Mám panickú poruchu a chcem bábo

jablcko1
6. feb 2009

Trpím panickou poruchou a rada by som mala už bábo, ale bojím sa že mi bude tehotenstvo znepríjemňovať táto porucha. Určite nie som jediná, čo ju mám, tak by som vás prosila o príspevky, ako ste to vy zvládli, aké ste mali problémy počas tehotenstva, či sa vám objavovali príznaky PP a pod. Ďakujem, veľmi mi pomôžete.

mmmiska83
7. apr 2012

@kuko7 no před 3 rokama mi našli, že mám crohnovu chorobu (střevo nemocné)...tak jsem se pak nějak dostala do nemocnice...a tam si jedna dr. asi všimla,že mám tu paniku,tak mi nabídla AD,tak jsem to zkusila...a po 3 měsících se stav ohromě zlepšil....v té době jsem měla problém i dojít z gauče do koupleny a dát si sprchu,natož uvařit.......nebo cokoliv,to jsem jen ležela.....no a AD mi předepisuje moje obvodní.......jak říkám, fungovala jsem nějak....i jsem nastoupila do jiné práce /v předešlé jsem dala výpověď ikdyž byla skvělá,ale dojíždět bych nezvládla)..a po 4 měsících mě chytla jednou v té práci panika (únor 2011) a od té doby už jsem nebyla schopna tam jít......a to jsem byla pořád na té 1 tbl asentry,tak marodka a mudr, mě poslala k psychiatrovi,aby to měla podložené..tu nemocenskou....no ta mi akorát zvýšila dávku na 2 tbl..ale ani po 6 ti týdnech žádná změna, byla jsem otupělá...normálně jsem zapomínala na věci a tak....tak jsem zas dala jen 1 tbl a snažila se myslet pozitivně.....no stejně to moc nepomáhalo..tak od června mám pejska...abych tedy aspoň chodila ven....to člověka donutí...v létě jsem si řekla vysadím ty prášky, jsemse hecla,jakože to zvládnu...no akorát jsem po 9 měsích snažení v srpnu zapadla...a pak mi zas nebylo moc ok....těhu nevolnosti atd..tak jsem nasadila 0,5 tbl....chtěla jsem na 1 tbl..ale bylo mi něja zle z toho....tak ted od ledna beru 0,5 ráno a 0,5 na oběd a to mi vyhovuje...ted po 3 měsících braní pociťju zlepšení.........jinak k té psychiatričce už jsem nikdy nešla.....měla jsem domluvenou psycholožku,skvělou ale tam jsem se pokoušla 3x dojít a nedošla,tak jsem to vzdala...ale její číslo mám..kdyby něco..tak uvažuju,že když to s malou nebude lepší,že ji kontaktuju..a zkusím se s ní sejít

jerryjanka
7. apr 2012

no spravila si čo si mohla, deti zvyčajne z astmy vedia "vyrásť" tak nech je to aj váš prípad
@kuko7

kuko7
7. apr 2012

@mmmiska83 moja no a co tak zmenit lieky? ved ti asi nesadli,,,ja na tvojom mieste by som urcite zasla k druhej psychiatricke a poradila sa,,,,alebo by som aspon zavolala, ved su aj take moznosti ze oni pridu k tebe,,,,inak je tu jedna taka pani v mojom okoli, podla mna tym trpi tiez, oni byvaju vedla nas a ona vonec nevychadza von,,len ked je jej manzel doma,,,to si ja osobne neviem ani len predstavit,,,musi to byt sila, ale tak pokial sa doma citis ok tak ti je asi fajn 🙂 ja som taketo stavy nemala, zaujimave je, ze kazda z nas ma ine :D a pre kazdu su prave tie jej tie najhorsie 😔

kuko7
7. apr 2012

@jerryjanka snad ano,,verim v to, modlim sa ,,,,len ked sa mi v noci dusi a ja neviem co robit, tak ma tak dva dni potom chyti priserna uzkost az depka,,,ale tak potom to prejde,,,len ma to obchadza nejako ked som nevyspana, vycerpana 😖

