 2017

@matka295 viem ze sa mi to teraz lahko pise ale neboj pride to ani nebudes vediet ako. Ja som to vypustila z hlavy lebo som uz odmietla akukolvek liecbu ale ak budes nieco brat je jasne ze na to budes mysliet a hlavne ked ti povie kedy mate spolu spat. To je v tedy uplna katastrofa.

matka295
1. máj 2017

@miselka1112 no viem si predstaviť že to je divné trochu že sex na povel 😏 ale ja dúfam že to pomôže a že to rýchlo príde 😙 Ďakujem ti 😚

fashionshop88
20. aug 2018

@nuska ja nam presne to isté ako píše pani hore :(

matka295
30. aug 2018

@fashionshop88 držím palce u nás pomohlo a
dnes sa tešímm sa zo 4 mesačného synčeka 😀

fashionshop88
31. aug 2018

@matka295 dakujem vam

nikapnj
16. okt 2022

@nuska ahoj prosím ťa vedela by si mi poradiť mám PCOS a snažíme sa o bábo teraz pred mesiacom som potratila mala som Clostybelgyt ovitrelle

fashionshop88
28. jan 2024

@fashionshop88 ale už mám ročné dievčatko 🙂