Mám nedostatok vápnika?

erienka
3. aug 2015

Som v 6tt a este 3krat denne kojim 2 rocnu dceru. Neviem, ci mam dostatok vapnika. Mliecne vyrobky od detstva nejem, nakolko mi nechutia,mam rada len light jogurty, ale neviem, kolko vapnika sa v nich nachadza. Davam si teraz este lyzicku mleteho maku denne. Viete mi poradit, ako si zabezpecit v tele dostatok vapnika? Dakujem ps: bola som minuly mesiac na preventivke u vseobecnej lekarky a krvne testy vraj boli dobre, zabudla som sa jej vsak spytat, ci mam vapnika dost, resp.ani neviem, ci sa toto na preventivke zistuje...

bodkapasikava
3. aug 2015

skus vyskusat makovy olej.. kazdy den za lyzicku a budes mat dostatok vapnika pre obe deticky a aj seba 😉

okataivana
3. aug 2015

@erienka daj si mak - v maku je najviac vapnika.
a potom z homeopatie je OSTEOCYNEZINE tabletky cmulat

okataivana
3. aug 2015

@erienka myslim ze ked trpíš nedostatkom vapnika tak by si to spozorovala hlavne na zuboch 🙂
ze by sa ti lamali , ale aj na nechtoch, lamanie nechtov.

ruthike
3. aug 2015

Vitaminy

zibi
3. aug 2015

@erienka skus vitamin D3 vigantol - on v tele zabezepcuje spravne vstrebavanie sa vapnika ... vapnik obsahuje napr. aj brokolica..ani syry nejes ? eidam, gouda obsahuju vela vapnika, ovsene vlocky mandle, orechy, fazula - je toho dost tak sa neboj..a ked nemas poruchu vstrevavania vapnika, tak podla mna si tvoje telo vie zobrat tolko kolko potrebuje, otazne je ci mas dost toho vitaminu d3 to ma vela ludi deficit a on je velmi potrebny, aj v tehotenstve ,aj dieta ked sa narodi nebude musiet jest vigantol

zibi
3. aug 2015

@erienka a este bezne ti pri odbere zistia vapnik - oni to beru ako standardne mineraly, tak isto aj sodik, draslik, magnezko, zelezo, a mozno aj to D3 - beru tehu zenam ... tak sa neboj .. 🙂

ukulela
3. aug 2015

ja tiez odporucam makovy olej.

ukulela
4. aug 2015

@erienka ono ja som si po porode a pri kojeni sama diagnostikovala nedostatok vapnika🙂 strasne nechty, vlasy a rano ked som vstala, tak ma boleli klby ako moju 85 rocnu babku. tak som si kupila makovy olej, za lyzicku rano a za lyzicku vecer (co teda splnam na 50 percent a druhy krat vzdy zabudnem🙂 a ono po par dnoch ma teda minimalne tie klby nebolia ... takze nieco na tom bude 🙂 a radsej makovy olej, ako dalsie umele vitaminy/mineraly/tabletky ... tak skus. prvu flasku som si kupila v obchode, nejakych 7€ za 2,5 dcl. no na nete som ho nasla za necelych 5 (ak aj nie menej) - tak potom si uz objednam ten a objednam rovno aj re kamosku ...

erienka
autor
4. aug 2015

@ukulela hned ako sa dostanem z chalupy spat do civilizacie, si ho bezim kupit do najblizsieho obchodu so zdravou vyzivou 🙂