jerryjanka
7. apr 2012

@mmmiska83 tak to je zvláštne že si bola z toho lieku otupelá, lebo on má práve pôsobiť naopak, a to povzbudiť ťa, nakopnúť, nie utlmiť. je to sertralínový liek, ale podla toho čo píšeš by si skôr než ssri potrebovala už SNRI

jerryjanka
7. apr 2012

@kuko7 presne viem čo myslíš, ja tiež po takom stresovom zážitku mám dva dni v háji čo mi je zle

kuko7
7. apr 2012

@jerryjanka ty brdo ty sa vyznas, ja ani neviem aky je medzi tym sertalinom a snri rozdiel 😀 😀 😀 inak asi mas prehlad, ja v tychto liekoch skor nie ako ano 😒 co si myslis o obcasnom - tj. raz za dva tyzdne uzivani polky lexaurinu? uskodi to? ci? to len v pripade nudze, vies aby som mala istotu 😀 😀 😀

jerryjanka
7. apr 2012

@kuko7 sertralin je látka - ssri - to znamená antidepresívum spätného vychytávanie serotonínu, snri - spatného vychytávania serotonínu a noradrenalínu, je to vyšší level antidepresíva ked SSRI už nestačí. viac nakopne - ta alventa čo mimo tehu beriem je už SNRI

kuko7
7. apr 2012

a co je cypralex :D
@jerryjanka

mmmiska83
7. apr 2012

@jerryjanka aha..no já mám strach vyzkoušet jiné léky :-/ ikdyž tyhle mi asi fakt moc nepomáhají....a jaký je rozdíl mez těmi SSRI a SNRI...ty druhé se asi nemůžou v těhu ne?...já pořád věřím,že prostě to nějak zvládnu sama,že to je "jen" v mojí zabedněné hlavě..prostě pořád čekám na zázrak,který mě nakopne......můj problém je jen v tom chození kamkoliv mimo domov,ale to jsem si způsobila i tím,že jsem to nechala zajít tak daleko..a už přes rok jsem doma,to se těžko znova začíná......bude to boj no

kuko7
7. apr 2012

@jerryjanka uz som nasla ssri ,,to som brala ja, 10mg

echinacea
7. apr 2012

Ahojte holky,jsem tu dneska nová taky trpím na PP 🙂 V prvním těhu OK. to mi ještě nic nebylo,přišlo to na mě když byly malé 3 roky...plíživě a nenápadně...a hnus no však to znáte...bušení srdce,sucho v puse,pocit na omdlení a pocit že buď umřu nebo se vyvrátím...prvně jsem brala Sertralin,ze začátku pomohl pak už nic a tak teď beru Cypralex je to AD nové III. generace a prý je úspěch buď 100% nebo 0% já jsem tak 99% zvládám vše a je mi celkem dobře,panika příjde někdy,ale dokážu se z ní rychle dostat...Teď chceme druhé miminko ,tak jsem zjišťovala jak je to s tím lékem v těhotenství a je uplně bezpečný ,nemá žádné vedlejší účinky...můžu ho brát i v těhotenství ,beru 1/2 tablety od den na tuhle dávku jsem se dostala a jsem za to moc ráda...brávala jsem 1-0-0 😖 Spíš mám strach jestli ty léky nevyvolávají to že nemůžu otěhotnět,mám nepravidelnou MS a gyndařka mi řekla že je to tím...☹

jerryjanka
7. apr 2012

@kuko7 cipralex je tiež SSRI
k tomu lexaurinu, ked je to len tak ako hovoriš tak ok, ak by bola ale potreba už vyššia, teda častejšia, je lepšou volbou normalne AD než tieto utlmováky

@mmmiska83 v prípadoch kedy už nie je lepšia volba tak aj alventa sa dá v tehu brať. nie je pre dieťa nebezpečná

kuko7
7. apr 2012

@mmmiska83 moja no to teda bude boj, ale verim, ze ti pomoze ked budes mat v kabelke neurol alebo lexaurin,,,a urcite zacni pomalicky,,,ved to je obmedzovanie samej seba, povedz si, ze zivot musis zit nie prezivat 🙂 🙂 🙂 a uricite zmen lieky,,,,aj keby si mala zacat od znova to nevadi, ale ked ich zmenis za take co ti pomozu tak znova zacnes zit a funogvat :D neboj sme tu s tebou, treba sa nakopnut 😵

jerryjanka
7. apr 2012

@echinacea to je strašná hovadina, myslím že plodnosť s tymto liekom naozaj nesúvisí, ja som dlhodobo na silnejších liekoch a mám pravidelný cyklus

kuko7
7. apr 2012

@echinacea moja aj ja som ho brala dva roky :D a tiez bol ok,,,a mala som normalny menzes 😉

mmmiska83
7. apr 2012

@jerryjanka a může to napsat iobvodní? nenašla jsem to na netu,jaký je přesný název?

kuko7
7. apr 2012

@echinacea tesim sa ze tu niekto bral aj cypralex :D :D :D ja som mala 10mg 🙂

kuko7
7. apr 2012

@mmmiska83 preco obvodny? ved si zajdi k psychiatrovi, ten sa urcite viac vyzna,,,alebo k neurologovi,,aj ten to predpisuje,,,ci je lepsie pre teba obvodny? 😕

kuko7
7. apr 2012

@jerryjanka ja som si ho nedala snad dva roky :D ale stale ho mam pre istotu v penazenke 😀

mmmiska83
7. apr 2012

@kuko7 no právě,mě to hrozně štve,já jsem živel od malička..hyperaktivní.....vždy prostě kamkoliv kdykoliv cokoliv, samostatná jednotka....a pak buch a prd....jezdívala jsem s malým na hory (3 ročky když mu byli necelé) na slovensko sama vlakem, prostě v klidu.....a ted? moc ráda bych se proběhla někde po lese......asi zkusím změnit ty prášky, už mě ten život nebaví takhle....manža to moc nechápe tu nemoc /ale to nikdo,kdo ji neprožil)......jako k dr. nebo tak se mnou zajde,kam je potřeba,ale jinak, že by se snažil mě nějak motivovat,nebo mě vytáhl ven,to vůbec....:-/

echinacea
7. apr 2012

@kuko7 A proč už ten cypralex nebereš,neseděl ti?

mmmiska83
7. apr 2012

@kuko7 no k psychiatrovi už ani za nic.....a jinam k dr.. daleko,pro mě nereálné.....obvodní je super,dalo by se říci známá...i sestřička tam...

jerryjanka
7. apr 2012

@mmmiska83 nie tieto ti bez doporučenia obvodak nedá

kuko7
7. apr 2012

@mmmiska83 moja co sa tyka manzela, tak ani moj nechape,,,,on to proste nevie pochopit, ked to neprezil, nevie mi dat odozvu typu: neboj, ved to prejde,bude dobre spolu to zvladneme,,,,ale to je asi normalne,,,mozeme byt radi, ze s nami vobec idu tam kam potrebujeme 🙂 aj to sa prekonavaju 😀 😀 😀 urcite zmen lieky a zivot bude opat plnohodnotny,,,toto co prezivas nie je plnohodnotne akurat ti z toho moze kapat na karbit ,,tak sup k lekarovi a zmenit to 😀

@echinacea ja uz neberiem rok a pol nic :D vysadila som a presla na homeo,,,moj stav je ovela lepsi, aj ked obcasne uzkosti a depky mam,,ale len na jesen,,,inak ok 😉

kuko7
7. apr 2012

@mmmiska83 len podla mna ty by si mala zajist k psychiatrovi alebo k neurologovi k niekomu co ma skusenost a vie aj ktory presne predpisat na tvoj problem 🙂

echinacea
7. apr 2012

@kuko7 Aha tak to je super,že už nic nebereš,to bych taky byla ráda 😉 A jak ti seděl Cypralex?

kuko7
7. apr 2012

@echinacea mne fajn 🙂 nemala som ziaden problem s nim, ani som nepribrala (coho som sa obavala) ani mi nebolo zle,,,fungovala som ok 🙂

mmmiska83
7. apr 2012

@kuko7 no jo...ale já se tam necítila dobře, ta dr, byla divná, odtažitá...a ty lidi v té čekárně ..ježkovy zraky...jako jak v nějakém hororu 😀...já počkám až porodím a uvidíme, či se něco změní s příchodem malé,když ne,tak zkusím jinou psychiatričku a uvidíme....

echinacea
7. apr 2012

@kuko7 jjj já jsem s ním taky v pohodě 🙂