Magnetická rezonancia tenkého čreva?

valika85
14. sep 2018

Dobrý deň je tuto niekto kto realizoval vyšetrenie tenkeho čreva magnetickou rezonanciou ? Mám pár otazok 🙂

ifava
14. sep 2018

Ja som bola ale nie creva ale mozes sa skusit spytat, mozno ti budem vediet aj tak pomoct 🙂 Alebo niekto iny

evallu
14. sep 2018

@valika85 ja som bola, ale hrubého čreva hlavne ... tenké bolo ako dodatkový záujem , co ta zaujíma ?

skyahiah
15. sep 2018

@valika85 ahoj, aj mne to robili, tzv. enteroklyza - nalacno, dali mi vypit nejaku latku kontrastnu, pichli buscopan na zastavenie peristaltiky a to je vsetko, nic strasne.

zlatica3510
15. sep 2018

@valika85 ahoj kludne sa pytaj.absolvovala som to

valika85
autor
16. sep 2018

@zlatica3510 no den predtym musim pit tu saraticu vraj a na tom pracovisku sa este pije nejaky roztok pred vysetrenim ? Aj kontrasna latka ? A akolko to asi trvalo?

zlatica3510
16. sep 2018

mna to robili na kramaroch v Bratislave a tam yiadali abz som mala aj prehanadlo den pred tym..tak mi moj lekar napisal.potom som tam pila roztok a vnutri mi dali kontr.latku.a netrvalo to dlho ..neviem asi 20 min.

valika85
autor
16. sep 2018

@zlatica3510 a hnacky po tom roztoku alebo nejale negativne ucinky a cela ste boli vnutri v tom bubne ?

skyahiah
16. sep 2018

@valika85 mne kazali myslim hodinu pred vysetrenim prist kvoli pitiu toho roztoku, vysetrenie par minut, mozno 15. vnutri si cela, trcia len nohy. hnacka sa vyskytnut moze, na to ma upozornili, ale nemala som.

zlatica3510
16. sep 2018

@valika85 nie nebolo mi nic..davaju buscopan..ta tabletka posobi na hladke svalstvo..tak ma nebolelo nic...a viem ze som mala nieco na bruchu..museli zatazit brucho..neboj nie je to nic hrozne..ja som isla normalne do prace po tom vysetreni...kde ti to budu robit_?

valika85
autor
16. sep 2018

@zlatica3510 bojim sa toho snad bude v pohode 🙂 v kosiciach

evallu
16. sep 2018

nič to nie je ... neboj sa, ak si kedy bola na konoloskopii tak to je 10 (najhoršie) a toto je 1 ... ak chceš stupnicu..............jedine ak si klaustrofobická.... v tom tunely je dosť tesno.... a hlučno, robí to také kadejaké dunivé opakujúce sa zvuky................ale ide ti čerstvý vzduch na tvár a v ruke máš tlačítko ked bude najhoršie stlačíš a oni to stopnú - ale zas potom možno nezistia čo potrebujú - tak to moc nestláčaj 😉 a inak príprava bola prehánadlo den vopred (ale vcelku slabé nič extra silné ako pri kolonoskopii) a potom 2 či hodinu predtým sedíš v čakárni a piješ cca 1,5 litorvú vodu.... nie je obyčajná ale taká jemne mentolová, ani sladká, ani kyslá, ani slaná.... taká jemne iná než obyčajná................. a hnačka.... ani nie a to ja som bola v akutnom štadiu "hnačkovania" (preto mi to robili) .............. že fakt som to mala zlé............... no a tam ta voda ma zahnala len raz, ešte v čakárni ............ a potom už počas vyšetrenia nič.............. a to som v tom období chodila v bežnom dni i 20x 😀 ..........a potom tiež nič, po skončení.............neboj sa toho, povedz si že potrebuješ vedieť výsledok a zatni zuby 😉

evallu
16. sep 2018

a inak žiadnu kontrastnu mi myslim nepichali, teda pri črevach (pri krku ano... to bolo ale ine) ja som za kontrastnu latku považovala to čo som pila....tak som to ja pochopila, alebo skôr vypln criev pre to vysetrenie, asi aj preto je predtym to prehanadlo, aby ludia nemali kadejake somariny v crevach - vsak ludia su vselijaky, schopny sa napchat klobasami a kadecim....no nie?

