Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Liečba alergie vakcínami počas snaženia a tehotenstva

evinqua
5. dec 2015

Ahojte,mate takuto skusenost?minuly rok som zacala s vakcinami proti pelovej alergii,teraz v zime by som mala pokracovat. Viem,ze zacat by sa nemalo v tehotenstve,ale ako je to s pokracovanim? Pamatam si,ze par hodin pred podanim injekcie som si davala antihistaminikum a tie sa v tehotenstve neodporucaju.

luna11
5. dec 2015

@evinqua ja som kvoli tomu prestala vakcinu uzivat. nechcela som to riskovat. a co sa tyka lekarov, jeden povedal,ze mam pokracovat a druhz, ze nie. v tehotenstve pracuje imunita lepsie, takze ti ju nebude treba 😉

gviera
5. dec 2015

@evinqua
Nie, liečba vakcínami proti alergii v tehotenstve sa prerušuje, aj počas dojčenia. Treba oznámiť svojmu alergológovi, že si tehotná, a spolu sa dohodnete, kedy bude liečba pokračovať. Prerušenie liečby nevadí, ak by si mala problémy s alergiou v období tehotenstva alebo dojčenia, tak treba ísť k alergológovi, sú niektoré lieky, ktoré môžeš užívať, on je na to odborník a určite to spolu vyriešite aby nedošlo k ohrozeniu zdravia teba a dieťatka. U nás je taký postup, že telefonicky alebo osobne oznámim alergológovi, že som tehotná a on povie čo ďalej. Ja som na 2 roky prerušila liečbu vakcínami. Problémy s alergiou som mala po pôrode, užívala som aj lieky /asi 2 mesiace - počas peľovej sezóny - sprej a kvapky do očí/. Každý prípad je iný.

evinqua
autor
5. dec 2015

@gviera Len to prerusenie bude znamenat zacat s nimi akoby nanovo. Asi teda pockam a budeme sa "snazit"az po vakcinach.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli