Má liečba endometriózy pomocou HAK vedľajšie účinky ?

21. jan 2020

Obávam sa HAK teda jeho vedľajších účinkov. Máte niektorá skúsenosti s liečbou endometriózy s HAK, mali ste nejaké nepríjemné vedľajšie symptómy?

uhnakova
21. jan 2020

Brala som HAK kvoli endometrioze niekolko rokov, nez som sa rozhodla mat deti. Bola som dvadsiatnicka a vsetko bolo v pohode. Brala som Yadine, cca 4 roky bez prestavok na krvacanie. Po vysadeni som otehotnela do roka. Teraz sa mi priznaky endometriozy vratili (5 rokov od druheho porodu), takze som na jesen skocila k lekarke a nasla mi na vajecniku zase cystu. Mam inu gynekologicku ako kedysi, predpisala mi inu antikoncepciu a tato mi bohuzial nesadla, priserne nevolnosti mi z nej nabehli, po par dnoch som to s liekmi vzdala. V najblizsej dobe skocim znova k lekarke a uvidim, co navrhne. Po pravde velmi sa mi nechce skusat rozne druhy antiky, nejako mam z toho blby pocit, kedze uz budem mat 38 rokov. Lenze ina moznost je uz len laparoskopicka operacia a tu zatial absolvovat nechcem, jedine ze by sa mi pohorsilo.

autor
21. jan 2020

@uhnakova A nikdy si neskúšala Alchemilku (bylinu)? Vraj dokáže vyliečiť rôzne ženské choroby. Ja ju chcem začať pravidelne piť. Lebo HAK je mi proti srsti.

evik159
21. jan 2020

skuste aj knihu Plodnost, cykly, vyziva - su tam nejake vyzivove rady k roznym gyn tazkostiam

autor
21. jan 2020

@evik159 👍😇

eliska13
21. jan 2020

Na endometriozu pomôže jedine oparacia, ale môže sa znova vrátiť.Ty si dostala HAK či tie umelé hormóny čo sa žena da akokeby do prechodu?je to niečo špeciálne na endometriozu ja som odmietla a radšej sa dala operovat

uhnakova
21. jan 2020

Alchemilka je skor na plodnost. Pravdupovediac neskusala som nic okrem toho, co mi odporucala lekarka. Ked mi to zacalo, prislo to z nicoho nic, velke bolesti a nasledne pri laparoskopii nasli velke zrasty na vajecniku a hrubom creve, scasti ich odstranili, cast sa nedala bez invazivnejsieho zakroku. Neverim, ze zrasty zmiznu, dokym bezi v tele zensky cyklus. A nespravi to ani ziadna bylinka.

marticka85po
21. jan 2020

Alchemilka sa nesmie pit pri endometrioze.zhorsuje priznaky a prekrvuje endometricke loziska

autor
21. jan 2020

@eliska13 Zatiaľ nič mi nepredpísal, len som sa s gyn, o tom bavila a navrhol mi tú variantu, že liečiť to hormónami.

autor
21. jan 2020

@marticka85po Ďakujem za upozornenie. Ja som dúfala, že alchemilka je dobrá na tieto cystické problémy.

eliska13
21. jan 2020

Na toto nič iné len laparka endometrióza nezmizne ako cysta.Hormony, ale aké?asi myslel to, do čoho tlačil mňa umelý prechod odmietla som.ako máš veľké ložisko?každý menzes môže spôsobovať veľké kŕče a zväčšovanie ložiská.Az pri lapariskopii sa môžu ukázať dalsie, ktoré nie je vidieť na sone.

eliska13
21. jan 2020

Máš už dieťa?

marticka85po
21. jan 2020

Skus radsej rebricek pit a davat si ricinove obklady

autor
21. jan 2020

@marticka85po Akurát to som sa dočítala dnes, že ricinové obklady...ďakujem, pre mňa každá rada je teraz vzácna, lebo som nešťastná z toho...fakt...

autor
21. jan 2020

@eliska13 Mám 35 rokov a ešte som nerodila...

autor
21. jan 2020

@eliska13 Hovoril mi 2 varianty...toto čo píšeš a druhá nepamätám...

marticka85po
21. jan 2020

Ja som 10rokov trpela jak kôň.mavala som priserne bolesti na ktore uz nezaberala ani injekcia od bolesti.ked mi zistili endometriozu,tak klasika ponukli len antikoncepciu,ci hormony. Ta vsak nelieci,len zakryva priznaky,nehovoriac o neziaducich ucinkoch. Odmietla som takuto liecbu,je to svinstvo.pomohla mi az prirodna liecba,bolesti su prec. Skus prestudovat endoinfo.sk alebo fertility.sk. naucila som sa pocuvat svoje telo a je mi ovela lepsie.

autor
21. jan 2020

@marticka85po Ten myší chvost treba v tomto prípade piť alebo si robiť sedacie kúpele?

autor
21. jan 2020

@marticka85po A inak...je to tak...mám veľa zranení z minulosti a potrebujem to nejak dokázať spracovať. Ďakujem Ti z celého ❤

marticka85po
21. jan 2020

Treba ho pit. Mne velmi pomohol,ulavuje od krcov,bolesti a upravuje aj krvacanie. A nie je zaco,rado sa stalo 💗

bejka90
21. jan 2020

Na endometriozu nepomozu ziadne bylinky...... mne vo februari nasli 3cm cystu a len ma sledovali.... no a v novembri mi vyberali uz 7cm aj s vajecnikom a vajcovodom :( lieky mi nedali ziadne kedze chcrm cim skor otehotniet

eliska13
21. jan 2020

A chces deti máš partnera?lebo ideál by bol otehotnieť aj, keď to nemusí byť pri endo ľahké a počas tehotenstva zvykne zmiznúť aj mne zmizla nebola vyživované po pár rokoch sa vrátila, ale nerobí problémy len ju pozoruju

autor
21. jan 2020

@eliska13 No vieš 35 rokov a výhliadky na chlapa tiež veľmi nie sú...som samotár, čo ti poviem. Deti mám veľmi rada ale či ja budem mať niekedy vlastné...ktovie...

eliska13
21. jan 2020

Tak, ak chces deti nikto Ti na dvere nezaklope😀myslím to v dobrom.a nechceš sa dať operovať?ako ju máš veľkú máš veľké bolesti pri menzese či sa našla náhodou?

autor
21. jan 2020

@eliska13 No cystu už mám vyoperovanú ale z hystologických rozborov prišlo, že je na tom vaječníku endometrioza...to mi dnes povedal môj gyn. Pred 2 mesiacmi ma odniesla záchranka v neznesiteľných bolestiach, cysta prevrátila celý vaječník aj s vajcovodom a z cysty sa krv vyliala do brušnej dutiny....nikkomu neprajem...behom 3-4 hodin ma niesli na operačku...