Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám diagnózu rakovina kože a plánujem ďalšie tehotenstvo

korenbaba
18. okt 2012

Mám diagnostikovanú rakovinu kože a vyoperavaný maligný melanom. Prišlo to akurát v čase, ked sme sa chystali na druhé dietatko. Bola som už tak naladená na tehotestvo, že som si prvé dni pripadala, akoby som potratila. Rok som pacientkou onkodermatologie a dochádzam na kontroly každé 2 mesiace, kedže hladáme možné metastázy. Toto hladanie možeme považovat za uspešne ukončené ak sa za 5 rokov od operácie nič nanájde. K mojmu búducemu tehotenstvu sa moja doktorka tvári akože sir obím srandu. Chápem, že je skoro a hlavne že som momentálne OK. Ale čo potom, za tých 5 rokov.? Bude to možné? Doktorka sa totiž vyjadrila, že tehotestvo mohlo byt spuštač. Ale ona sa nikdy k ničomu konkretne navyjadrí. Máme niekto podobné osud, príbeh?

kveta
18. okt 2012

@korenbaba Ahoj.. nedivim sa dr., ze na Teba pozerala ako keby si zartovala.. Melanom u mladych ludi je rychly zabijak a kosi privela diagnostikovanych pacientov.. Byt Tebou, tak s tehotenstvom rozhodne pockam.. Ked som bola v podobnej situacii /ina onkodiagnoza/, snahy o babo som odlozila, lebo mi pripadalo sebecke porodit babo, ktore bude oplakavat mamnku.. Uznavam, ze je to moj osobny postoj..

dm1
19. okt 2012

ja prave cakam na vysledky biopsie a tiez sme boli vo faze snazenia a to sme zatial odlozili na neurcito lebo aj napriek vysledkom biopsie ma operacia zrejme neminie :/. Drzim ti silno palce nech uz nic nenajdu. Ja som momentalne tak rozhodnuta ze ak by sa potvrdil zhubny nador tak sa asi nadobro rozlucim s myslienkou druheho dietata kedze sa obavam co by zmeny v tehu mohli sposobit. Mam uz po 30-tke a keby som mala cakat par rokov este potom tak uz asi by som sa bala este viac. Ale chapem ta je samozrejme rozdiel ked my uz jedno dietatko mame. Drzim moc palce! Osobne poznam len muza ktory prekonal rakovinu kosti niekolko operacii a za par rokov sa mu narodilo zdrave babatko.

korenbaba
autor
19. okt 2012

@dm1 my už itež jedno máme, tak ako vy 🙂

dm1
19. okt 2012

@korenbaba tak super ako ja hovorim chvalabohu aspon jedno aj ked tuzba je kedze uz skoro 2 roky by sme chceli druhe.... uvidim ako dopadnem a podla toho sa zariadim

korenbaba
autor
19. okt 2012

@kveta Nemyslím, že je to nejaký tvoj osobný nelogický názor. Je to ,že názor normálne mysliaceho človeka. Kto by chcel iné, nechat tu dve sirotu hlaven aby porodil, je asi viac ako blázon. Mne ide skor o to, že či je možné, či má niekto také skusenosti, že sa po takejto diagnoze vratil do takého normálu aby mohol mat dieta.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli