Mali ste cystu na vaječníku, ktorá sama praskla?

23. jún 2020

Ahojte baby. Chcem sa len opytat. Bola som dnes u doktorky a nasla mi na lavom vajecniku cystu (cca 3cm). Povedala ze pockame ci praskne a za 3 mesiace mam prist na kontrolu ci uz praskla. Mala to niektora podobne? Prasklo vam to, pripadne budem citit ze to uz prasklo? Alebo sa prave naopak niektorej stalo ze nepraskla a ako sa to potom riesilo? Moc dakujem 🙂

buzz5
23. jún 2020

Moja sestra ma cystu je menšia ako 3cm ale ma ju už pár rokov, iba sledujú ci nerastie ale inak s tým nič špeciálne nerobia. Dá sa stým žiť

ivulik017
23. jún 2020

Ahoj, ja som mala presne ako ty, cystu , ale 5,7cm, pri dalšej kontrole ju už doktor na sone nevidel... kedy "praskla" , neviem, hlavne že tam nie je 🙂 sesternica zas mala cystu, odstraňovali jej ju laparoskopicky, má len dve malé 2cm jazvičky 😉

autor
23. jún 2020

@buzz5
@ivulik017 dakujem baby za info 🙂 potesili ste ma 🙂

monro
23. jún 2020

ja mam tiez jednu. ma tak do 5 cm a mam ju uz niekolko rokov. stale mi ju len sleduju a beru krv na onkomarkery. keby robila problemy, musi ist von.

atrejkacucu
23. jún 2020

Ja som mala cystu asi 3 roky stym nič nerobili lebo nerastla ale bola tam a potom narastla o pár mm tak mi dr odporučil laparoskopiu, dlho som vahala ale nakoniec som išla, nič strašne, žiadne bolesti po tom nič, ako keby mi nič nerobili, 3 malé jazvycky mi zostali, ale nakoniec ju poslali na histologiu a bola len vodova, keby som vedela ani nejdem 🤪😂 ale odvtedy mám našťastie pokoj 🙂

adusik12457
23. jún 2020

ahoj ja som mala tieź 5cm praskla mi sama

simca06022011
23. jún 2020

@atrejkacucu moj nazor - lepsie vybrat ako sa stresovat a neustale lietat po kontrolach, sonach, lekaroch...

gaaaa
23. jún 2020

Ja mám cystu cca 6r.mala už aj 5cm,aj 3cm.teraz má 4cm a každý polrok mi ju dr.len sleduje.A jedna mi praskla a skončila som v nemocnici na pozorovaní lebo som v bruchu mala tekutinu a hrozné bolesti som mala.

hivanik
23. jún 2020

Mne nahodne ma preventivke nasiel cystu a vravel, ze zvyknu prasknut. Na najblizsej kontrole uz nebola, nic som necitila kedy praskla. Je viac druhou cyst, nie kazda sa hned operuje, proste niektore ani nevedia, ze niejaku cystu maju. Kamoske lekar odporucal robit brusaky, ale to som neskusala

autor
23. jún 2020

Baby moc dakujem za vsetky komentare... velmi ste ma potesili ze to nic nieje... Brusaky vyskusam 😁

dominka11
23. jún 2020

Mne nasla doktorka na sone brucha cystu na vajecniku, dostala som injekciu a po menzese som bola na kontrole a cista🙂ale bolelo to teda.

pdt
29. jún 2020

ja som uz mala dva krat, vzdy praskla sama ani neviem kedy.

autor
30. jún 2020

A baby, tie co mate alebo ste mali cystu dlhsie, bolievalo vas to? Mna to sem tam dost zaboli, niekedy denne aj 2-3x, niekedy vobec...

gaaaa
1. júl 2020

Mám cca 6r.a áno cítim ju občas a hlavne pred aj počas.

autor
6. júl 2020

Mam otazku baby. Moze mi kvoli cyste neprist menstruacia?