terezka1947
16. sep 2018

@valika85 prosim ta,na zaklade coho ides na MR,resp.aka dg?a kde v KE....ak ta mozem poprosit do IP,aj kludne neskor,dakujem
Mamke ju robili rooooky dozadu,ale pamatam si,ze raz jej brucho robili s kontrastnou látkou,raz bez...lebo vraj nemali
Ale bolo to ako pisu baby...nemusis sa samotneho vysetrenia bat,ani pitia kontrastnych,ani saratice

evallu
16. sep 2018

a ešte dodám, že vlastne ked sa nad tým spatne zamyslím , robili mi vlastne tenké črevo, lebo kolonoskopicky sa tam nedá dostať.... takže mi vlastne robili tenké črevo, ako tebe budú...

valika85
autor
17. sep 2018

@evallu dakujem krasne no ja sa prave tej saratice bojim lebo ja som bola na kolono tak ja som hnackovala vkuse vkuse z toho prehanadla celu noc uplne uz som myslela ze odpadnem

evallu
17. sep 2018

@valika85 viem poznám ... tiež som si to zažila a nie raz... ☹. Ale takto hrozné to tu nebolo... kázali diétu tuším ze .... a to prehanadlo slabšie

zuzanka2411
17. sep 2018

@valika85 ja som bola v kosiciach na magneticku tenkeho creva..pila som kontrastnu latku, potom mi este pichli nieco a sup do tunela 😊 ale teda uplne bezbolestne vysetrenie..mozno neprijemne pre klaustrofobikov

valika85
autor
17. sep 2018

@evallu mne kazili vypit dva litre tj saratice ale mne to pride hrozne vela

valika85
autor
17. sep 2018

@zuzanka2411 a den predtym tie saraticu ?

evallu
17. sep 2018

@valika85 ja som nemala saraticu ale nejaké tabletky den pred...hmmm

zuzanka2411
17. sep 2018

@valika85 nie vobec nic som nemusela ani buscopan co tu pisu...vobec ani dieta

valika85
autor
17. sep 2018

@zuzanka2411 a make up je povoleny ci nie

zuzanka2411
18. sep 2018

@valika85 urcite ano

vincp
13. júl 2019

@evallu ahoj, aj ja mam hnaciek az az, prosim, prisli na nieco? Dakujem

evallu
13. júl 2019

@vincp našťastie nie... resp. ja viem čo mi je, (mala som nemocničnú infekciu klostrídiami)... a na tom vyšetrení nič extra nenašli....

zlatica3510
14. júl 2019

@valika85 ja som bola minuly rok na magn,rez.na Kramaroch.

matka93
23. júl 2019

Dobrý deň, ak sa môžem zapojiť do témy, mám jednu babku, ktorá ide na magnetickú rezonanciu tenkého čreva, čo také môže jesť po vyšetrení? podotýkam je diabetička ... ďakujem za každú odpoveď

kikina84
3. sep 2019

@evallu mozem sa spytat ci si absolvovala aj kolonoskopiu? A az potom sono?

kittyna5
4. sep 2019

Zdravím vás. Neviem či to tu je ešte aktuálne, len by som sa rada aj ja dozvedela viac o tomto vyšetrení. Idem na magnetickú tenkého čreva a doktorka ma pripravila na to, že si nemám robiť plány potom lebo budem hnačkovať a že aj v tom tuneli to ledva vydržím. Kázali mi priniesť so sebou Manitol 2,5% 1liter, že to hodinu pred začnem piť. Ale žiadnu diétu pred tým nemám dodržiavať, to mi je nejaké divné, že môžem jesť všetko. Ale najviac sa bojím toho, že to tam nevydržím a že potom budem hnačkovať pár dní 🙈😀

ren76
15. sep 2019

Baby mojmu manzelovi zasa kazali dva dni pred mr hrubeho creva prestat prijimat stravu. Moze len pit vodu, cisty vyvar a caj. Dnes je len prvy den a uz mu je zle od hladu.